Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.01.2008, 16:43
gostencd Uporabnik gostencd ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 3
Privzeto Prekinitve

Zadnjih par dni se dogaja, da se ob vecerih vsake toliko casa, priblizno enkrat do dvakrat na uro v intervalu med 21 in 24, za priblizno 30 sekund prekine povezava. Najbrz se to dogaja tudi cez dan, ampak ob vecerih se bolj opazi zaradi televizije. Na 0801000 so mi precej cinicno svetovali, naj jih poklicem v trenutku, ko se izpad zgodi, ker bom v tistih 30 sekundah zagotovo dobil prosto linijo in uspel amebi na drugi strani razloziti svoj problem. Ali lahko kdo od berocih s siola ( ce seveda to kdo sploh bere) kaj v zvezi s tem pomaga?
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2008, 19:32
J_O Uporabnik J_O ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 264
Privzeto Re: Prekinitve

Citat:
Objavil-a gostencd Prikaži sporočila
Zadnjih par dni se dogaja, da se ob vecerih vsake toliko casa, priblizno enkrat do dvakrat na uro v intervalu med 21 in 24, za priblizno 30 sekund prekine povezava. Najbrz se to dogaja tudi cez dan, ampak ob vecerih se bolj opazi zaradi televizije. Na 0801000 so mi precej cinicno svetovali, naj jih poklicem v trenutku, ko se izpad zgodi, ker bom v tistih 30 sekundah zagotovo dobil prosto linijo in uspel amebi na drugi strani razloziti svoj problem. Ali lahko kdo od berocih s siola ( ce seveda to kdo sploh bere) kaj v zvezi s tem pomaga?
Ja, se dogaja tudi čez dan. Imam iste težave. Najbolj se seveda opazi na TV, in tudi najdlje časa traja,
da se vse "pobere" nazaj, Najhitreje se "pobere" internet. Upam, da bodo pristojni v prvih delovnih dneh novega leta kaj naredili. Kako jih boš pa poklical, če ne prideš tako hitro na vrsto?
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2008, 12:30
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Res je da je v času izpada najlaže ugotoviti napako, vendar je res težko priti preko telefona na vrsto v tem času. Škoda, da nima modem kakšnega loga, da bi videli lahko že sami uporabniki kaj se dogaja v trenutku ko pride do izpada.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2008, 15:20
Pripravnik

Citat:
Objavil-a bejli Prikaži sporočila
Res je da je v času izpada najlaže ugotoviti napako, vendar je res težko priti preko telefona na vrsto v tem času. Škoda, da nima modem kakšnega loga, da bi videli lahko že sami uporabniki kaj se dogaja v trenutku ko pride do izpada.
Log? Ni slaba ideja.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2008, 16:01
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Citat:
Uporabniško ime na ZS prosim.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2008, 20:30
nmbskobe Uporabnik nmbskobe ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nmbskobe
Član od: Dec 2007
Sporočila: 104

Citat:
Ali ti prekine sinhronizacijo modema? Lučka WAN(Sinope,Ganymede in Callisto) ali ADSL(Sagem) začne utripati?
Če je tako so najverjetneje težave na liniji. Sinhronizacija je na meji in ponavadi zvečer, ko je največ prometa pride do izpada.

Poglej v modem in preveri ''noise margin-e''. Če so ti pod 9 je težava s sinhronizacijo.

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2008, 20:55
mmicro Uporabnik mmicro ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 5

Pozdravljeni!

Sam se tudi ubadam s prekinitvami. Meni prekine internetno povezavo, medtem ko tv in telefon delata normalno.
Povezava se prekine skoraj vsakih 10 min. Vendar Local area connection(LAC) ostane povezan, le ne odpere več nubene strani. Pomaga samo, če odklopim kabel ali pa onemogočim in potem spet omogočim LAC. Ugotovil sem da je za to kriv računalnik. Povezan sem preko routera, na drugem računalniku net dela normalno. Je pa se to pojavilo kar na enkrat, pa mi nikakor ne uspe popraviti. Prekinjanje ni sinhrono, včasih zdrži tudi do 3 ure, včasih 5 min.
Prosim za pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2008, 21:16
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Imam čisto podobne simptome, ki jim že par mesecev ne pridem do dna. Včasih pol dneva mir včasih 2x v 10 minutah na namiznem PC podatki vsake tolko ne grejo skozi dokler ne dam obnovitve povezave oz. se popravi čez čas. Prenosnik brezžično, in konzola prek kabla nimata nobenih težav.
PC mi kaže povezavo na router a podatki skozi ne grejo. Prav tako router kaže povezavo (seveda lahko pogledam le z druzga računalnika). Zamenjal že vse drajverje, zamenjal kartici (na drugi je sicer TV, ki dela nonstop) izklopil požarce a zadeva se nikakor ne reši.
Sumim kak WIN upgrade??
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2008, 21:25
Pripravnik

Pri meni modem ne pade, in povezava se ne prekine. Le vse se ustavi.
Zmrzne slika na TV, na spletu ne morem odpreti nobene strani. Internet se hitro pobere.
Po nekaj sekundah. Slika na TV pa "se premakne" po 25 - 30 sekundah.
Tole opažam dober teden. Noise margin pri meni je 20,5 db.

Nazadnje uredil J_O : 02.01.2008 ob 21:28.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2008, 21:43
mmicro Uporabnik mmicro ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 5

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Imam čisto podobne simptome, ki jim že par mesecev ne pridem do dna. Včasih pol dneva mir včasih 2x v 10 minutah na namiznem PC podatki vsake tolko ne grejo skozi dokler ne dam obnovitve povezave oz. se popravi čez čas. Prenosnik brezžično, in konzola prek kabla nimata nobenih težav.
PC mi kaže povezavo na router a podatki skozi ne grejo. Prav tako router kaže povezavo (seveda lahko pogledam le z druzga računalnika). Zamenjal že vse drajverje, zamenjal kartici (na drugi je sicer TV, ki dela nonstop) izklopil požarce a zadeva se nikakor ne reši.
Sumim kak WIN upgrade??
Čisto enaka varijanta ja. Sem zamenjal že par kablov, mrežne, tudi priklopil PC-ja direkt na modem, pa PPPoE , ni pomagalo. WIN upgrade mam izključen. Bom ju3 poskusil še laptopa priklopit na routera preko kabla in ne wireless, vendar dvomim. Če ugotoviš kaj novega sporoči.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
prekinitve

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
stroški predčasne prekinitve Asesino O storitvah 3 17.01.2008 22:57
Prekinitve interneta Darth Revan Tehnična pomoč 10 28.12.2007 19:56
stroški prekinitve mckeky Tehnična pomoč 12 29.11.2006 19:22
Splav po novem plačljiv? freya Zdravje 134 29.11.2006 12:16

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:40.