Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.10.2012, 00:57
popotnik5 Uporabnik popotnik5 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2012
Sporočila: 12
Privzeto internet radio težava

Sem nov pri SIOL-u, pa se mi je pojavila ravno sedaj težava na receiverju Onkyo tx-nr 609 pri predvajanju internet radia.
Prej sem bil pri ponudniku t-2 in mi je zadeva delovala brez težav, sedaj pa sem prvič zagnal predvajanje radia na receiverju priključenega na siol modem in mi po nekaj časa receiver na tej funkciji zamrzne.
Zanima me, ali se lahko zadevi nekako "tepeta "in zaradi tega pride do napake, druga možnost pa je lahko okvara receiverja. Sem pa ga že tudi updejtal in resetiral pa je isto.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2012, 06:41
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: internet radio težava

Kako ima Onkyo rešeno povezavo do spleta ne vem. Načeloma pa te škatle pridejo brez posegov v omrežje prek routerja, ki ima nastavljeno avtomatsko dodeljevanje IP (DHCP). Denon 4310 mi sicer povezan prek routerja špila brez najmanjših težav. Ne spomnim pa se da bi prek ppooe (ga podpira) kdaj hodil z njim na net.
Vkolikor imaš priklopljenega direktno na modem preveri konfiguracijo porta na katerem je router. Da ni slučajno nastavljen na video.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2012, 08:04
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.646

Pozdravljeni,

sporočite vaše uporabniško ime za ZS in kratek opis težave, da preverimo nastavitve na modemu. Receiver naj bo vklopljen, tako da bomo lahko preverili priklop na modem.

lp Mitja
Staro 18.10.2012, 11:13
popotnik5 Uporabnik popotnik5 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2012
Sporočila: 12

Onkyo ima tudi direktno povezavo na net in avtomatsko povezavo z radio internet ponudnikom Vtuner. Saj zadevo imam fizično priklopljeno na linksys router skupaj z hišnim računalnikom in zadeva je do sedaj špilala. Zato sem sedaj poizkusil tudi brez routerja, pa je isto. Receiver se inicializira, nato najde postajo, igra kakih 10 sekund in zmrzne.
Doma bom šele proti večeru, za nadaljevanje paranja živcev.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, radio, težava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težava pri dohodnem klicu na IP telefoniji in internet (optika) Matej__ SiOL telefonija 11 13.03.2012 09:10
Internet težava zvehovar Tehnična pomoč 13 25.11.2011 18:22
Težava s priklopom novega računalnika na internet Borut1234 O storitvah 2 20.11.2011 13:11
Prijava v internet - težava genius66 Računalništvo in internet 1 14.09.2010 23:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:51.