Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.04.2014, 13:56
KikiN Uporabnik KikiN ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2013
Sporočila: 15
Privzeto Siol Pošta in TVIN prek GSM aparata

Ok, pisal sem že tehnikom in klical na tehnično pomoč Telekoma, vendar rešitve nismo našli. Gre pa za sledeče probleme. Prek kratkim sem dobil Samsung Galaxy Mini 2 GSM aparat. In si naložil TVIN aplikacijo ter nastavil Siol pošto v nabiralnik. Vse je delovalo normalno (pri starših, ki imajo isto siol in wifi). Ko pa sem prišel domov in se povezal v svoj wifi, pa mi pri pošti napiše, da se ne more povezati s strežnikom, TVIN pa mi noče predvajati - samo črni zaslon. Ker z nobeno pomočjo Telekoma nismo mogli rešiti problema, sem pač mislil, da je kaj narobe z telefonom. Toda danes sem probla oboje poiskusiti, če deluje, na sosedovemu WIFI. Toda glej ga, na njegovi povezavi pa mi je oboje spert čisto normalno delovalo. Problem je samo v pošti in TVIN. Internet mi na telefonu normalno deluje. Pošta in TVIN pa samo na drugih WIFI, na mojem pa ne. