Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.09.2012, 11:27
koble Uporabnik koble ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce koble
Član od: Aug 2007
Sporočila: 434
Privzeto Re: Vdsl 2b

Slabi modem je zelo za današnje čase preko optike ima sinhronizacijo lahko maksimalno 100Kbps kar je hecno malo .
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2012, 11:43
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Razdalja do centrale se je povečala iz prejšnih 600 metrov na nekaj več kot 1500 metrov. Sama sinhronizacija se je pa z novim modemum tudi precej dvignila. Kaj več podatkov boš najverjetneje dobil od tehnične službe.
Tistile "precej" ima kake konkretne cifre?
Čez podatek iz prkse ga ni. S strani kupca je pa največ vreden.
Ko sem tarnal nad padcem linije za TV pred par dnevi so mi nato še omenili da je zadeva v centrali. Vsaka stvar je za nekaj dobra. Vprašanje kdaj bi se sicer spomnil ponovno preverjat če je kaj novega na lokaciji.
Če drugega ne bom dobil nekaj več bitov za TV. Slabše pa se nov protokol prenosa res nebi smel obnesti v nobeni situaciji. Tak da z nekaj sreče en STB z HD mini in PC z mpeg2 bo morda šel vzporedno. In seveda nekaj bitov več bo ven letelo. Kar pa je zelo uporabno za Splashtop.
Le pakete in pogoje še moram pregledat saj zadeva pomeni (spet) novo pogodbo...
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2012, 14:19
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Tistile "precej" ima kake konkretne cifre?
Čez podatek iz prkse ga ni. S strani kupca je pa največ vreden.
Ko sem tarnal nad padcem linije za TV pred par dnevi so mi nato še omenili da je zadeva v centrali. Vsaka stvar je za nekaj dobra. Vprašanje kdaj bi se sicer spomnil ponovno preverjat če je kaj novega na lokaciji.
Če drugega ne bom dobil nekaj več bitov za TV. Slabše pa se nov protokol prenosa res nebi smel obnesti v nobeni situaciji. Tak da z nekaj sreče en STB z HD mini in PC z mpeg2 bo morda šel vzporedno. In seveda nekaj bitov več bo ven letelo. Kar pa je zelo uporabno za Splashtop.
Le pakete in pogoje še moram pregledat saj zadeva pomeni (spet) novo pogodbo...
Jaz sem od centrale oddaljen približno 1500 metrov in je sinhronizacija okoli 40 / 20. Ko vmes priklopim prenapetostno zaščito ta pade nekje na 30 / 12.

Sicer tega že dolgo nisem preverjal in gledal tako, da upam, da ne dajem napačnih informacij. Na forumu boš sicer zasledil, da sem imel precej problemov ampak smo na koncu vse rešili.

Trenutno imam naročen največji paket 15 / 5 in štiri TV kanale. Na modem je priključeno veliko število naprav in težav praktično ni. Ne spominjam se kdaj sem imel nazadnje težave s kockanjem televizije ...

Zadnje par dni mi sicer sliko na televiziji ustavi za nekaj sekund in napake ne zabeleži kar je čudno. Ali si ti imel enako težavo ali je televizija kockala? Sicer mislim, da v mojem primeru nagaja prenapetostna - bomo videli ...

Seveda vse tudi ni odlično. Tudi jaz si želim nekaterih funkcij, ki jih trenutna oprema ne omogoča ali jih nudi pa ne delujejo v redu ampak splošno gledano sem zadovoljen. Včeraj sem nabavil tudi mobilni internet tako, da upam da bo tudi tukaj delovanje primerno.

Nazadnje uredil mnheia : 20.09.2012 ob 21:59.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2012, 15:13
Mojster

E to so info, ki prav pridejo! Zadeva gre torej počasi iz poporodne faze in je že solidno stabilna. Ravno iz teh omenjenih objav je bilo nekaj skepse ali je zadeva že ali še ni.
Kot rečeno pa nisem vedel, da je možno pri nas. Sem pa nekaj 100m dlje in kolker se spomnim grafov ravno na tej metraži VDSL2 začne sape zmanjkovati. Kabel na katerem sem pa tudi ni povsem idealen. Za probati bo.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2012, 21:43
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.666

Zanimiva primerjava bi bila tudi, koliko imate max. sinhronizacijo ob ADSL in koliko bi bila potem ob prehodu na VDSL.
Jaz sem tudi verjetno tam na okrog 1200m od centrale, max sinh. (ko so mi jo izmerili) je bila cca. 20/1.5, je pa problem kabel po zraku in burja. Takrat pride do večjih anomalij ampak ne bom preveč tečnaril da mi ne zbijejo sinh. na 4/1 ali manj, problemi bodo pa isti. No mogoče bi še čiščenje linije malce pomagalo...

