Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.04.2011, 15:28
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Digitalizacija kabelske TV se je prestavila na ponedeljek 14.2.2011

Na ta problem sem opozoril že na samem začetku vendar očitno siol ne rešuje problema tako kot je obljubil.
Odgovorite s citatom
Staro 29.04.2011, 16:57
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 695
Privzeto Re: Digitalizacija kabelske TV se je prestavila na ponedeljek 14.2.2011

Citat:
Objavil-a yawn Prikaži sporočila
Carsko 20-30 minut

Pri meni deluje ta 506mhz sklop mogoce 1-2 minuti nakar program kompletno izgine tudi iz same shranjene sheme.

V samem streamu na tej frekvenci se dinamicno spreminja id frekvence in multiplex podatki in zato se samsungu fuzla. Kako jim je to uspelo z***at mi tudi podrazno ni jasno. Se manj pa mi je jasno zakaj noben pri siolu ne reagira na ta problem? Vse to je znano ze en lep cas.

Nisva menda edina samsung uporabnika?
S Samsung plazmo c430 nimam problema na tej frekvenci !
Odgovorite s citatom
Staro 29.04.2011, 18:51
yawn Uporabnik yawn ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2010
Sporočila: 113

Tudi sam sem opozoril od samega zacetka, pa nic od nic.

Plazma ima kompletno drugacen software kot lcd in zato verjetno ne vpliva. Dejstvo se vedno ostaja, da se to nebi smelo dogajati. Ni naloga softwara, da kompenzira napake providerja. In to velja za vse znamke, ki imajo ocitno tudi razne probleme, ne samo samsung.
Odgovorite s citatom
Staro 29.04.2011, 18:54
zupa123 Uporabnik zupa123 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2011
Sporočila: 11

Citat:

Plazma ima kompletno drugacen software kot lcd in zato verjetno ne vpliva. Dejstvo se vedno ostaja, da se to nebi smelo dogajati. Ni naloga softwara, da kompenzira napake providerja. In to velja za vse znamke, ki imajo ocitno tudi razne probleme, ne samo samsung.
Točno tako, zgleda da ima vsaka znamka kak problem. To more Siol rešiti generalno, ne pa da samo nekaj "štuka" in popravi da dela vsem na Sony TV-ji, drugim ki imamo Panasonic in Samsung pa določena ***ncija crkne. To se ne dela tako!!
Odgovorite s citatom
Staro 29.04.2011, 19:56
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 695

Citat:

Plazma ima kompletno drugacen software kot lcd in zato verjetno ne vpliva.
Lcd c530 in plazma c430 imata popolnoma enak firmware.
Odgovorite s citatom
Staro 29.04.2011, 19:58
Du5aN Uporabnik Du5aN ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2011
Naslov: Domžale
Sporočila: 9

Kakšna je pa situacija na Philips LCD TV-jih, so tam tudi kakšne težave, če lahko kdo mal napiše...
Odgovorite s citatom
Staro 29.04.2011, 20:35
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Na mojem Phlips LCD serije 7605 z sliko ni problemov edino na par lokalcev je malo hreščeč zvok
Odgovorite s citatom
Staro 29.04.2011, 23:10
boy1 Uporabnik boy1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 18

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Na ta problem sem opozoril že na samem začetku vendar očitno siol ne rešuje problema tako kot je obljubil.
Verjetno bi siolovci to rešili če bi imeli dovolj znanja,da bi odpravili tole napako.Odkar se je siolov signal digitaliziral sem zaradi tega problema opravil vsaj 30 klicev na Siol kot tudi na Samsungove servise.Tudi TV sem imel na servisu da so instalirali najnovejši firmware.Na servisu smo priklopili TV na Telemachov signal,kjer je TV deloval brezhibno,pa tudi kanale je razvrstil po Telemachovi shemi,medtem ko mi jih na Siolu razporedi po abecednem redu.
Pred štirinajstimi dnevi sem imel tudi dva Siolova obiska na domu ko so mi pregledali optično povezavo(stiki,razdelilci itd)vendar niso našli nič konkretnega.Navsezadnje pa mi TV na samodiagnostiki prikaže moč signala ki niha med 94 in 100%,kar je vsekakor dovolj za kvalitetno digitalno sliko,kar je ugotovil tudi Siol s svojo "diagnostično napravo" in obljubil da bo napaka v kratkem odpravljena ,ker gre verjetno za neko"napačno dekodiranje".Od takrat je minilo 14 dni,napaka pa še ni odpravjena.
Pa še en nasvet za lastnike Samsungov,ki imajo podobne probleme:nastavite si TV na privzeto državo Nemčijo in šele takrat vklopite podrobno iskanje kanalov.Sicer jih bo TV našel približno 10 manj kot če bi nastavli na Anglijo ali katero drugo državo,vendar boste programe lahko nastavili po lastnih željah ne da bi jih podvajalo ali naključno razmetalo po programski shemi.Vsaj pri meni je tako.
PS:Medtem ko sem tole pisal je bil vklopljen TV na History in sem mimogrede opazil da vsakih cca.20 min. izgine zvok za približno10 minut ,ampak o tem drugič(ko se bodo uredili kanali na 506mhc)...
Odgovorite s citatom
Staro 30.04.2011, 12:18
yawn Uporabnik yawn ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2010
Sporočila: 113

Citat:
Objavil-a -JM- Prikaži sporočila
Lcd c530 in plazma c430 imata popolnoma enak firmware.
Mas prav, my bad. Sicer pa nimam c serije tako da nevem, mogoce je c celo imuna na problem. Lahko se kaksen c uporabnik potrdi?

Drugace pa, verjetno bi se s samsungovim "skritim" service menijem dalo marsikaj resit okoli teh problemov ampak prckat po temu meniju je lahko katastrofa, ce ne ves kaj pocnes in verjetno zgubis kakrsnokoli garancijo na tv.
Odgovorite s citatom
Staro 03.05.2011, 12:05
navi1 Uporabnik navi1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2010
Sporočila: 99

Citat:
Objavil-a navi Prikaži sporočila
.. v programski shemi je že nekaj časa nov 3D program, ki ga je možno spremljati preko tehnisatovega HD sprejemnika.

Imam panasonikovo plazmo, ki ostale programe sprejema, tega pa ne...

Tudi trije radijski programi so preko Technisata slišni, Panasonic TV pa programe sicer zazna, toda zvoka ni.

Ima še kdo podobno težave oz. pozna rešitev problema?
Tehnična pomoč: dopusti so mimo...Lahko preverite zadevo...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
digitalizacija, kabelske, ponedeljek, prestavila

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:37.