Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 22.10.2005, 13:57
Svarun
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Poljansko nabrežje - NSVS

Pozdravljeni!

Ta teden sem vplačal tretji obrok za nakup stanovanja na Poljanskem nabrežju v Ljubljani. Do julija, ko naj bi bil prevzem, sta še dva obroka, nato pa dobim ključe.

Zanima me, ali je tukaj še kdo, ki se je lotil podobnega podviga in kupil stanovanje preko NSVS na podlagi razpisa konec lanskega leta. No, jaz sem imel res srečo, ker je za stanovanje, za katerega sem kandidaral imelo enake pogoje okoli 10 kandidatov. In žreb je določil mene.

Torej. Če odmislimo vse težave, ki se vrtijo okoli SSRS (razne marvelzacije, pa tisto, kar je bilo v oddaji Tarča....), me zanima, ali še kdo pričakuje stanovanje na omenjenem naslovu ali pa kje drugje v Ljubljani... ali pa je morda že prevzel stanovanje iz prejšnjih razpisov. Kako ste kaj zadovoljni, kaj si mislite o tem? Ali bom s kom nenazadnje sosed????

Vsakršno mnenje je dobrodošlo.

LP Svarun
Staro 22.10.2005, 14:04
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto

A ni lepo. V državi, kateri se gozdnatost iz leta v leto povečuje in ima še veliko neizkoriščenih parcel, z žrebom določijo ljudi, ki bodo lahko KUPILI novo stanovanje?

Pa še lepo je to, da ti ljudje plačujejo za svojo neumnost, saj imajo krediti, ki jih dobijo preko NSVS, višjo efektivno obrestno mero, kot pa navadni krediti v Šparkase, BACi...

Dejansko so ti ljudje plačali, preko višje obrestne mere in preko izgobljenih profitov v ostalih naložbah, možnost izžrebanja na javni loteriji.

Svaka čast fantje.

Če imamo omejeno količino prostih stanovanj in če se sprosti NSVS, pri na trg v relativno kratkem času do velikega povečanja povpraševalcev po stanovanjih. Kaj to pomeni za cene stanovanj?

***, tis mymoon!

Nazadnje uredil Goody : 12.07.2006 ob 15:30.
Staro 22.10.2005, 14:06
Svarun
Guest
Privzeto

no, jaz nisem vzel nobenega kredita!!!! all cash!

LP Svarun
Staro 22.10.2005, 14:33
Maratonec
Privzeto

Sicer pa svaka jim čast, nategnejo te, kot Slak harmoniko, pa ti tega tudi ne dojameš.

A si kaj vesel, da živiš v državi, kjer izžrebajo ljudi, kateri lahko kupijo stanovanje? Kar se mene tiče je to največja sramota.

***, tis mymoon!

Nazadnje uredil Goody : 12.07.2006 ob 15:31.
Staro 22.10.2005, 15:08
Svarun
Guest
Privzeto

odvisno, s katerega konca gledaš. jaz nisem imel nič izgubiti in sem se prijavil na razpis. in ko sem izvedel, da sem dobil stanovanje, je bil to samo plus in nič drugega. čisto komot bi živel, tudi če ne bi dobil tega stanovanja.

tisto o nategovanju... s tem se ne bi strinjal, ker nisem bil nategnjen, saj sem vedel, v kaj se spuščam. sicer pa smo imeli vsi enake možnosti. žrebanje pa je bilo pač zato, ker je bilo veliko (beri: ogromno) kandidatov, kar le še dodatno potrjuje, da so bila stanovanja ugodna za nakup (pa ne reci, da so vsi butlji, ker je bil kvečjemu tisti butelj, ki se ni prijavil).

vsekakor pa sem vesel, da živim v Sloveniji... pa čeprav je sedaj šef JJ.
Staro 23.01.2006, 21:13
Maratonec
Privzeto Re: Poljansko nabrežje - NSVS

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=142878

Svarun, a te kaj peče?

Nazadnje uredil Davor : 24.01.2006 ob 21:14.
Staro 24.04.2006, 10:51
klemo Uporabnik klemo ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 2

Pozdravljen Svarun!
Tudi jaz sem kupec stanovanja na Poljanskem nabrežju in sicer v bloku 8, ki bo vseljiv konec leta. Čisto slučajno sem naletel na tole temo, ko sem na googlu odtipkal poljansko nabrežje.
Sedaj ste tisti iz bloka 9 in 10 že čisto pred vselitvijo. Ali je kaj novega. Baje boste dobili ključe v maju. Križišče na poljansko cesto so kot sem videl uredili. Tudi bloki so eni najlepših kar sem jih kdajkoli videl. Strinjam se s tabo, da je tisti, ki se ni prijavil (in ima vsaj osnovne možnosti) izgubil veliko priliko, da pride do poceni in upam tudi kakovostnega stanovanja. Večja stanovanja so baje kupovali predvsem tisti, ki so iskali naložbo (denar moraš pač nekam naložiti) in tudi drugače je baje precej stanovanj namenjenih oddaji. No mi nismo taki in bomo v svojem živeli.
Zanima me ali je pri vas vse urejeno z zemljiško knjigo. Pri nas ni namreč še niti zemljiškoknjižnega dovolila, kaj šele vpisa, tako da tisti ki je jemal kredit, ni mogel vzeti hipotekarnega.
Prav tako me zanima kakšen bo naš naslov (ulica). Zanima me tudi kako je z vrtci v bližini. Lokacija je drugače enkratna. Tromostovje, klin.center, lj. grad, golovec, tržnica.. vse je oddaljeno 10 min pešaka.
LP
Staro 26.04.2006, 12:13
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

tkole bom rekla ...

naj tisti, ki niso še stisnili zob in zavihali rokavov in si kupili lastnega stanovanja ... nehajo smetiti po ljudeh, ki so to naredilil ...

pa je vseeno na kak način ... jaz tudi nisem imela izbire in sem za obresti dala kup denarja ... ampak sem to vseeno storila ... in danes sem ponosna na svoj nakup ...

eni pa pri 30-tih še vedno doma, pa drugim solijo pamet, kaj bi bilo bolje ...

vstani in naredi ... pokaži kako bi ti ... najlažje je linke iskat pa se delat klowna ...
Staro 29.04.2006, 11:08
evil the greatest Uporabnik evil the greatest ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce evil the greatest
Član od: Dec 2005
Sporočila: 3.044

a to so tisti pri zaporih al tisti pri klavnici, k so mal rumeni?
Staro 29.04.2006, 11:57
nitniziv
Guest

To so bloki med ljubljanski klavnico in bivšo vojašnico na Roški.

Jaz kupujem stanovanje v desetki, ki je baje že od februarja vseljiva. Marca sem prejel obvestilo, da bomo aprila lahko šli pregledati stanovanje in če bo vse OK, se bomo lahko vselili že maja... v aprilu pa ni bilo nobenega znaka življenja od njih.

A kdo ve, kaj se dogaja?

ps: a je tole edini forum, kjer se kaj dogaja na temo stanovanj stanovanjskega sklada?

Značke
nabrežje, nsvs, poljansko

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:29.