Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 05.01.2006, 14:49
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077
Privzeto Kanada

A je kdo že bil na potovanju po Kanadi? Imam ful vprašanj pripravljenih.

A kdo ve, če se kaj takega http://www.moosenetwork.com/tour.php?tourId=30 splača?

Staro 07.01.2006, 12:31
Smarty Uporabnik Smarty ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smarty
Član od: Sep 2002
Sporočila: 25.822
Privzeto Re: Kanada

No, k boš šou, boš men prnesu mal velik snega in en javorjev sirup...kr dej si v opomnik
Staro 09.01.2006, 18:16
eisenhower Uporabnik eisenhower ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce eisenhower
Član od: Dec 2004
Naslov: In the middle of the town of Nowhere
Sporočila: 349

O Canada!
Our home and native land!
True patriot love in all thy sons command.
With glowing hearts we see thee rise,
The True North strong and free!
From far and wide,
O Canada, we stand on guard for thee.
God keep our land glorious and free!
Staro 12.01.2006, 17:31
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Bil v Torontu in okolici pred letom in pol... Čudovita dežela, ljudje zelo povezani z naravo, tudi tisti, ki živijo v mestu. Malodane vsak se ukvarja s športom, ribarijo, plavajo, špilajo hokej (tudi bejbe niso izjeme). So nekako počasni, nikamor se jim ne mudi, na vsak zatežen stavek ti bodo rekli 'take it easy' in podobno. So precej bolj skulirani in brihtni od Američanov. Zelo sproščen, kultiviran folk, narodnostno precej mešan, a rasizma ni. Aja pa v Kanadi imajo kilometre, v ZDA pa milje, zato se mi je čudno zdelo, ko smo v Kanadi zelo hitro prišli od enega mesta do drugega. Sploh pa so sami Kanadčani zelo ponosni na svoj del Niagarskih slapov, ker so višji od ameriških. Tudi na svojo zgodovino, kulturo, športnike, liberalnost (pravice gejev, emigracijska politika itd.) Presenetilo me je, ko se lahko travo kadi povsod, nihče nič ne teži.
Staro 20.01.2006, 11:52
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077

Kaj pa cene? In na kakšen način je najbolje prepotovati npr. Novo Škotsko in tisti konec? Najem avta ali je kaj ugodnejšega?

Staro 20.01.2006, 21:54
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a D' Andre
Bil v Torontu in okolici pred letom in pol... Čudovita dežela, ljudje zelo povezani z naravo, tudi tisti, ki živijo v mestu. Malodane vsak se ukvarja s športom, ribarijo, plavajo, špilajo hokej (tudi bejbe niso izjeme). So nekako počasni, nikamor se jim ne mudi, na vsak zatežen stavek ti bodo rekli 'take it easy' in podobno. So precej bolj skulirani in brihtni od Američanov. Zelo sproščen, kultiviran folk, narodnostno precej mešan, a rasizma ni. Aja pa v Kanadi imajo kilometre, v ZDA pa milje, zato se mi je čudno zdelo, ko smo v Kanadi zelo hitro prišli od enega mesta do drugega. Sploh pa so sami Kanadčani zelo ponosni na svoj del Niagarskih slapov, ker so višji od ameriških. Tudi na svojo zgodovino, kulturo, športnike, liberalnost (pravice gejev, emigracijska politika itd.) Presenetilo me je, ko se lahko travo kadi povsod, nihče nič ne teži.
...:big:...tole lahko pa prevedes in English pa posljes v kaksen Toronto Star cajteng

...povsod se lohk 'kadi':shock:...verjeten nis nobenga cop-a od bliz vidu:big:
Staro 20.01.2006, 21:57
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a eisenhower
O Canada!
Our home and native land!
True patriot love in all thy sons command.
With glowing hearts we see thee rise,
The True North strong and free!
From far and wide,
God keep our land glorious and free!
...:big:

O Canada! Terre de nos aïeux,
Ton front est ceint de fleurons glorieux.
Car ton bras sait porter l'épée,
Il sait porter la croix.
Ton histoire est une épopée,
Des plus brillants exploits.
Et ta valeur, de foi trempée,
Protégera nos foyers et nos droits.
Protégera nos foyers et nos droits.
Staro 21.01.2006, 01:50
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

js sem bil tam pri 16ih letih (6 let nazaj)...ontario...tak u izi folk, nic te ne rab skrbet da bi ti kej ukradl...futr mi je bil mal pust, glede cen ti pa ne znam povedat, ker je predolg nazaj da bi se spomnu. mislm pa da je blo neki tazga kot pri nas...mogoce malenkost drazje...

p.s.
ce bos kje v blizini si oglej niagarske slapove in CN tower.

p.p.s.
najem avta je bil zelo poceni, verjetno je se vedno...in to ne kaka kripa ampak soliden avtomatik s tempomatom in polno opremo, tko da se pac peljes 100 in spis zraven...samo pazi da ne prekrsis omejitve...mi smo se peljal 105 pri omejitvi sto in so nas ze po kakih petih minutah dobil in rekl:"ok, ker je prvic in ker ste turisti nej vam bo, ce se pa ponovi boste mogl pa zal zapustit drzavo). se pa vsi drzijo (s tempomati) tocne omejitve. ce je 90 , pol se bo folk peljal 89-90 na uro, tko da ni nikjer nobenih kolon in prides od a do b hitreje kot ce se pri nas peljes 120 na uro...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 25.01.2006, 12:12
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Kar se trave tiče, jo je folk kadil povsod - z mano vred. Sem parkrat rekel, stari kaj pa kopsi, a se nč ne bojite pa so me zavrnili s 'hey man, no worries'. Kul, men je prov. Kar pa se rent-a-cara tiče, poglej na net www.WheelsAbroad.com. Cene niso nič kej dosti višje kot pri nas - pravzaprav je bil drag le alkohol zvečer v barih. Jaz sem bil konec septembra, je blo 25 - 28 stopinj čez dan. Drgač pa se lepo obnašaj na avionu in na mejnem prehodu, ker znajo težit: mene so dve uri spraševali, kam grem, s kom sem zmenjen, a imam doma službo, ali se dobro razumem s ta starimi itd. Aja tale vprašanje mi je bil najboljši: Ste spakirali svojo prtljago sami? Ne, enmu pokvarjenemu Arabcu sem pustil, da mi jo spakira! Jezus Kristus... So zelo striktni in paranoični (samo na letališču) kar se tujcev tiče - posledica 11. septembra. Sami Kanadčani pa so mnenja, da so si to 'zaslužili', ker se vtikajo v druge mednarodne zadeve. Se kr dosti bodejo med sabo, heh, tko kot se mi s Hrvati.
Staro 05.07.2006, 14:04
klavdija Uporabnik klavdija ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 4
Privzeto Zahodna Kanada

Oj!

Jaz pa grem septembra v Kanado in sicer za teden dni v Vancuver in potem v Alberto. zanima me če je kdo že bil v Vancuvru in kaj priporočate za ogled. Za enkrat vem da se takrat splača ogledat kite, ki se menda zadržujejo v tistih področjih morja.

Lep pozdrav!

Klavdija

Značke
kanada

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:51.