Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 03.07.2007, 16:29
balada Uporabnik balada ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce balada
Član od: Jul 2007
Sporočila: 5
Cool Naj ne bo več tabu!

Takole je ljubčki... Debatiramo o homoseksualnosti, o seksu in ljubezni nasploh... o vsem mogočem in nemogočem...
Mene osebno pa zanima tema, ki je v naši ljubi državici od nekdaj (in nažalost še danes, kljub tolikšnem zaganjanju vika in krika o "enakih možnostih" na vseh področjih) čisti tabu.
Romanca, avantura, resna zveza ali morda samo seks z invalidno osebo... Kaj menite o tem?
svoje drzne ptice sanj,
svoje plašne ptice nemoči...
Staro 03.07.2007, 16:49
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144
Privzeto Re: Naj ne bo več tabu!

Ker nimam nobene resne izkušnje z invalidi (razen tega, da sem delala z distrofiki), si ne bi upala prav za 100% prepričano zatrditi, koliko daleč bi šla. Poznam invalide, ki se jim invalidnost praktično ne pozna in take, ki jim nosiš hrano v usta, brišeš rit ipd. Po mojem je odvisno tudi od stopnje invalidnosti, se pa lahko začne že tako, da se ti tudi hujše oblike invalidnosti ne upirajo - ker določenim se, na žalost.
Because, what's the difference?
Staro 03.07.2007, 22:01
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Lahko pocnes vse, kar ti pase, dokler ne krsis pravice drugih oseb in to ti pove ze skoraj vse.
Staro 04.07.2007, 17:35
sch0ll7 Uporabnik sch0ll7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23

mislm, da ima vsak clovek pravico do sexa....ce je invalid pa ce si najde partnerja...homosexualca ali hetero...tud prav:D....nevem kaj bi naredil ce bi prisel v tako situacijo da je nekdo invalid in imam priloznost za sex....verjetno ce bi mi blila oseba vsec in ce bi bila za sex..zakaj pa ne:D
Staro 05.07.2007, 21:37
banAna_ Uporabnik banAna_ ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce banAna_
Član od: Nov 2006
Sporočila: 104

Pomoje morš invalidno osebo najprej mal bolj spoznat, ker to so le ljudje k niso tok samozavestni in morš ment pravi pristop...konc koncev morš tud vedt kaj lahko in kaj ne, kar je pa seveda odvisno za kakšno invalidnost gre. Drugač pa se strinjam, da ma usak pravico do seksa in nej v tem uživa.
Staro 07.07.2007, 00:38
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Balada, zakaj se pa tebi zdi, da je spolnost z invalidno osebo (zelo, zelo širok pojem) tabu tema. Invalid je tisti, ki so mu ledvice odpovedale in hodi na dializo, invalid je tetra ali para plegik, invalid je tudi oseba z motnjo vida, poškodba glave tudi povzroči neko vrsto invalidnosti (gibalno ali umsko) itd.. Se bom izrazila bolj grobo in upam, da mi ne bodo zamerili (invalidi namreč), katero "vrsto invalidnosti" si imela v mislih, ko si odprla temo?

Že dolga leta sem prostovoljka in veliko časa podelim z osebami, ki bi jim lahko rekla, da so invalidi. Jaz jih ne dojemam kot invalide. So moji znanci, nekateri prijatelji, predvsem pa sogovorniki, ki imajo veliko bolj razčiščene pojme o življenju in ga tudi drugače dojemajo, kakor mi, ki smo "normalni"???
Staro 09.07.2007, 12:02
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a balada Prikaži sporočila
Takole je ljubčki... Debatiramo o homoseksualnosti, o seksu in ljubezni nasploh... o vsem mogočem in nemogočem...
Mene osebno pa zanima tema, ki je v naši ljubi državici od nekdaj (in nažalost še danes, kljub tolikšnem zaganjanju vika in krika o "enakih možnostih" na vseh področjih) čisti tabu.
Romanca, avantura, resna zveza ali morda samo seks z invalidno osebo... Kaj menite o tem?
Od kdaj je pa romanca, resna zveza oz. seks z invalidno osebo (ne vem sicer kakšne invalidne osebe si imela v mislih) pri nas tabu.....?
Staro 09.07.2007, 12:29
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Seksas z osebno ki te privlaci. Zunanji izgled in zmoznosti so zgolj delcek tega.

Vprasanje je pa tako zastavljeno, kot da naj bi to (seks z invalidom) postala se ena trofeja nas `normalnih'. Pac... Seksaj s punco, z dvema puncama, s fantom, z domacim psom, sosedovim kanarckom, invalidom, marsovcem...

Značke
naj, tabu, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Iščem naslov pesmi,izvajalca, besedilo, note.... Madbringer Glasba 990 18.02.2008 11:35
Nič več na Brnik Mowgli Slovenija 187 07.09.2007 17:12
Mail že več kot en teden ne dela xerces8 Tehnična pomoč 10 17.06.2007 00:39
razdelitev siol tv na več računalnikov jan050 Tehnična pomoč 3 14.05.2007 18:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:43.