Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 28.10.2008, 09:26
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454
Privzeto Re: Cene nepremičnin

Citat:
Objavil-a ARMEDhodzic Prikaži sporočila
Jao biz, po tvojem bodo cene stanovanj samo še rasle, ne glede na vse krize, cene posojil, večjo brezposelnost ...

Kaj bo šele s cenami, če bo kakšna vojna. Že ob krizi zrastejo v pol leta za 30%!

V kateri gostilni te nategnejo s takimi traparijami?

Glede na parcele, ki jih omenja bi rekel, da sedaj na veliko stavi na Thorex, tko da njemu se ni za bati.....
Staro 28.10.2008, 12:18
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Jao biz, po tvojem bodo cene stanovanj samo še rasle, ne glede na vse krize, cene posojil, večjo brezposelnost ...

Kaj bo šele s cenami, če bo kakšna vojna. Že ob krizi zrastejo v pol leta za 30%!

V kateri gostilni te nategnejo s takimi traparijami?

ja bodo še rasle, saj so prazna stanovanja očitno cenejša kot pa jih prodati za tržno ceno.
In če bi spremljal nepremičninski trg bi videl da cene zares rastejo in rastejo, idi na nepremičnine.net in preveri vse moje navedbe , spremljaj nekaj časa dogajanja tam in si idi enkrat iz radovednosti ogledad eno stanovanje ali pa hišo.
Predlagam ti ogled hiše na Visokem pri Kranju - prodajna cena je 130.000€
http://www.nepremicnine.net/nepremic...pic=531416.jpg potem pa se javi in mi povej kaj misliš in o kakšnih gostilniških traparijah se pogovarjam.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 29.10.2008, 07:37
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Za hođiča ne vem, ampak jaz spremljam nepremičnine...cene gredo dol, kupcev ni več, ostajajo samo cene nadstandardnih stanovanj na nadstandardnih lokacijah (kaj je nadstandardno bi se dalo debatirati, ampak če je v imenu objekta "Vila", je že več šans da se proda)...spremljam Ljubljano z okolico, Domžale, Kamnik, Zasavje in Savinjsko regijo od Vranskega do Celja...
Leto nazaj je folk v vrstah stal pri nekem objektu, ki se je prodala po skoraj 3000 eur/m2, sedaj je 2400 eur/m2, pa ni nobenega več..btw kako utemljuješ potezo Vegrada, da se dogovarja z Ljubljano o prodaji še več stanovanj za "neprofitno" ceno? Verjetno želijo ljudjem pomagati in se bodo odpovedali bajnim dobičkom...
Btw..na nepremicnine.net so sami eni in isti oglasi, cene pa nihajo na isti lokaciji za +/- 50%, proda se pa nobeden....link ne dela več, daš par drugih primerov?

edit: evo primer iz Kisovca (Zasavska regija)
obe stanovanji se prodajata po cca 1700 eur po kvadratu (nisem preveril če je v kvadraturi tudi balkon, klet, ipd)..s tem da je drugo že 100% vsaj pol leta gor, plus tega dajo zraven vso opremo po meri in bla bla...začetna cena leto nazaj je bila več kot 2000 eur po kvadratu...

http://www.nepremicnine.net/nepremic...pic=543072.jpg
http://www.nepremicnine.net/nepremic...pic=534421.jpg
Staro 29.10.2008, 16:57
Uporabnik

Citat:
Objavil-a dzuko Prikaži sporočila
Za hođiča ne vem, ampak jaz spremljam nepremičnine...cene gredo dol, kupcev ni več, ostajajo samo cene nadstandardnih stanovanj na nadstandardnih lokacijah (kaj je nadstandardno bi se dalo debatirati, ampak če je v imenu objekta "Vila", je že več šans da se proda)...spremljam Ljubljano z okolico, Domžale, Kamnik, Zasavje in Savinjsko regijo od Vranskega do Celja...
Leto nazaj je folk v vrstah stal pri nekem objektu, ki se je prodala po skoraj 3000 eur/m2, sedaj je 2400 eur/m2, pa ni nobenega več..btw kako utemljuješ potezo Vegrada, da se dogovarja z Ljubljano o prodaji še več stanovanj za "neprofitno" ceno? Verjetno želijo ljudjem pomagati in se bodo odpovedali bajnim dobičkom...
Btw..na nepremicnine.net so sami eni in isti oglasi, cene pa nihajo na isti lokaciji za +/- 50%, proda se pa nobeden....link ne dela več, daš par drugih primerov?

edit: evo primer iz Kisovca (Zasavska regija)
obe stanovanji se prodajata po cca 1700 eur po kvadratu (nisem preveril če je v kvadraturi tudi balkon, klet, ipd)..s tem da je drugo že 100% vsaj pol leta gor, plus tega dajo zraven vso opremo po meri in bla bla...začetna cena leto nazaj je bila več kot 2000 eur po kvadratu...

http://www.nepremicnine.net/nepremic...pic=543072.jpg
http://www.nepremicnine.net/nepremic...pic=534421.jpg
To je normalno delovanje tržnega gospodarstva, če se proizvod ne proda moraš spustiti ceno. Moj primer Kranj pa žal ni tako v Britof-u pri Kranju so pred enim letom prdajali parcele po 160€/m2, dvojček z 160m2 za 205.000€ sedaj je parcela po 260€/m2 dvojček z 150m2 pa 245.000€ oba krat v 3 p.g.f., ampak kupcev pa ni , objekti ostajajo enaki in to kar dolg časa ali pa za kak mesec izginejo potem pa se pojavijo z novo - višjo - ceno ponovno.

