Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 06.03.2008, 14:58
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Pričakovan dohodek

Brskala sem, vendar kakih uporabnih podatkov nisem našla, tako da prosim, če kdo ve, da mi malo namigne.

Imam VII. stopnjo izobrazbe. Po diplomi sem kar dolgo neuspešno iskala zaposlitev, sedaj sem našla potencialnega bodočega delodajalca. Za en mesec bom preko Zavoda za zaposlovanje na delovnem preizkusu (v tem času ne bom zaposlena, mi pa bo Zavod kril določen del minimalne plače) in po tem času naj bi se dogovarjali naprej, v kolikor bo vse ok, za zaposlitev za nedoločen čas. Delodalajec se ukvarja s turizmom in trgovino, moje področje pa bo komerciala, trženje, deloma tudi turizem. Ker delodajalec nima ostalih zaposlenih in se konkretno o plači nismo dogovarjali, me zanima, ali kdo ve, v katerih okvirih imam možnosti za "pogajanja" (ok... v realnosti - upanje) o višini plače.

Iskala sem, na primer, povprečno plačo glede na stopnjo izobrazbe in področje dela (da imam vsaj kak argument, ker, odkrito rečeno, določeno minimalno ceno si pa le moram tudi sama postaviti, trenutno mi je resda najpomembneje, da sploh kaj dobim, vprašanje pa je, s čim se še naj sprijaznim), vendar tega na stat.si nisem našla - našla sem le povprečne plače po regijah in dejavnostih, vendar si s tem nimam kaj dosti pomagati.

Seveda upam, da bomo na koncu vsi zadovoljni, zanima pa me le. Hvala za info.
Staro 06.03.2008, 15:05
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722
Privzeto Re: Pričakovan dohodek

Ce bos u komerciali; pol bos pomojem dobila min placo + provizijo od narejenega. Good luck (!!); me pa veseli, da si najdla siht in upam, da ga res dobis za nedolocen cas!

Odgovort ti pa ne znam, ker je tko da se vsakic na frisn dealas; tud s VII st. imas lohk bivsih 80 jurjev place
Staro 06.03.2008, 15:12
Mojster

Hvala tudi jaz držim pesti.

Saj vem, da se ne da točno rečt, ampak neko približno osnovno megleno sanjanje bi bilo pa vseeno ok.

(Kar pa se tistega "imaš lahko" tiče... mhm, in potem ti kdo tupi, da se ne osamosvojiš, ker se nočeš... )
Staro 06.03.2008, 15:17
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

Ja, zal. Sej na svoje itak prides samo se ce kaj podedujes al pa ce mas starse bogate in ti lohka stanvane/bajto kupijo. (govorim o obdobju ko diplomiras in naj ne bi bil vec prisesek)
Staro 06.03.2008, 15:30
Mojster

Jst upam, da če ene pet let bom že imela štirikolesno prevozno sredstvo, ne le kolo (na podeželju brez avtobusov je to pač nuja) in dovolj denarja za najem malega domka (sanjam sicer o precej krajšem obdobju, samo realnost je kruta dandanes ). Precej preračunavam, kako bi se mi kaj izšlo, samo bemtiš, ko me tale matematika zafrkava. Premalo je v plus in preveč v minus

Pa tud si nisem čist na jasnem, kakšno je razmerje med minimalno (da torej manj kot dobrih 500 € mesečno ne morem dobivat) in izhodiščno plačo (po splošni kolektivni pogodbi - če je to sploh kaj relevantnega?)...
Staro 06.03.2008, 17:11
prijateljica Uporabnik prijateljica ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2007
Sporočila: 109

Tudi jaz sem iskala dobrih 7 mesecev delo in ga končno dobila. Glede plače nisem preveč zadovoljna, čeprav je boljše kakor pa nič, ker tisti trije meseci, ko dobivaš nadomestilo za brezposelnost (če imaš manj kot 5 let delovne dobe) zelooo hitro minejo. Opažam pa tudi, da če si na zavodu, ti večina delodajalcev ponuja res neko minimalno plačilo, ker se predobro zavedajo, da si v šitu brez ficka. Še posebej to velja za kadrovske agencije, ko si pri njih zaposlen. Na enem od razgovorov so za VII. st. izobrazbe ponujali 420 EUR neto, ki bi ga sicer takoj sprejela, samo me niso izbrali. Stopnja izobrazbe sploh ni več merilo za višino plače, vse je odvisno od podjetja in tudi od tega, kakšne delovne izkušnje imaš, koliko si s svojim specifičnim znanjem "iskan" na trgu dela, pa tudi koliko si se sposoben spogajati (če si sploh v poziciji, da se lahko). Vsaj za zasebni sektor to velja, v javnem so bolj definirane zadeve, čeprav se pa tam dogajajo hitra napredovanja po principu "ti si naš".

Drugače pa je minimalna plača 538,53 EUR bruto, kar znese 391,85 EUR neto.
Staro 08.03.2008, 16:38
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Če te zaposli s VII. stopnjo ti mora dat tam nekje 900-1000 € bruto.....je pa odvisno od podjetja....če gre za majhno podjetje (ker kao nima ostalih zaposlenih) potem ne pričakuj preveč....lahko se pa zmenite za kakšen delež v firmi (kot nadomestilo za začetno nižjo plačo).....

.....aja pa še nekaj....vedno,vedno vprašaj za plačo....kaj se ljudje tako malo cenite, da vas niti ne zanima koliko vas delodajalec tržno ocenjuje?....
Staro 09.03.2008, 01:11
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Lenčka, v podjetju z dvema ( šef in ti) zaposlenima bo kar precej raznovrstnega dela, ki ga bo treba postoriti, zato manj kakor za € 1.000 ne pristani. Kasneje boš začetni znesek zelo težko premaknila bistveno višje. Bodi korektna do delodajalca, ampak spoštuj sebe in svoje znanje. Vse kar se bosta dogovorila; plača, prevoz, pehrana, regres, božičnica, nagrada itd, daj na papir, od obljub še nihče ni imel koristi.
Staro 09.03.2008, 06:47
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

bi se kar strinjala z irino ... okoli tisočaka neto bi bila glede na izobrazbo in delo čisto solidna plača ...
čeprav je realno pričakovati tam okoli 800 ... vsaj na začetku ...

pa winglet ima prav ... že na razgovoru je treba te stvari razčistiti ... saj so razgovori tudi zato, da imata obe strani potem čas za zadnji premislek ...
Staro 09.03.2008, 09:51
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Mene so v prvo službo sprejeli za 600 eur neto in še nisem prišla do številke, ki jo navajate zgoraj (VII. stopnja). Lencka, želim ti vse najboljše pri pogajanju...

Značke
dohodek, pričakovan

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:21.