Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 22.08.2005, 13:11
onyx
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Gustl

Predvsem se vprašaj, ali res hočeš bit špekulant? Ali imaš dovolj znanja?

Ker glede na stvari, ki jih sprašuješ, bi rekel, da ne.
Ne skrbi. Včasih tud slepa kura zrno najde. Če se bom tega lotu bom kupoval delnice, ki jih vsi prodajajo in so najnižje v določenem obdobju recimo parih let. Potem pa upam da se jim kakšen svetnik prikaže ali da jih kdo pokupi. Ne mislim pa lovit dnevnih sprememb ker mi je jasno tud iz primerov ki jih poznam da tako je pa težko kaj pametnega zaslužit, ker te vedno preseneti kakšen šok kot je tožba proti Mercku ali kaj podobnega.

Bom pa jemal to kot zabavo in zneski ne bodo šli v desetine milijonov.

Te bom prvega obvestil če bom kaj zaslužu.
Staro 26.08.2005, 20:52
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664
Privzeto

Vprašanje glede davkov. V ZDA in BiH ne velja ta triletni rok. Velja 6 mesecev a ne? Popravte me če se motim.
Staro 27.08.2005, 10:32
onyx
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava zverina

Vprašanje glede davkov. V ZDA in BiH ne velja ta triletni rok. Velja 6 mesecev a ne? Popravte me če se motim.
Ti si davčni zavezanec v RS in ne v ZDA ali BIH? Zate po mojem veljajo pravila igre RS.
Staro 27.08.2005, 11:35
Mojster
Privzeto

Se pravi, da bi jaz kupoval recimo bosanske vrednostne papirje, davek od dobička pa bi plačeval Sloveniji, mislim, da ne gre to tako ali
Staro 27.08.2005, 11:36
Mojster
Privzeto

Gustl javi se S.O.S!
Staro 27.08.2005, 12:38
onyx
Guest
Privzeto

Citat:

Se pravi, da bi jaz kupoval recimo bosanske vrednostne papirje, davek od dobička pa bi plačeval Sloveniji, mislim, da ne gre to tako ali
Seveda da to gre natanko tako in te dobičke moraš napovedati februarja davčnemu uradu RS od katerih ti bodo potem odmerili davek.

Za davkarijo je verjetno vseeno ali se igralnici reče ljubljana stock exchange ali tokijska borza, ali NYSE, ali borza v Bangalorju. Njim je važno samo da si stavil uspešno, zaslužil iz tega naslova denar in to priznal tudi davkariji.

Od tega jaz potem dobim pa plačo.

Staro 27.08.2005, 13:45
Mojster
Privzeto

Se pravi bosanc pa ne dobi ničesar od mojega dobička, razen prelepa Slovenija. Kako pa Slovenija ve, da sem jaz kupoval VP, če sem jih kupoval preko bosanske bph in še vprimeru, da imam en bančni račun odprt pri bosanski banki kamor se mi nakaže denar od VP. Trgujem dve leti mogoče z velikim dobičkom usedem v avto in grem v bosno po denar. Od kod sedaj slovenskim dacarjem informacija, da sem jaz v Bosni služil.
Staro 28.08.2005, 08:13
onyx
Guest
Privzeto

Citat:

Se pravi bosanc pa ne dobi ničesar od mojega dobička, razen prelepa Slovenija. Kako pa Slovenija ve, da sem jaz kupoval VP, če sem jih kupoval preko bosanske bph in še vprimeru, da imam en bančni račun odprt pri bosanski banki kamor se mi nakaže denar od VP. Trgujem dve leti mogoče z velikim dobičkom usedem v avto in grem v bosno po denar. Od kod sedaj slovenskim dacarjem informacija, da sem jaz v Bosni služil.
Ti bi sedaj rad slišal odgovor, ki si ga želiš slišati. Samo razlika je med tem kaj je zakonito in po predpisih in kako se dela v praksi.
Staro 28.08.2005, 10:43
Gustl
Guest
Privzeto

Citat:

Gustl javi se S.O.S!
Sem dal par sporočil nazaj link na članek, kjer je vse pojasneno.

Postopek: http://www.finance-on.net/show.php?id=127274
Staro 28.08.2005, 11:34
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava onyx

Citat:

Seveda da to gre natanko tako in te dobičke moraš napovedati februarja davčnemu uradu RS od katerih ti bodo potem odmerili davek.

Za davkarijo je verjetno vseeno ali se igralnici reče ljubljana stock exchange ali tokijska borza, ali NYSE, ali borza v Bangalorju. Njim je važno samo da si stavil uspešno, zaslužil iz tega naslova denar in to priznal tudi davkariji.

Od tega jaz potem dobim pa plačo.
Ne vem, če gre že ravno tako? Najbrž zdaj že, ker je to postal precej razširjen šport?

Še ne dolgo nazaj to ni bilo pokrito z zakonom in zato neobdavčeno (pač luknja v zakonu). Povsem legalno.

Aha, glede na zadnji Gustlov link je to urejeno. Seveda pa še veno ni težko biti nepošten. Dvomim, da druge države (posebej ne EU) javljajo take transakcije. To bo šele pri uvedbi enotne informacijske pokritosti, ko bo vsaka davčna uprava lahko sama špegala.

Ni v navadi v demokratičnih državah, da se med sabo zasipajo z raznimi (špekulativnimi) podatki. To liči precej na star sistem.

Značke
papirji, trgovanje, vrednostnimi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:51.