Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 19.12.2006, 19:36
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213
Privzeto Re: sindikat zahteva zaokrožitev plač navzgor

Citat:
Objavil-a kartako
15 Let prepozno. :D
Motiš se, 14 let prepozno..
Staro 19.12.2006, 19:51
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Vsaj eden, ki ve o čem govorim.
Staro 19.12.2006, 20:12
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368

Citat:
Objavil-a kartako
Vsaj eden, ki ve o čem govorim.
Motiš se, treh čistih nimaš kaj govorita. Sindikalisti nas vse nategujejo že dolga leta. Če lastniki ne bojo zadovoljni z izkupichkom, bodo enostavno pipce zaprli in sindikalisti ne morejo nič proti temu. Ne morejo! Lastniki kupujejo mir, da lahko delajo (delamo in zaslužimo), sindikalisti si pa za to samo zasluge lastijo. Drugače pa kvakajo čisto v prazno. Če lastnik ne da, pač ne da. Če da, pa da zaradi tega, da delavci delajo in ne zato, ker bi sindikalisti kaj zrihtal. Na mesec pa naj bi 4000 tolarjev dajal za sindikalno članarino. Sramota. Mrš, banda pokvarjena.
Staro 19.12.2006, 20:16
Uporabnik

Citat:
Objavil-a doli
Motiš se, treh čistih nimaš kaj govorita. Sindikalisti nas vse nategujejo že dolga leta. Če lastniki ne bojo zadovoljni z izkupichkom, bodo enostavno pipce zaprli in sindikalisti ne morejo nič proti temu. Ne morejo! Lastniki kupujejo mir, da lahko delajo (delamo in zaslužimo), sindikalisti si pa za to samo zasluge lastijo. Drugače pa kvakajo čisto v prazno. Če lastnik ne da, pač ne da. Če da, pa da zaradi tega, da delavci delajo in ne zato, ker bi sindikalisti kaj zrihtal. Na mesec pa naj bi 4000 tolarjev dajal za sindikalno članarino. Sramota. Mrš, banda pokvarjena.
__________________________________________________ ____________________________________
Si se mal zaletu, preber kakšen post na temo sindikatov.
Sicer pa imaš prav kar se sindikatov tiče :D
Staro 20.12.2006, 07:04
zlati13 Uporabnik zlati13 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 29

Citat:
Objavil-a Konfucij
Pa tkole čist po domač povedan: Sindikalni boj se mora poznat v denarnicah in zadovoljstvu delavcev. Na tem področju pa je stanje bolj porazno.
Seveda se strinjan, da bi se moralo poznati tudi kaj delavcem, ki plačujejo članarino in ne samo sindikalnim funkcionarjem. Dokler bomo imeli tak sindikat, kot je sedaj in takšno inšpekcijsko službo za delo, da se prodajo za kosilo ali večerjo, delavci od njih ne bomo imeli nič drugega, kot da jih plačujemo. Ko bo, če kdaj sploh bo uvedeno, da bo inšpektor imel minimalno osnovno plačo in bo nagrajen procentualno po učinku preprečevanja kršitev, poteb bo pa bistveno drugače za delavca, ko bo vsak inšpektor imel interes, da z poštenim delom čim več zasluži. Samo to potrebujemo in nikakršne druge filozofije.

Nazadnje uredil zlati13 : 20.12.2006 ob 07:10.
Staro 20.12.2006, 07:52
radib Uporabnik radib ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce radib
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Žal je tako,da pametni živijo na račun nas.........................,ki še vedno zaupamo v poštenje in pridno delo pa čeprav to že zdavnaj ne drži.Sidikati pa so lahkokruhniki,ki baje zagovarjajo delavce in njihove pravice -nas pa je vse več na cesti.
Staro 20.12.2006, 09:02
Uporabnik

Ali bodo zaokrožili- 999,999 na jurja? :D
Staro 20.12.2006, 09:53
zlati13 Uporabnik zlati13 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 29

Citat:
Objavil-a radib
Žal je tako,da pametni živijo na račun nas.........................,ki še vedno zaupamo v poštenje in pridno delo pa čeprav to že zdavnaj ne drži.Sidikati pa so lahkokruhniki,ki baje zagovarjajo delavce in njihove pravice -nas pa je vse več na cesti.
V večji večini smo si pa krivi sami da smo na cesti, ker smo pzaupali funkcionarjem sindikata čeprav sem bil sindikalni zaupnik in invalid tretje kategorije se pristal na zavodu za zaposlovanje, ker sem tudi sam bil naiven in sem se preveč izpostavljal in boril za vse otale na koncu so mi večina obrnila hrbet in sam sem potegnil nakrajši možni scenarij in konec mojega službovanja. Seadj pa me je tobož zastopala oravna služba sindikata, ki me je tri leta nategovala in zavlačevala z mojim in našim primerom vseh cca25 delavcev, ki smo pristali na zavodu.
Od jutri pa me bo zastopala pravna služba sindikata temveč odvetnik, ki sem ga najel čeprav nimam denarja in naj bi me pravna služba zastopala brezplačno.
Staro 20.12.2006, 10:15
Uporabnik

Pravna služba sindikata dela vse drugo kot tisto za kar so plačani.
Staro 20.12.2006, 10:51
radib Uporabnik radib ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce radib
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Kar naj jo imajo zase ko pridejo drugi časi jo bodo sami potrebovali

Značke
navzgor, plač, sindikat, zahteva, zaokrožitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:43.