Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 19.09.2008, 18:06
mao Uporabnik mao ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 158
Privzeto napeljava telefona v hiši

zanima me je kaka "omejitev" glede napeljhave telefona v hiši?
lahko postavim 5 priključkov v novi hiši, v vsakem nadstropju par?pa da bo ista številka?
lp
Staro 19.09.2008, 18:39
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: napeljava telefona v hiši

Ja, a je hiša tvoja, a si samo najemnik? Če si najemnik, moraš za vsa dela, ki jih misliš narediti na ali v hiši dobiti dovoljenja lastnika. Če si lastnik, vprašaj mamo ali ženo kaj lahko in kaj ne smeš!

Danes je tehnika že tolko napredna, da mislim, da ni omejitve, le če kupiš pravo tehniko.

Večji problem bo, ko se bodo javili na telefonski klic tisti, ki pogovor ne bo za njih (ista številka zvoni vsem istočasno, potem je odvisno le še, kdo je hitrejši pri prevzemu klica). Potem imajo ostali neprizadeti delo s prevezovanjem, možno pa tudi s prisluškovanjem pogovora. Odvisno od izvedbe!
Staro 19.09.2008, 20:22
Restraint Uporabnik Restraint ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Restraint
Član od: Mar 2006
Naslov: Maribor
Sporočila: 94

Če imaš samo eno številko in boš na enak kabel obesil 5 telefonov, bo šlo, vendar bodo ob dohodnem klicu zvonili vsi telefoni. Kako boš vedel za koga je?
Ob klicu ven bo ob dvigu druge slušalke možno pogovor poslušat (razen če kupiš kaj elektronike-ampak tudi ob tem prvi problem ostaja nerešen).
Lp
Staro 19.09.2008, 20:41
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Škoda je napeljevati kable za 1 samo telefonsko številko. Predlagam nakup 1 brezžičnega telefona in nato samo še dodate slušalke, ki so lahko razporejene po hiši čisto poljubno, vendar morajo imeti zraven električno vtičnico za polnitev baterije. S tem ubiješ 2 muhi na en mah; imaš vse aparate brezžične (kar je dandanes že skoraj nuja in nobeden več nima žičnega), in ni ti treba napeljevati kablov.

Predlagam kaj takega+dodatne slušalke po potrebi.
Staro 19.09.2008, 21:01
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Gre za novo hišo! Potegni raje kak kanal več kot manj. Pa ne le za "telefon" pač pa tudi za UTP (podatkovne) kable.

Telefonijo je res najbolje reševat kar brezžično a kak kanal ne bo odveč, tudi če ga takoj ne boš rabil. IP telefonija pa se bo s časom tudi razvila in mislim, da kmalu ne bo problem dobit za vsakega člana družine lastno št. ob nekaj linijah v svet za malo denarja.
Staro 20.09.2008, 15:29
Restraint Uporabnik Restraint ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Restraint
Član od: Mar 2006
Naslov: Maribor
Sporočila: 94

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
Predlagam kaj takega+dodatne slušalke po potrebi.
Ja, boljša ideja kot vlečenje kablov okrog. Z večino takih telefonov se je nato možno iz enega na drugega tudi klicati...
Staro 20.09.2008, 21:28
Pripravnik

ja sj prenosni telefon bo seveda v hiši. Pravzaprav sem računal vsaj 2. s podnjem eden in zgornjem še eden.
le da sem nameraval 2 različna brezžična telefona, tisti ki si mi jih predlagala meni niso všeč, stvar okusa...zato pač zgoraj en model spodaj drug...(hvala za link vseeno )
To ni problem če vsi zvonijo hkrati. Zanimala me je napeljava. Torej povezati oba kabla in v "vsaki" sobi da bi naredil še priključek za UDP kabel?-samo s UDP kable je problem če se ne motim da so lomljivi in če je "vgrajen" v steno je to potem zelo težko menjat.

Ta "priključek" za telefon je torej obvezen, če e ne motim nujen če želiš imeti internet in televizijo recimo pri npr. amisu?-malo smešno vprašanje pa vseeno
pa priključek za televizijo..Ker za internet sem razmišlja da bi imeli wireless router v hodniku, a bi bil slab signal v drugih sobah..itd...pa bo bolje kar povezan z udp kablom..
hvala za predloge
Staro 21.09.2008, 00:58
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Obstaja veliko vrst telefonov, ki se jih da povezati na zgoraj omenjen način. Najbolje je namestiti več cevi (tudi če so prazne) in dobro premisliti kje bomo potrebovali internet, jaz osebno bi jih napeljal tudi v kuhinjo, saj so nove naprave sposobne komunicirati preko interneta...
Staro 22.09.2008, 21:46
Pripravnik

hvala za nasvete...
lp
Staro 03.10.2008, 23:04
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a mao Prikaži sporočila
hvala za nasvete...
lp
In kako si rešil to zadevo

Značke
hiši, napeljava, telefona

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
2X ADSL v eni hiši. Možno? dolphe Tehnična pomoč 18 06.01.2007 18:59
Napeljava telefona? snickers Dom in družina 11 15.11.2006 14:33
Nedelovanje SIOL TELEFONA sr@nje O storitvah 13 02.10.2006 11:31

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:26.