Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 23.11.2005, 12:27
bush Uporabnik bush ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2001
Sporočila: 924
Privzeto

Vzajemna mi gre na živce že kar nekaj časa. Prvič so me razkurili, ko sem moral ob odhodu v vojsko še vedno plačati premijo, v drugo s tisto nategancijo za petnajst let.
Zdaj me pa pošteno jezijo z blesavimi reklamami o nekem certifikatu. Dokončno mi je pa počil film, ko sem prejel ta slavni certifikat, kjer piše, da sem solastnik 0.0000blabla% zavarovalnice. BULŠIT Da si dovoljo tkole zapravlat naš denar.

Sem človek, ki se mu ne da ukvarjat s papirologijo privat, ker je mam v službi vrh glave, se mi niti nebi dalo bekslat zavarovalnic. Zdaj po prejemu certifikata grem pa samo zaradi tega k Triglavu. Pa kaj mislijo, da smo vsi ovce al kaj.
Staro 23.11.2005, 12:35
maglasvuda Uporabnik maglasvuda ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2005
Sporočila: 18
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Davor
Vsako leto bodo zavarovanci lahko prekinili zavarovanje pri Triglavu, torej si Triglav sploh ne bo mogel privoščiti višje premije. Namreč upoštevati moraš, da Triglav zdravstvena zavarovalnica še nima portfelja zavarovancev in da ga mora najprej dobit potem pa tudi obdržati. Z višjo premijo jim to ne bo uspelo in tega se šefi tudi zavedajo.
***, tis mymoon!
Seveda, to pa je druga stvar in čisto mogoče da bo res tako.

...magla oko nas...
Staro 23.11.2005, 12:50
rozca
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Men so pa dokončno dopi_z_dil s tistim stavkom, da bom zgubila delež, če grem drugam. Grem, zanalašč. V rit naj si vtaknejo tiste stotinke!
Staro 23.11.2005, 12:53
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava rozca

Men so pa dokončno dopi_z_dil s tistim stavkom, da bom zgubila delež, če grem drugam. Grem, zanalašč. V rit naj si vtaknejo tiste stotinke!
Tisto niso stotinke ampak navaden počečkan papir. Lahko jih pokličeš na njihovo telefonsko številko in jih vpršaš kje lahko ta certifikat prodas. Al pa klices na urad za varstvo potrosnikov in isto vprasas. Mi smo to nekoc v firmi delali, da smo se jim lahko režali.

***, tis mymoon!
Staro 23.11.2005, 13:19
rozca
Guest
Privzeto

Citat:
Tisto niso stotinke ampak navaden počečkan papir. Lahko jih pokličeš na njihovo telefonsko številko in jih vpršaš kje lahko ta certifikat prodas. Al pa klices na urad za varstvo potrosnikov in isto vprasas. Mi smo to nekoc v firmi delali, da smo se jim lahko režali.

***, tis mymoon!
Dobr nasvet, sam se mi ne da ubadat več z njimi, sploh. Itak da vem, da tist papir še za rit obrisat ni dober, čeprav bi ga rabla, ko sem brala tisto njihovo budalaščino, ker me je nekam prjel...
Staro 23.11.2005, 13:48
maglasvuda Uporabnik maglasvuda ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 18
Privzeto

Citat:

Citat:
quote:Originalna objava rozca

***, tis mymoon!
No, men osebno se zdi ubadanje s tem mal nepotrebno.

Če ne potegneš kakšnih hudih koristi na račun kakšnega premoženjskega paketa je po mojem vseen klinac, kje maš tole ZZ.

Naekako tako, kot se tud ne razburjam, ker moji punci nivea ne naredi 39% lepše kože (kor recimo pravi reklama) ampak recmo samo 22%. Pa zato mogoče ne bo kupla konkurenčne kreme. Torej: visi mi dol.

Pa tud, če izzivajo z reklamami do onemoglosti (njihove, ne moje).

...magla oko nas...
Staro 23.11.2005, 16:54
aston Uporabnik aston ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2004
Sporočila: 2
Privzeto

citiram njihov oglas : "....nam zaupa že 1,1 mio ljudi..."

pa prevedimo to: "... nam NE zaupa že 1,1 mio ljudi..."
Staro 23.11.2005, 20:00
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Sporočila: 467
Privzeto

Citat:
[brTisto niso stotinke ampak navaden počečkan papir. Lahko jih pokličeš na njihovo telefonsko številko in jih vpršaš kje lahko ta certifikat prodas. Al pa klices na urad za varstvo potrosnikov in isto vprasas.
Ko smo leta nazaj dobili certifikate iz privatizacije je tudi zgledalo tako - ampak kasneje so pa tisti, ki so vedeli kam z njimi, lahko tudi dobro pokasirali...
Ne vem, ker nisem spremljal, pa me zanima: Davor, a ni možnosti da bi bil ta papir kasneje tudi kaj vreden? Kdo so -poleg certifikacijskih- lastniki Vzajemne? Na borzi se ne bo pojavila?
Staro 23.11.2005, 22:36
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Arc

Citat:
[brTisto niso stotinke ampak navaden počečkan papir. Lahko jih pokličeš na njihovo telefonsko številko in jih vpršaš kje lahko ta certifikat prodas. Al pa klices na urad za varstvo potrosnikov in isto vprasas.
Ko smo leta nazaj dobili certifikate iz privatizacije je tudi zgledalo tako - ampak kasneje so pa tisti, ki so vedeli kam z njimi, lahko tudi dobro pokasirali...
Ne vem, ker nisem spremljal, pa me zanima: Davor, a ni možnosti da bi bil ta papir kasneje tudi kaj vreden? Kdo so -poleg certifikacijskih- lastniki Vzajemne? Na borzi se ne bo pojavila?
Točno to je namen te kampanije, da takole zmedejo zavarovance. Brezveze da ti karkoli odgovorim, podlje koliko je vredno podjetje (imaš podatke na njihovi spletni strani) in pomnoži vrednost s tvojim odstotkom na njihovem certifikatu in dobil boš vrednost med 60 in 90SIT. Za nameček pa tega certifikata nikjer ne moreš prodati. Torej kaj boš z njim?

***, tis mymoon!
Staro 24.11.2005, 12:46
GROF
Guest
Privzeto

Kako pa grem od njih stran? A moram kakšno vlogo napisat, al sam položnic ne plačujem več?
Da me ne bodo na koncu še kej tožil, da nisem plačeval premije....

Značke
dodatno, vzajemna, zavarovanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:42.