Je pa tudi vporašanje ali naša centrala sedaj omogoča tole, pa kakšna bi bila razlika.
Rock, če boš menjal bi prosil za "opis spremembe", boljše - slabše, hvala.
Staro 20.09.2012, 14:07
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Jaz sem pred poletjem naročil spremembo iz 10/1 variabilni ADSL Sinope r3 na 10/2 variabilni VDSL Innbox v50. Do takrat sem imel sinhronizacijo nekaj čez 11000 kbps dol in 1024 gor, po spremembi pa sem imel 15000 dol in pa nekje 800 gor, vendar me je terenski tehnik prepričal, da bi bilo zaradi razdalje (1700 metrov) bolje, da me dajo nazaj na ADSL 10/1, saj bi drugače prihajalo do motenj, kar so po dveh dneh tudi storili.

No po spremembi nazaj na ADSL je hitrost proti meni še zmeraj 15000 kbps hitrost od mene pa variira med 550 in 650 kbps, dvakrat sem že klical, naj preverijo zakaj ne gre nazaj na 1024 uploada pa je terenski tehnik prvič rekel, da poleti zaradi strel prihaja do težav na omrežju in naj pokličem, ko bo konec nevihtne sezone in ko sem pred kakšnim mesecem klical še enkrat, mi je pa terenski tehnik rekel, da ni variante, da bi delalo kaj hitreje, ker je bojda sedaj linija preslaba (več naročnikov, več motenj)... Ne vem ali je stvar kar naenkrat dejansko postala tako slaba (kabli so v zemlji, stari približno 15 let) ali je politika taka, da se s takimi malenkostmi ne obremenjujejo in le pošljejo tisti SMS, da je napaka zaključena.
Kakšni so dejanski S/N Margini pa ne vem, ker nimam vpogleda.

Je pa ena dobra stran novega modema tudi to, da je PING padel iz 50 ms na 10 ms.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2012, 17:01
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
Jaz sem pred poletjem naročil spremembo iz 10/1 variabilni ADSL Sinope r3 na 10/2 variabilni VDSL Innbox v50. Do takrat sem imel sinhronizacijo nekaj čez 11000 kbps dol in 1024 gor, po spremembi pa sem imel 15000 dol in pa nekje 800 gor, vendar me je terenski tehnik prepričal, da bi bilo zaradi razdalje (1700 metrov) bolje, da me dajo nazaj na ADSL 10/1, saj bi drugače prihajalo do motenj, kar so po dveh dneh tudi storili.
Tudi mene so to hoteli prepričati pa se jim nisem pustil in smo zadevo uredili. Najbolje bi bilo, da se obrneš na tehnično pomoč preko pogovora v živo - tehniki bodo preverili linijo in napako posredovali naprej (morda poizkusijo še prilagoditi profil).

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
No po spremembi nazaj na ADSL je hitrost proti meni še zmeraj 15000 kbps hitrost od mene pa variira med 550 in 650 kbps, dvakrat sem že klical, naj preverijo zakaj ne gre nazaj na 1024 uploada pa je terenski tehnik prvič rekel, da poleti zaradi strel prihaja do težav na omrežju in naj pokličem, ko bo konec nevihtne sezone in ko sem pred kakšnim mesecem klical še enkrat, mi je pa terenski tehnik rekel, da ni variante, da bi delalo kaj hitreje, ker je bojda sedaj linija preslaba (več naročnikov, več motenj)... Ne vem ali je stvar kar naenkrat dejansko postala tako slaba (kabli so v zemlji, stari približno 15 let) ali je politika taka, da se s takimi malenkostmi ne obremenjujejo in le pošljejo tisti SMS, da je napaka zaključena.
Kakšni so dejanski S/N Margini pa ne vem, ker nimam vpogleda.
Mene čudi, da prihaja do takšnih motenj na kablu, ki je v zemlji - bi bolj pričakoval takšne motnje na naših kablih, ki so v zraku. Si kdaj poizkusil zamenjati kabel, ki vodi od razdelilne omarice na hiši v stanovanje oziroma povezuje notranjo vtičnico z zunanjim razdelilcem? Pri nas se je veliko izgubljalo prav na tem kablu.

