Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 10.11.2007, 01:31
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365
Privzeto Re: Zaposlitev v EU

aja, malo sva se narobe razumela

prijavil se bom na enega od razpisov na Europolu, rok še ni potekel

Želel sem le napisati, da je treba prijavo poslati na njihov oddelek za humane vire

Zakaj glih Europol? Videti je, da sem eden naivnih, ki bi rad sodeloval pri razkrivanju kriminala ...
Staro 10.11.2007, 10:10
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
aja, malo sva se narobe razumela

prijavil se bom na enega od razpisov na Europolu, rok še ni potekel

Želel sem le napisati, da je treba prijavo poslati na njihov oddelek za humane vire

Zakaj glih Europol? Videti je, da sem eden naivnih, ki bi rad sodeloval pri razkrivanju kriminala ...
Aja, sori. Tudi ura je bila kriva za nesporazum.
Ja, kaj naj rečem, srečno!

Te kaj zanima glede prijave in razgovora? Med inštutucijami in agencijami je nekaj razlik, tako da ne morem kaj dosti povedati, ampak morda vseeno prav pride.
Staro 10.11.2007, 11:19
Gofljač

ja, seveda me

obrazec sem pregledal, ni nič posebnega. Videl sem, da je potrebno izpolnjeno prijavnico poslati po navadni pošti in potem ostane čakanje verjetno? Kakšne so možnosti za razgovor?
Staro 10.11.2007, 11:46
Uporabnik

Citat:
ja, seveda me

obrazec sem pregledal, ni nič posebnega. Videl sem, da je potrebno izpolnjeno prijavnico poslati po navadni pošti in potem ostane čakanje verjetno? Kakšne so možnosti za razgovor?
Glede možnosti za razgovor ti res ne znam nič reči. Odvisno je od delovnega mesta, tvojih znanj, števila drugih kandidatov ipd. Če je delovno mesto rezervirano za slovenske državljane, so možnosti kar dobre. V drugačnem primeru pa tekmuješ z vso Evropo, kar pomeni predvsem s tisoči Italijanov in zadnje čase tudi tisoči Poljakov ...

No, domnevam, da moraš priložiti tudi svoj CV. V njem ne bodi skromen, drugi ne bodo. Če misliš, da imaš kakšno šibko točko, naj se jo sami potrudijo odkriti. In tvoje znanje tujih jezikov je zelo dobro ali še boljše, saj ne iščejo prevajalca. Če se boš z značilno slovensko samoagresivnostjo prenizko ocenil, bodo pač primorani prej upoštevati tistega, ki se ima rajši, preprosto.

Sicer ne vem, po kakšnem postopku bo potekalo zaposlovanje. Če prideš do razgovora, so možnosti že zelo dobre. Zdaj ne vem, koliko to velja za agencije (verjetno je prav isto), ampak evropske institucije so neverjetno samoreferenčne. Pričakuj, da te bodo spraševali več o evropskih inštitucijah, evropski zgodovini integracije in evropskih politikah kot o strokovnem znanju. Ok, nič ne rečem, morda so agencije bolj strokovno usmerjene, ampak se jaz ne bi zanesel na to.
Zato se naguli Evropo - temeljni knjižici za začetek (Evropa v 12 poglavjih in Kako deluje Evropa), pa seveda SCADPlus z glosarjem in posameznimi politikami. Odveč je dodati, da je treba dobro obvladati politike v zvezi z agencijo, se pravi sodno in seveda predvsem policijsko sodelovanje, ki sta med drugim trenutno vroče področje evropske integracije. Pomembne so ključne točke programov.

Bo?
Staro 10.11.2007, 11:53
Gofljač

odlično slehernik, hvala

vsaj z lažno skromnostjo nimam težav
Staro 10.11.2007, 11:57
Uporabnik

Citat:
odlično slehernik, hvala

vsaj z lažno skromnostjo nimam težav
Srečno!
Staro 10.11.2007, 11:58
Gofljač

aja, Evropo sem se moral naguliti že pred dvema letoma za svoj strokovni izpit, tako da ne bo težav mal obnoviti znanje
Staro 10.11.2007, 12:27
Uporabnik

Sem si malo pogledal ponudbe na Europolu. Kot kaže, so delovna mesta odprta za vse, ampak iščejo ravnotežje med jeziki EU. To je dobro, Slovenci smo ponavadi premalo zastopani, ker ne tiščimo ravno na tuje, tako da lahko računaš na majhno relativno prednost.
Omenjajo pisni preskus - po analogiji z institucijami domnevam, da gre za esej o kaki politiki EU. Kot pravim, SCADPlus, Euroactiv.com, tudi wikipedia (slednja je zelo dobra, da se ne zgubiš v preveliki količini dokumentov). Pomembne so ključne točke programov, ki jih v eseju razvežeš v stavke. Pazi na naslov eseja, ne zgreši bistva. Če hočejo tudi tvoje osebno mnenje, ga obvezno daj, ker te sicer izločijo, čeprav so politike pomembnejše.

Možno je tudi, da je pred esejem predizbor z multiple choice questions, seveda o inštitucijah in zgodovini EU (ali pa o področju agencije, kdove?). Vprašanja nimajo zveze z delovnim mestom. Njihov edini namen je izločiti čim več kandidatov, da imajo potem manj dela.

Če te ne bodo povabili na preskus, ponavadi lahko pričakuješ kaj kmalu kak odgovor. Mdr. vidim, da se jih večinoma mudi, tako da bodo za inštitucije presenetljivo hitri (zato niso izbrali EPSO ;-). Na agencijah mdr. ni potreben postopek EPSO, da dobiš redno službo (na inštitucijah je pravzaprav nemogoče), ampak je dovolj, da delaš 6 let.

Zdaj pa res, srečno!
Staro 10.11.2007, 12:30
Gofljač

slehernik = car ...zdaj vem pa vse, grem pisat ...
Staro 10.11.2007, 12:34
Uporabnik

Citat:
aja, Evropo sem se moral naguliti že pred dvema letoma za svoj strokovni izpit, tako da ne bo težav mal obnoviti znanje
Sicer se je v dveh letih kar nekaj spremenilo - skorajšnja Lizbonska pogodba, nova energetska strategija, leto enakih možnosti, vključevanje okolja v vse politike EU, večjezičnost in medkulturni dialog, pa seveda natanko območje svobode, varnosti in pravice (spremembe v Lizbonski pogodbi), schengen, migracije in blue card.
Ah ja, uživaj ...

Značke
zaposlitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Boj za prvo zaposlitev castor Dom in družina 166 27.11.2006 21:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:20.