Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.10.2020, 13:01
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.212
Privzeto Re: SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa

Če imaš možnost, najdi ta prizor s časovnim zamikom in opiši sceno oz. približen čas predvajanja, da lahko pogledamo.
Odgovorite s citatom
Staro 26.10.2020, 10:05
Kawalsky Uporabnik Kawalsky ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 16

Sem izbral en prizor. Sicer je zelo težko "zabremzati" te pikice, ker se zelo hitre, ampak če začnem z opisom (začel bom par sekund prej): Film Mož iz ozadja, Kino HD, Sobota 24. 10. 2020 ob 20.00h.

Čas: 00h 08m 14s: Gre za prizor v nekem baru, kjer se najprej dva pogovarjata za mizo. Glavni igralec Christian Bale in še nekdo, pride do spora. Podnapis v tem trenutku je: "Kaj boš naredil, g. Yale? Dajmo!" Pride do udarca, pri 000 08m 16s je Bale pri udarcu (mislim, da se še ne začne niti obračati nazaj, ali pa ravno) in na spodnjem delu ekrana, nekje na oblekah (mislim da od tistega, ki je zadaj in je dobil udarec) med 00h08m16s- in 17s (morda 18s) se pojavijo za hip beli prahci, pikice (mislim, da so tri, težko rečem, ker je prehitro). Že kmalu za tem, ko vidimo cel obraz od Balea spet, se pojavi ena pikica blj na sredini ekrana.

Sem probal zadevo poslikati, ampak je težko, ker 1) jih je težko zabremzati zaradi hitrosti s katero izginejo in 2) lahko samo s telefonom slikam, kar proizvede slabo sliko ekrana. Ampak vseeno tukaj sta dve sliki opisanega prizora, zaustavljena in slikana pa je prva od (najbrž) treh pikic. Na drugi sliki, malce od dlje, črnina spodaj predstavlja sodniji rob televizije. Pika je obkrožena z rdečo. Take pike se potem pojavljajo skozi cel film, s tem, da včasih pojav za nekaj časa preneha, potem pa ponovno začne. Gre pa za pike v sami strukturi slike, ne za recimo nek prahec, ki bi ravno letel okoli ljudi v prizoru (pepel, muhe, itd.)

http://shrani.si/f/x/nL/1acA5jEc/slk1.jpg

http://shrani.si/f/3z/pv/1Ptdx6Xg/slk2.jpg

Nazadnje uredil Kawalsky : 26.10.2020 ob 10:09.
Odgovorite s citatom
Staro 26.10.2020, 16:08
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.212

Sem pogledal, to je namerno tako narejeno. Če pogooglaš najdeš informacije, da je bil film posnet na različne dimenzije filmskega traku in verjetno je to posledica tega.
Odgovorite s citatom
Staro 26.10.2020, 23:37
Kawalsky Uporabnik Kawalsky ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 16

Hvala ... si me kar malo potolažil, sem si namreč že mislil, da bo to zdaj še pri novih (ker je bilo tako sporadično). No, vsekakor pa bi moral jaz tudi to opcijo prej preveriti.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
channel, dela, dolocenega, history, hrt, info, kabelski, nedelovanja, nedelovanje, pink, programa, siol, sip, spremljanjem, tedn, težava, tvzvok, že

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:37.