Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 09.03.2008, 18:02
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722
Privzeto Re: Pričakovan dohodek

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
u missed the point... ni bil namen v hvaljenju, ampak v tem, da tudi brez izkušenj ni nujno pristati na karkoli in imaš kljub temu normalno plačo (ker zame plača katrin NI normalna za VII. stopnjo - tako pač jaz vidim stvari ). To, da zagrabiš prvo reč (če seveda ni res nujno) ki se ti ponudi in greš čez 3 mesece stran (v tem času niti ne vidiš, kako stvari "laufajo"), pa zna biti tudi past, ker lahko hitro dobiš nalepko "nezanesljivega".

Jest tvojih postov sloh nisem brala. Sploh pa nisem napisala nej menja siht na tri mesece - jest tazga cloveka nikoli ne bi zaposlila.
So, u missed the point.

No, pa da ti razjasnim moje napisano in prebrano u temle tvojem postu; bohnedej, da primes za vsaka jetra (ce ni nujno) ... Samo Lencki je ocitno ponujeno delo vsec; ce pa pogrunta po poti, da jo izkoriscajo in nima nobenih moznosti razvoja, pa vedno lohka gre.
Staro 09.03.2008, 18:18
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a silence Prikaži sporočila
Jest tvojih postov sloh nisem brala. Sploh pa nisem napisala nej menja siht na tri mesece - jest tazga cloveka nikoli ne bi zaposlila.
So, u missed the point.
Smotka. potem pa beri poste pred svojimi
Citat:
No, pa da ti razjasnim moje napisano in prebrano u temle tvojem postu; bohnedej, da primes za vsaka jetra (ce ni nujno) ... Samo Lencki je ocitno ponujeno delo vsec; ce pa pogrunta po poti, da jo izkoriscajo in nima nobenih moznosti razvoja, pa vedno lohka gre.
Se strinjam s tem.
Ampak še vedno mislim, da se je tudi pri prvi službi dobro in potrebno pogajat... Ravno za službenega BMW-ja in 2-tedensko križarjenje pač ne moreš zaprosit ampak je pa dobro, če si zmoreš izborit osnove, recimo, odmor in plačano malico (saj vem, da ti naj bi nekatere stvari kot delavcu pripadale, sam je realnost dostikrat drugačna ), kritje prevoza po kilometrini (ne samo po ceni javnega), in podobno. Če drugega ne, že zato, da imaš boljši občutek sam pri sebi in da boš vedel za naslednji razgovor, kje si delal napake in bo drugič bolje.
Staro 09.03.2008, 18:46
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

Citat:
Smotka. potem pa beri poste pred svojimi

Se strinjam s tem.
Ampak še vedno mislim, da se je tudi pri prvi službi dobro in potrebno pogajat... Ravno za službenega BMW-ja in 2-tedensko križarjenje pač ne moreš zaprosit ampak je pa dobro, če si zmoreš izborit osnove, recimo, odmor in plačano malico (saj vem, da ti naj bi nekatere stvari kot delavcu pripadale, sam je realnost dostikrat drugačna ), kritje prevoza po kilometrini (ne samo po ceni javnega), in podobno. Če drugega ne, že zato, da imaš boljši občutek sam pri sebi in da boš vedel za naslednji razgovor, kje si delal napake in bo drugič bolje.
Prevec kilometrine mam, da bi se mi dalo brati vse.

Te stvari so pa jasne vsem; pomojem no () ... povracilo za malico, kilometrina, pavza vsake 4 ure ... ti pripadajo po zakonu. Samo tole ni bila debata; ce jest Lencko kej stekam, nej bi tole dobila, sej bo zaposlena za nedolocen cas. In kot ze napisano, ce ne bo, lohka spyzdi!
Ce ji kdo tega ne bi namenil, tudi ce bi zahtevala pri pogajanjih za prvi siht (brez vez!!) , ne bi dobila (nikakor pa tole NI stvar pogajanj; za stalni 8 urni redni siht. To mora priti zraven)

Ej, pa ker se mi glede te bede dobivanja prvega sihta ze dolg ne da vec meniti, je tole konc, OK. Jest sam Lencki odgovarjam... je mlada pa bistra....
Staro 09.03.2008, 20:18
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Ja, večna dilema
Po mojih izkušnjah - imam 640€ neto za del. mesto z zahtevano izobrazbo IV. stopnje (sicer imam V. stopnjo). Skupaj z malico in prevozom ter stimulacijo dobim okoli 1000€ neto. Sem čisto mirno pristala na to, da dobim manj kot 500€ neto (brez dodatkov), ker so mi zagotovili pošten kos stimulacije - ki seveda tudi redno prihaja. Aja - sem bla popolnoma brez izkušenj, ko sem delo sprejela