Imam sicer tudi jaz slabe izkušnje z terenskimi tehniki - včasih imam občutek, da kar visoko letajo in le redko sem naletel na kakšnega, ki je bil res pripravljen napako odpraviti.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2012, 20:02
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Saj 2x sem klical na 0801000, pogovor v živo, obakrat je operater prijavil napako in obakrat sem naletel na istega terenskega tehnika, ki ni rešil nič. Ne vem pa koliko lahko sploh rešijo/preverijo linijo direktno na SiOLovem helpdesku.

Kabel med zunanjo omarico in modemom je nov CAT6 tako, da to ne bi smelo biti problem, sem ga ravno zaradi tega šel menjavat, pa ni nič pomagalo.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2012, 21:21
Mojster

Zakaj ti je teh nekaj 100 kbps UL tako pomembnih? Dol imaš kar nekaj več. Zakaj si šel nazaj na ADSL ko pa je na VDSL možno za TV izkoristit vse?

Tehnik kaj dost naredit ne more. Kaj bi sploh lahko naredil? Probal drug modem, če ima kaj boljše komponente vgrajene? Drug port na cetrali je morda kaj bolj sposoben? LE razmišljam...

So pa bile pred časom ne ravno poglobljene debate o medsebojnem vplivu paric na kablu. In tu je verjetno ključ vsega. Se pa več ne spomnim kaj točno sem na to temo bral po netu. A vpliv definitivno je. Kako iščejo (če iščejo) kompromis ne bo nihče povedal. Pač take in drugačne "male tajne foha", k iso tu hipotetično mogoče z nastavitvami posameznim priključkom na kablu.. Je pa vsekakor zanimivo da se ti zadeva na obeh variantah sedaj postavi enako.
Svojo srečo na tole temo pa sporočim čez kak teden.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2012, 21:29
Uporabnik

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Zakaj ti je teh nekaj 100 kbps UL tako pomembnih? Dol imaš kar nekaj več. Zakaj si šel nazaj na ADSL ko pa je na VDSL možno za TV izkoristit vse?
To je naredil zato ker mu je to predlagal tehnik in enako je bilo pri meni. Če ne bi bilo mene bi starši naredili popolnoma enako in če bi to naredili bi danes še vedno imeli neko slabo hitrost interneta, televizor bi spremljali z sobno anteno, telefonirali pa na pošti.

Sicer sam nimam nekega obširnega znanja o tem a se mi zdi razdalja med tabo in centralo res precej dolga in morda je tudi zato padec takšen kot je. Ena izmed možnosti je tudi zasedenost parice kot si sam omenil. Slabo vzdrževanje linije in posledično napaka, ...

Vseeno me zanima ali je tehnik pri tebi morda kdaj opravljal meritve in kakšne so bile ugotovitve? Morda se poizkusiš obrniti na tehnično službo in izvedeti kaj več o ugotovitvah tehnika ali pa naročiti kakšne meritve - morda se najde kakšna napaka in ta odpravi ...

Nazadnje uredil mnheia : 20.09.2012 ob 21:34.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
vdsl

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Koliko komunikatorjev na vdsl? leonf SiOL TV 4 03.01.2010 11:39
Kako sploh prehod iz adsl v vdsl? (kakšne so omejitve razdalje) kikus20 Tehnična pomoč 18 13.02.2009 13:05
Centrala, VDSL, optika marjan jerman Tehnična pomoč 0 12.03.2008 12:45
Nagradnja na VDSL mtance O storitvah 1 25.06.2007 08:36
Avstrija :-)) Davor Evropska unija 78 12.01.2006 12:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:26.