Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.09.2017, 21:01
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056
Privzeto Re: Innbox V60U Home Gateway

Citat:
Objavil-a Darskyl Prikaži sporočila
Kupil sem ga preko bolhe.. in menim da je zdaj v moji lasti
ker pa ima telekomov firmware nemorem dostopat do vseh nastavitev
Dvomim da boš kaj konkretnega dosegel..

Vsaj ne dokler je modem kuranten in je še v uporabi pri kakšnem operaterju.

To temo smo že kar nekaj krat predelali in večina uradnih odgovorov s strani iskratela je bilo nekako takšnih :

""

"Sem pred cca dvemi leti imel podobne želje po modemu z " odprtim " sw .

Res da so se brez težav pogovarjali,in takrat imeli celo v prosti prodaji innbox v50 ,a sem na koncu dognal da ne bom dobil nič drugačen modem kot ga imam. Ker nekega osnovnega sw sploh naj nebi imeli ampak samo specifične sw po operaterjih.

Bom prilepil samo dva odgovora ,da vidite načelno za kaj gre. :

"Žal z našimi modemi ne gre drugače. Pri nas je za vsakega operaterja specifičen SW paket, ker ima vsak svoje zahteve po načinu delovanja in koliko bo pustil odprt uporabniški vmesnik za stranko. Nekega univerzalnega SW paketa nimamo, ker ni bilo potrebe. Modemi so se vedno proizvajali za znanega kupca, ki je postavil neke zahteve za delovanje.
Gesla, ki bi ga vi potrebovali pa tudi mi ne poznamo, to geslo je v lasti operaterja in je njegova stvar komu ga bo ponudil."

"Modem lahko pošljete, prepis SW je možen, potrebujem samo podatke o operaterju (siol, t-2, amis…) in o tipu priključka (optika oziroma dsl linija), ter seveda vaše kontaktne podatke.

""

lp
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2017, 21:12
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Sploh mi ni jasno zakaj se ubadate z temi slabimi modemi,ki so za osnovno uporabo,nabavi si svoj router in ga nastavljaj po mili volji.
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2017, 21:20
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Sploh mi ni jasno zakaj se ubadate z temi slabimi modemi,ki so za osnovno uporabo,nabavi si svoj router in ga nastavljaj po mili volji.
To smo razpravljali že menda ene dve leti nazaj...Nekateri smo to že zdavnaj opustili..

Drugače pa ne gre tu za nastavitve na strani routerja.Večino nas je vleklo bolj na stran samega modema.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2017, 21:46
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Sam modem ni neko čudo in ne vem kaj iztisnit iz njega ni možno,če ga hočeš pri drugemu operaterju se pač zmeniš tam ,če so ti ga pripravljeni posodobit na njihov firmware
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2017, 09:06
borgy001 Uporabnik borgy001 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2016
Sporočila: 5

Kot sem že napisal v eni od prejšnjih tem. V kolikor ste siti modema od Telekoma, lahko uporabljate samo router z nekaterimi kompromisi. Router mora biti Asus (da se seveda tudi z drugimi, vendar nimam izkušenj). V nastavitvah nastaviš, da sam vzpostavi povezavo, pod IPTV nastavitvami pa nastaviš VID na 3999. 1 minuto dela brez računalniškega znanja. Dela vse brez modema.

Sedaj pa h kompromisom. Telefonija ne dela, sam je ne uporabljam, zato me ne moti. STB vmesniki za TV na tak način pridobijo IP 10.xx.x.x in niso v domačem omrežju, zato aplikacija moj daljinec ne dela. Dela pa vse ostalo ogled nazaj, spored itd.. Seveda z malo računalniškega znanja bi se dalo tudi to rešit.

Za moje potrebe je idealno. Uporabljam samo router Asus RT-AC88U v mojem primeru, brez telekomovega modema.

Pa lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2017, 18:43
veso266 Uporabnik veso266 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2016
Sporočila: 118

@borgy001 telefonija dela če priklopiš WAN port od innboxa na svoj router in bridgas VLAN 3998 iz routerjevega VLANa do Innboxovega VLANA (port na routerju kamor priklopišin Innbox in pod pogojem da tudi tam tagiraš VLAN 3998)

BOX ne dobi 10.x.x.x ipja če bridgas VLAN 3999 na VLAN 3999 in ne VLAN 3999 na VLAN 0 (če bi v tem primeru priklopil računalnik na port bi ugotovil da ne dela Svetovni Splet ampak samo Telekomov (če dobiš 10.x.x IP seveda))
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2017, 19:25
borgy001 Uporabnik borgy001 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2016
Sporočila: 5

Se strinjam veso266. Taka povezava bi rešila zadevo. Ampak fora je v tem, da se znebimo Innboxa. Doma imam GPON optiko in Huawei ONT škatlico. Iz Huawei ONT imam mrežni kabel direktno v WAN port svojega routerja - brez vmesnega modema. Innbox pa je zapakiran v škatli v omari..
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2017, 08:43
veso266 Uporabnik veso266 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2016
Sporočila: 118

JA sam za telefon bo malo težje (lahko pa innboxa priklopiš na svoj router), bi rabil nek VOIP Gateway, katerega MAC bi spoofal da dobi ip iz VOIP omrežja in ki bi imel VLAN tagiranje (da bi lahko imel vec voip stevilk)

Ce pa voipa ne tabis se lahko innboxa gladko malo znebiš
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2017, 00:02
Darskyl Uporabnik Darskyl ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2017
Sporočila: 6

http://www.speedtest.net/my-result/6602791773
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2017, 00:04
Darskyl Uporabnik Darskyl ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2017
Sporočila: 6

mi lahko kdo pove kako naj zvišam upload speed
kdaj pride tudi do 4.76Mbps ampak ne vem kaj ga tako zmanjša
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gateway, home, innbox, qos, v60u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 22:42
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 150 27.10.2014 14:41
Innbox v50u in v60u cveto Tehnična pomoč 17 23.09.2014 20:52
Innbox V50U Home Gateway koble O storitvah 1 05.04.2012 18:50
WiFi IP Dericam M801W PTZ in Prospero632+ Home Gateway mazo Tehnična pomoč 2 18.11.2011 19:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:06.