Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 20.05.2009, 00:44
vučko stručko Uporabnik vučko stručko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Sporočila: 237
Privzeto Re: Gensko spreminjanje

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Saj, da prehraniš svojo družino lahko na nekaj kvadratih vrta delaš kot ti....da pa bi prehranil prebivalstvo v globalu na tvoj način pa je malo težje izvedljivo, če ne že nemogoče.......
res je, prav imaš. zadnjič sem na televiziji gledal zelo zanimivo oddajo o tem, kaj se na področju kmetijstva dogaja v franciji.eko kmetje pridelujejo raznovrstne sorte sadja in zelenjave. ustanavljajo društva, v katera se včlanjujejo njihovi odjemalci, ki predvideni pridelek kupijo za šest mesecev vnaprej. ko sadje, zelenjava dozori, se družine pripeljejo po svoj vnaprej plačani pridelek. cena take zdrave zelenjave in sadja je približno enaka kot to sra..., ki ga mi kupujemo v trgovskih centrih! ljudi tudi ozaveščajo o pomembnosti prehranjevanja s sezonsko dozorelimi pridelki. ni vse tako slabo na temeljski obli!

le kdaj se bo kdo pri nas spomnil česa takega?
Staro 20.05.2009, 02:37
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Kako se pa proti koloradskemu hrošču borite......? Na zdrav način, kot v Titovih časih.....?
Dobronameren nasvet:
Koloradarji obožujejo jajčevec (malancan), ki je ravno tako razhudnik kakor krompir in kamor spada tudi paradižnik.
Hroščke se pri eko pridelavi krompirja že dolgo ne pobira več ročno. Da se tudi tu izogneš nepotrebnemu škropljenju (dovoljena škropiva), se pri pridelavi za trg, kjer gre za večje količine, med dve vrsti krompirja posadi vrsta malancana in to je to.

Kmetovanje postane enostavno, če slediš naravi.
Staro 20.05.2009, 09:52
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Dobronameren nasvet:
Koloradarji obožujejo jajčevec (malancan), ki je ravno tako razhudnik kakor krompir in kamor spada tudi paradižnik.
Hroščke se pri eko pridelavi krompirja že dolgo ne pobira več ročno. Da se tudi tu izogneš nepotrebnemu škropljenju (dovoljena škropiva), se pri pridelavi za trg, kjer gre za večje količine, med dve vrsti krompirja posadi vrsta malancana in to je to.

Kmetovanje postane enostavno, če slediš naravi.
Izgleda zelo enostavno.....kaj se pa stori z melancanom, ki ga koloradski hrošč napade......?
Staro 20.05.2009, 09:53
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a vučko stručko Prikaži sporočila
res je, prav imaš. zadnjič sem na televiziji gledal zelo zanimivo oddajo o tem, kaj se na področju kmetijstva dogaja v franciji.eko kmetje pridelujejo raznovrstne sorte sadja in zelenjave. ustanavljajo društva, v katera se včlanjujejo njihovi odjemalci, ki predvideni pridelek kupijo za šest mesecev vnaprej. ko sadje, zelenjava dozori, se družine pripeljejo po svoj vnaprej plačani pridelek. cena take zdrave zelenjave in sadja je približno enaka kot to sra..., ki ga mi kupujemo v trgovskih centrih! ljudi tudi ozaveščajo o pomembnosti prehranjevanja s sezonsko dozorelimi pridelki. ni vse tako slabo na temeljski obli!

le kdaj se bo kdo pri nas spomnil česa takega?
Sem mislila, da si se že ti.......
Staro 20.05.2009, 18:59
vučko stručko Uporabnik vučko stručko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Sporočila: 237

Citat:
Sem mislila, da si se že ti.......
tako kmetovanje zahteva celega človeka, moje poslanstvo mi je pa na prvem mestu.

Značke
gensko, spreminjanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Spreminjanje velikosti slik? snickers Računalništvo in internet 23 11.03.2008 19:45
Gensko spremenjena hrana vea Zdravje 10 14.06.2006 15:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:08.