Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.09.2012, 13:45
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056
Privzeto Re: Vdsl 2b

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Da se vse ojača imaš sicer prav, a to pomeni, da se poleg koristnega signala ojačajo tudi šumi. Tako pač z ojačanjem dobiš isto razmerje signal/šum na nekem višjem nivoju
Prepustnost linije se nastavlja v centrali.
Tako,da kaj bi pridobil s tem ojačevalnikomne vem ??
Mogoče malo več motenj...

l.p. Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2012, 15:23
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Citat:
Objavil-a koble Prikaži sporočila
Kaj imaš kakšen ojačevalec jas imam samo problem pri Upstream,ki je slabih 1470 ,mora pa biti vsaj 5000 po paketu ko ga imam in sicer 15/5.Oddaljenost centrale je pa približno 1200 metrov nekateri imajo na teh razdaljah mnogo boljše sinhronizacije.
Sinhronizacija ni odvisna samo od oddaljenosti ampak tudi od stanja linije, razpoložljivosti omrežja, centrale, ... predvsem linije so pri nas v groznem stanju. Če misliš, da sinhronizacija ne ustreza je najbolje, da se obrneš na tehnično službo, da bodo lahko preverili in po potrebi zadevo posredovali naprej.

Sicer še nisem slišal, da bi takšni ojačevalci obstajali in da se jih, da pri nas dobiti. Malo sem iskal po spletu in našel zanimive stvari - če se bo kdo odločil naročiti kaj iz tujine naj mi prosim sporoči rezultat. Sicer so baje te zadeve v nekaterih državah prepovedane zaradi načina delovanja ... kako je z tem pri nas?

Nazadnje uredil mnheia : 26.09.2012 ob 15:28.
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2012, 20:19
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

@rock, koliko si oddaljen od centrale?

Ping mislim da ni toliko odvisen od tehnologije kot je od modema, mene so namreč priklopili na VDSL2b, kasneje pa nazaj na ADSL z V50 pa je ping še zmeraj 11 ms. Prej z sinope pa je bil tam nekje okrog 40 ms. Paket 10/1, 3x tv.
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2012, 22:01
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Možno je seveda, da sam modem vpliva toliko na ping.?
Kolikor poznamo traso kablov je cca 1900m morda še kak meter več. Nisem pa Telekoma nikoli spraševal o točni razdalji.
Danes nismo videli nobene kocke na TV sliki. Kar kaže na dokaj zanesliv prenos pri postavljeni sinhronizaciji. Prej nekako nisem verjel, da mi SLO1 in 2 HD mini občasno tako zelo kockata zaradi linije. Namreč napak na ostalih kanalih tudi tistih, ki grejo tja malo pod 12 MB skorajda ni bilo opaziti.
Skratka na naši lokaciji se zaenkrat zadeva kaže kot občuten napredek.
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2012, 22:07
Uporabnik

Novi modem je res odličen kar se tiče sinhronizacije. PING pa ni tako odvisen od njega ampak od nastavljenega profila - vsaj tako mi je bilo pred časom povedano.

Menda, da so nas preklapljali na nove profile - variabilne pri katerih je ping občutno nižji kot pri katerem drugem. Mi pa ni znano zakaj, ...

Nazadnje uredil mnheia : 26.09.2012 ob 22:10.
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2012, 22:21
Mojster

Na prejšnjem modemu nisem imel nikoli nižjega pinga. Profil se je nekoliko "friziral" kasneje. Cca. 2 MB kolikor se spomnim se je nekaj tednov po menjavi še eden od tehnikov potrudil dodati. Morda pa ne toliko, da bi vplivalo na ping, ker je bila zadeva že v štartu precej visoko postavljena. Kolker sem med vrsticami zastopil sicer precej redkobesednega tehnika je tle še nekaj lufta? 3*6 = 18 in ja kak dodaten MB... Nisem še probal 2 STB z HD in PC istočasno. Jah letvica gre v nebo...
Bo pa ob frej liniji luštno pogledat kak športni prenos na polnem SLO HD in vsaj nekoliko upravičiti plačano jim naročnino.
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2012, 22:26
Uporabnik

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Na prejšnjem modemu nisem imel nikoli nižjega pinga. Profil se je nekoliko "friziral" kasneje. Cca. 2 MB kolikor se spomnim se je nekaj tednov po menjavi še eden od tehnikov potrudil dodati. Morda pa ne toliko, da bi vplivalo na ping, ker je bila zadeva že v štartu precej visoko postavljena. Kolker sem med vrsticami zastopil sicer precej redkobesednega tehnika je tle še nekaj lufta? 3*6 = 18 in ja kak dodaten MB... Nisem še probal 2 STB z HD in PC istočasno. Jah letvica gre v nebo...
Bo pa ob frej liniji luštno pogledat kak športni prenos na polnem SLO HD in vsaj nekoliko upravičiti plačano jim naročnino.
Odlično! Lepo, da si zadovoljen =).
Odgovorite s citatom
Staro 27.09.2012, 21:22
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Lepo ti dela. Jaz naj bi bil od centrale približno 1800 metrov a mi že sedaj nagaja upstream. Verjamem, da, če bi se tehnik potrudil okrog profilov in nastavitev bi se najbrž dalo priti do vsaj 2 mb UL.

Nazadnje uredil Deflektor : 27.09.2012 ob 21:25.
Odgovorite s citatom
Staro 28.09.2012, 11:45
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Vsi toliko hvalite Vdsl,da sem povprašal na siol.če je to možno pri meni.Zaenkrat ni možno zaradi centrale.
Sicer imam paket 10/1 var,in moram reči da nekih večjih težav ni.
Cca 1500m od centrale,pa se modem sinhronizira brez problemov 16M.Modem sinope.
Profil za 4tv in ping 32-35ms.
Niti ni tako slabo.??
Vdsl bi imel zaradi uploada.
l.p.
Odgovorite s citatom
Staro 28.09.2012, 12:10
Mojster

Hvala? Če je nekaj v določeni situaciji napredek pač je. In zakaj tega nebi povedal.

UL je le ena od zadev, če seveda dejansko rabiš. Sam takoj dam 4 MB stran za dodatne 4 ali morda do 25 DL sinhronizacije.
Če je le za "rožce" okol pošiljat večji UL nima smisla. Raje pogledam legalni polni HD (no prek alternativnega odjemalca) kot da bi se s pašo mul ter oslov oz. naslednikov ubadal.
Povečan DL je vsaj zame tisto kar prinese.
Znižan ping glede na prej je balzam pri jutranjem klikanju čez vremenske portale. UL pomoje tu nima veze, ker potrebni podatki gor grejo tudi prek 1MB brez čakanja. Praktično še tako grafično zahteven je v trenutku naložen. Arso (podrobna napoved) se recimo odpira v kake 30% prejšnjega časa. Ostalo tuje kar gledam pa praktično momentalno.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
vdsl

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Koliko komunikatorjev na vdsl? leonf SiOL TV 4 03.01.2010 11:39
Kako sploh prehod iz adsl v vdsl? (kakšne so omejitve razdalje) kikus20 Tehnična pomoč 18 13.02.2009 13:05
Centrala, VDSL, optika marjan jerman Tehnična pomoč 0 12.03.2008 12:45
Nagradnja na VDSL mtance O storitvah 1 25.06.2007 08:36
Avstrija :-)) Davor Evropska unija 78 12.01.2006 12:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:14.