Staro 29.10.2008, 20:10
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
To je normalno delovanje tržnega gospodarstva, če se proizvod ne proda moraš spustiti ceno. Moj primer Kranj pa žal ni tako v Britof-u pri Kranju so pred enim letom prdajali parcele po 160€/m2, dvojček z 160m2 za 205.000€ sedaj je parcela po 260€/m2 dvojček z 150m2 pa 245.000€ oba krat v 3 p.g.f., ampak kupcev pa ni , objekti ostajajo enaki in to kar dolg časa ali pa za kak mesec izginejo potem pa se pojavijo z novo - višjo - ceno ponovno.
Se pravi, po tvojem je normalno delovanje tržnega gospodarstva to, da če kupcev ni cena raste? Namreč, točno ti si pravkar napisal.

In četudi bi bilo res kar si napisal, si pozabil na eno precej pomembno dejstvo. To so objekti, ki se očitno prodajajo že zelo dolgo in se še vedno niso prodali. Tako da je lahko cena 205tisoč, 245tisoč ali pa 300tisoč - objekt NI prodan. Ali grejo zaradi tega cene nepremičnin gor? Mogoče dotične, ampak v tem primeru je to samo oglaševana cena, dejansko pa nihče noče plačati toliko denarja.

Staro 31.10.2008, 14:03
Uporabnik

Citat:
Se pravi, po tvojem je normalno delovanje tržnega gospodarstva to, da če kupcev ni cena raste? Namreč, točno ti si pravkar napisal.

In četudi bi bilo res kar si napisal, si pozabil na eno precej pomembno dejstvo. To so objekti, ki se očitno prodajajo že zelo dolgo in se še vedno niso prodali. Tako da je lahko cena 205tisoč, 245tisoč ali pa 300tisoč - objekt NI prodan. Ali grejo zaradi tega cene nepremičnin gor? Mogoče dotične, ampak v tem primeru je to samo oglaševana cena, dejansko pa nihče noče plačati toliko denarja.

Ne vem kaj si pa ti spet čital - jaz sem napisal
"To je normalno delovanje tržnega gospodarstva, če se proizvod ne proda moraš spustiti ceno" " Moj primer Kranj pa žal ni tako "
Torej se cene gibljajo ravno obratno tržnemu gospodarstvu in paradoks vsega tega je da se hiše, stanovanja, parcele ne prodajajo vseeno pa jim cene rastejo. Drugi paradoks pa je da prodajalci cen NE želijo spustiti, bo že kdo prišel in plačal - takšno je razmišljanje.
Še en primer iz bogate zbirke slovenskega tržnega paradoksa
3-sobno stanovanje v Šenčurju, agencija A prodaja za 132150€ že mesece in se ne proda, prodajalec se noče pogajati o ceni , enako stanovanje se potem pojavi pri drugi agenciji za 135.000€ tudi tukaj enaka zgodba - cena je dokončna. Stanovanje se prodaja že preko 6 mesecev drugi višji oglas pa je na spletu cca. 2 meseca

Staro 31.10.2008, 14:45
Pripravnik

Citat:
"To je normalno delovanje tržnega gospodarstva, če se proizvod ne proda moraš spustiti ceno" " Moj primer Kranj pa žal ni tako "
Torej se cene gibljajo ravno obratno tržnemu gospodarstvu in paradoks vsega tega je da se hiše, stanovanja, parcele ne prodajajo vseeno pa jim cene rastejo. Drugi paradoks pa je da prodajalci cen NE želijo spustiti, bo že kdo prišel in plačal - takšno je razmišljanje.
3-sobno stanovanje v Šenčurju, agencija A prodaja za 132150€ že mesece in se ne proda, prodajalec se noče pogajati o ceni , enako stanovanje se potem pojavi pri drugi agenciji za 135.000€ tudi tukaj enaka zgodba - cena je dokončna. Stanovanje se prodaja že preko 6 mesecev drugi višji oglas pa je na spletu cca. 2 meseca
--najbolj smesni so mi pa oglasi, ki imajo iz tedna v teden visjo ceno (novogradnja) in se prodajajo ze skoraj leto dni. stroski financiranja narascajo in temu prodajalec prilagaja ceno. ne vprasa pa se zgleda, da je verjetno ravno cena problem, ce ne uspe prodati.

by Črt
Staro 31.10.2008, 20:53
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
sorry...za tak gnar mam jest bajto ne pa stanovanje v bloku. Kr naj ga imajo...Bog jim požegnaj.
Staro 02.11.2008, 12:23
Pripravnik

Citat:
Po tvoje se bodo cene stanovanj še naprej dražile?

Ok, na eni strani raste brezposlenost v Kranju, na drugi so pa posojila svonjso draga.

V Kranju pa se že prodajajo oz. se bo prodajalo v naslednjih 2 letih 4000 enot stanovanj:
1) spodaj pri koreji,
2) Planina jug in na zemljišču mlekarne
3) okoli Tuša
4) na kokrici (bojda kar 3000 enot)

Ja ja, cene nepremičnin bodo šle pa v nebo. Se dobiva v brunarici pa v živo predebatirava?
Staro 02.11.2008, 15:42
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077

http://www.finance.si/228295/Ni%BEje...B9_v_Sloveniji

"Pri tem so se družinske hiše pocenile za 17,1 odstotka, stanovanja pa podražila za 4,7 odstotka, je danes objavil državni statistični urad."

Značke
cene, nepremičnin

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL znižuje cene in nagrajuje zvestobo G3nius O storitvah 245 02.03.2020 12:59
Oderuške cene SiOL-a.... XcRaZy O storitvah 82 29.02.2020 15:49
nakup nepremičnin po hrvaško in slovensko biz Slovenija 11 28.03.2007 22:20
Nove cene paketov tudi za stare naročnike?? Ursuss Tehnična pomoč 1 26.09.2006 12:42

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:09.