Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 06.07.2006, 23:08
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: vprašanja na intervjuju za delo

Ja, če se lahko greš to, če te stara služba še vedno čaka pa če nimaš prehudih kreditov
Staro 07.07.2006, 00:26
Saso Uporabnik Saso ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2003
Naslov: Australia
Sporočila: 17

Citat:
Objavil-a hajci
Največja finta je pa men bila na enem razgovoru pred leti in dobil vprašanje; ....."koliko bi želeli imeti plačilo?
Standardno vprasanje, vsaj drugje po svetu.

V odgovor obicajno vprasas: "Koliko je za Vas vredno, da je to delo odlicno opravljeno v roku, ki mu je namenjen?"
Staro 07.07.2006, 00:39
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

No, jaz kadrujem pa vam povem, da na naši firmi vsi s plonkceglci pogrnejo na celi črti :D

Tko da se je kar se mene tiče brez veze pripravljat. Če veš, zakaj si se prijavu tja in kaj naj bi v službi in v življenju počel, potem ne rabiš priprave.
Staro 07.07.2006, 00:40
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
Objavil-a Saso

V odgovor obicajno vprasas: "Koliko je za Vas vredno, da je to delo odlicno opravljeno v roku, ki mu je namenjen?"
Jaz bi ti na to odgovorila: "To sem jaz vprašala vas."
Staro 07.07.2006, 07:03
Saso Uporabnik Saso ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2003
Naslov: Australia
Sporočila: 17

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear
Jaz bi ti na to odgovorila: "To sem jaz vprašala vas."
Ti mogoce ze, ampak ljudje na vodstvenih polozajih pa ne. Vsaj tisti, ki so na take polozaje prisli zaradi lastnega znanja in izkusenj, ne pa zaradi vez in poznanstev.

Zakaj ne?
Ker bi tak 'veleumen' odgovor pokazal, da intervjuvar ne zna pravilno oceniti vrednosti dela, za katerega je dan oglas. Ce bi jaz dobil tak odgovor, bi kar precej povprasal, ce je slucajno mesto, za katerega sem intervjuvan, mesto intervjuvarja. Ce intervjuvar ne zna dolociti cene, potem je ocitno, da ne sodi na mesto, ki ga trenutno zaseda.

Edini dober izhod iz take situacije je odgovor stila: "Razmisljamo o (letnem/mesecnem/urnem) placilu med X, za osebo, ki ima dovolj znanja in izkusenj, da lahko delo kompetentno opravi pod nadzorom in X+Y, za osebo, ki ima dovolj znanja in izkusenj, da lahko kompetentno opravi delo brez, ali pa z minimalnim nadzorom, poleg tega pa lahko opravi se vrsto drugih del."

Naprej, vprasanji nista isti:
Prvo vprasanje ocenjuje kandidatovo cenjenje lastnega dela.
Drugo vprasanje ocenjuje vrednost dela, ki ga kandidat lahko opravi za podjetje.

Vsak bo cenil lastno delo kot zelo vredno, ampak bo iz strahu, da ne bi spraseval prevec, povedal vsoto, za katero smatra, da je podjetje pripravljeno placati. Iz tega strahu bo kandidat najverjetneje vprasal za kakih 10-30% manj, kot pa je podjetje zares pripravljeno placati.
Staro 07.07.2006, 07:32
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Mene so npr. vprašali, kdaj mislim imeti otroke in izrazili željo, da jih prej kot zanosim vprašam, če je čas za mojo zanositev ugoden tudi za podjetje.
Staro 07.07.2006, 08:46
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516

Kaj si po horoskopu?
Ja, to je mene doletelo na enem job-intervjuju... nisem vedela, a se zeza al resno misli, pa se je izkazalo, da čisto resno... da ima vnaprej določena astrološka znamenja, ki mu "pašejo" in tista, ki mu ne "pašejo".
Staro 07.07.2006, 09:28
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Saso

skor mal preveč agresivno.....tudi napuh je začutiti v takšnem odgovoru; mogoče bi bilo boljši odgovor oz. vprašanje v katerem vprašaš za mnenje delodajalca.....da vidiš koliko "nagrade" ima delodajalec v mislih
Staro 07.07.2006, 09:31
Veteran

Citat:
Objavil-a Saso
Ti mogoce ze, ampak ljudje na vodstvenih polozajih pa ne. Vsaj tisti, ki so na take polozaje prisli zaradi lastnega znanja in izkusenj, ne pa zaradi vez in poznanstev.

Zakaj ne?
Ker bi tak 'veleumen' odgovor pokazal, da intervjuvar ne zna pravilno oceniti vrednosti dela, za katerega je dan oglas. Ce bi jaz dobil tak odgovor, bi kar precej povprasal, ce je slucajno mesto, za katerega sem intervjuvan, mesto intervjuvarja. Ce intervjuvar ne zna dolociti cene, potem je ocitno, da ne sodi na mesto, ki ga trenutno zaseda.

Edini dober izhod iz take situacije je odgovor stila: "Razmisljamo o (letnem/mesecnem/urnem) placilu med X, za osebo, ki ima dovolj znanja in izkusenj, da lahko delo kompetentno opravi pod nadzorom in X+Y, za osebo, ki ima dovolj znanja in izkusenj, da lahko kompetentno opravi delo brez, ali pa z minimalnim nadzorom, poleg tega pa lahko opravi se vrsto drugih del."

Naprej, vprasanji nista isti:
Prvo vprasanje ocenjuje kandidatovo cenjenje lastnega dela.
Drugo vprasanje ocenjuje vrednost dela, ki ga kandidat lahko opravi za podjetje.

Vsak bo cenil lastno delo kot zelo vredno, ampak bo iz strahu, da ne bi spraseval prevec, povedal vsoto, za katero smatra, da je podjetje pripravljeno placati. Iz tega strahu bo kandidat najverjetneje vprasal za kakih 10-30% manj, kot pa je podjetje zares pripravljeno placati.
delno se strinjam......ampak iskalec prve zaposlitve brez izkušenj nima toliko možnosti. Jasno je tudi, da sveže pečeni začetnik brez izkušenj "ne more zajemati življenja s polno žlico".
Staro 07.07.2006, 09:33
Veteran

Citat:
Objavil-a Sharkica
Kaj si po horoskopu?
Ja, to je mene doletelo na enem job-intervjuju... nisem vedela, a se zeza al resno misli, pa se je izkazalo, da čisto resno... da ima vnaprej določena astrološka znamenja, ki mu "pašejo" in tista, ki mu ne "pašejo".
posluš to.....na enem razgovoru za službo pred par leti je spraševalka za delovno mesto z mano odkrito flirtala; sicer službe nisem dobil, dobil sem pa povabilo na kavo:D:D

Značke
delo, intervjuju, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:58.