Svetujem ti, da se pri pogajanjih osredotočiš na neto znesek z dodatki, ker je konec koncev vseeno (no, vsaj meni) če bi imela 50€ neto plače in zraven 2000€ stimulacije Kot pravi nasvetek iz Financ: "Raziskave kažejo, da najbolj zadovoljni niso zaposleni z najvišjo plačo, ampak tisti z najboljšimi ugodnostmi. Te so pogosto nadomestek za nižjo plačo, zato bodite vztrajni in odločni pri pogajanjih, predvsem pa pred začetkom razčistite, kaj si želite." (Vir: Finance) Pri pogajanjih o bruto plačah bodi pozorna, da ti ne "podtaknejo" bruto 2 (ker je razlika med bruto 1 in 2 16%) če ti kaj ne bo popolnoma jasno, raje vprašaj... se pa "po pravilih" za plačo pogaja ponavadi šele po določitvi nalog in obveznosti vseh udeleženih.

Predvsem ti (po mojem) podatek o "povprečni" plači za neko področje ne pomaga nič, ker se vrednosti zelo razlikujejo glede na regijo, sektor, podjetje, sposobnost posameznika, izkušnje, "jajcih" (jajčnikih ) pri pogajanjih, itd... ampak se mi zdi, da s VII. stopnjo izobrazbe, vse kar je pod 1500€ neto, skupaj z vsemi dodatki, slabo (sploh za tvoje področje).

Ne popusti prehitro Sicer pa imaš v skrajnem primeru, če je stiska s financami, še vedno možnost sprejeti malenkost nižjo plačo in še naprej aktivno iskati boljšo zaposlitev.
V gospodarstvu je malo drugače kot v javni službi......tam dobiš plačo za delovno mesto, ki ga opravljaš in ne na stopnjo izobrazbe kar si tudi ti izpostavila v začetku.......ni mi pa jasna tvoja stimulacija......pišeš najprej o netu 640 EUR nato pa o netu 1000 EUR, kjer vključiš prevoz, malico in stimulacijo......malica in prevoz, izgleda da tudi tvoja stimulacija, ti ne gre v bruto plačo in to tudi ni neto plača in ker imamo v Sloveniji sistem bruto plač pomeni, da če boš šla na porodniško kaj več od 640 EUR neto ne boš dobila.....in če si precej oddaljena od delovnega mesta ti prevoz znese lahko kar precej že po zakonu in ni stvar nobenih pogajanj.......res je pa, da si v manjšem podjetju lažje "izboriš" plačilo prevoza po kilometrini in plačilo maksimalnega zneska za prehrano......kar je tudi za delodajalca ugodneje, ker ti lahko da na ta račun manjši bruto........
Staro 09.03.2008, 21:09
Uporabnik

Uh, sm se zatipkala - 640 je bruto "gol" znesek po pogodbi z vsemi dodatki mi pa nanese 1000.
Stimulacija (ali variabilni del plače) se šteje v bruto znesek in delodajalec od tega plačuje davek (kolikor je meni znano), od malice in prevoza... pa ne (do določenega zneska). Se mi zdi pa nekak logično, da če si na porodniški, ne moraš dobivati variabile, ki je dodatek ali nagrada za uspešnost pri delu

Saj - to je stvar pogajanj - trenutno (še precej časa) ne nameravam na porodniško, zato mi tak način ustreza, sicer mi pa ne bi. Znesek na katerega pristaneš, je odvisen verjetno tudi od načrtov, ki jih imaš za prihodnost. Če si nameravaš kmalu ustvariti družino, odpotovati v tujino... boš sprejemal drugačne odločitve kot sicer.

Drgač pa, Lenči, ti želim vse najboljše, pa čimvišjo plačo, itak!!

P.S.: Sicer pa, kolkr sm jst zastopla Lenčka ni (ne bo) v javni službi, ampak ji zavod samo krije del plače ko bo na "poizkusnem" delu?

Nazadnje uredil Andreea : 09.03.2008 ob 21:13.
Staro 09.03.2008, 21:21
Mojster

Citat:
Uh, sm se zatipkala - 640 je bruto "gol" znesek po pogodbi z vsemi dodatki mi pa nanese 1000.
Stimulacija (ali variabilni del plače) se šteje v bruto znesek in delodajalec od tega plačuje davek (kolikor je meni znano), od malice in prevoza... pa ne (do določenega zneska). Se mi zdi pa nekak logično, da če si na porodniški, ne moraš dobivati variabile, ki je dodatek ali nagrada za uspešnost pri delu

Saj - to je stvar pogajanj - trenutno (še precej časa) ne nameravam na porodniško, zato mi tak način ustreza, sicer mi pa ne bi. Znesek na katerega pristaneš, je odvisen verjetno tudi od načrtov, ki jih imaš za prihodnost. Če si nameravaš kmalu ustvariti družino, odpotovati v tujino... boš sprejemal drugačne odločitve kot sicer.

P.S.: Sicer pa, kolkr sm jst zastopla Lenčka ni (ne bo) v javni službi, ampak ji zavod samo krije del plače ko bo na "poizkusnem" delu?
Upam, da tudi za daljši čas na bolniško ne boš šla..........

Res je, Lenčka ni v javni službi.......mislila sem le na to, da plača ni odvisna od stopnje izobrazbe ampak od delovnega mesta, ki ga bo opravljala.......

Če si pa na porodniški (in na bolniški) pa dobiš tisto od česar si plačeval prispevke, torej od bruto zneska..........v tvojem primeru izgleda od 640 EUR......

Hja, kar se pa tiče načrtov, ti se pa lahko kaj hitro porušijo........
Staro 09.03.2008, 21:28
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Upam, da tudi za daljši čas na bolniško ne boš šla..........
Hja, kar se pa tiče načrtov, ti se pa lahko kaj hitro porušijo........
Kukr se vzame, moja služba je začasna potem grem naprej že od začetka ni blo mišljeno dolgoročno in je taka tudi pogodba....

Tudi če imaš 5000 bruto in zaposlitev za nedoločen čas se to lahko od danes do jutri poruši, tko da so take špekulacije tko al tko frataprata
Staro 09.03.2008, 21:31
Mojster

Citat:
Kukr se vzame, moja služba je začasna potem grem naprej že od začetka ni blo mišljeno dolgoročno in je taka tudi pogodba....

Tudi če imaš 5000 bruto in zaposlitev za nedoločen čas se to lahko od danes do jutri poruši, tko da so take špekulacije tko al tko frataprata
Seveda.
Staro 09.03.2008, 21:56
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:

tudi v penzijo se ti bo štel samo "gol" znesek ... pa če bi šla slučajno kdaj na zavod ... pa ko boš želela stanovanjski kredit ... pa podobne limonade ...

naj me kdo popravi če se motim ...
Staro 09.03.2008, 22:10
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Kolikor je meni jasno, je res, kot pravi nattka.

Sicer pa hvala za razmišljanja. No, vsekakor sem optimistična, ker mi delovno mesto "zveni" zanimivo in ok, delodajalec tudi, tako da upam, da se bo vse kar najbolje izšlo.

Seveda pa je jasno - kakšni "ne, za pod 1000€ neto pa ne grem delat" so lahko realistične le iz ust tistega, ki mu je ok, če nima službe. Kdo drug pač ne more igrati na to "loreal-anje" "ker se cenim". Hkrati pa je tudi jasno, da je težko preživeti s polovico manj, sploh, če moraš začeti iz nule in sam. Ampak, hej, kam pa pridemo brez optimizma.

Bom čez en mesec povedala, če je šlo skozi in kako se bo (o, vesolje, usmili se me!) izšlo zame Seveda, če bi se izkazalo, da ni ok, in da delo in dohodek res nista sorazmerna, ni zacementirano, da bi ostala. A do takrat vsaj lahko računam na vsaj majhen dotok denarja in boljše izhodišče pri iskanju službe. Niti ne mislim, da bi se realno lahko kaj kruto pogajala (ja, jaz se že zavedam, da kar delam, delam dobro, ampak že to, da nimam delovnih izkušenj, je dovoljšen minus za moja izhodišča), zanimalo me je le, kje približno se lahko vrtim...

Ko se enkrat znajdeš v situaciji, ko mesece in mesece in mesece pišeš prošnje in dobivaš negativne odgovore ali sploh nobenih, ti pač ne pride niti na kraj pameti, da bi se pri nekom, ki ugotovi, da bi te lahko zaposlil, takoj začel pogajati za svojo ceno in dodatke pri plači. Mislim pa, da se bo že v tem mesecu delovnega preizkusa lahko dokaj dobro videlo, zame in zanje, koliko kdo komu nudi, in na podlagi tega bomo lahko ocenili drug drugega....

Vseeno pa - informacije, s katerimi se lahko vsaj deloma orientiraš, niso slabe. Tudi, če iščeš prvo zaposlitev, ali še posebej takrat, ker še ne veš točno, kako delo izgleda in koliko lahko zanj pričakuješ.

Značke
dohodek, pričakovan

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:37.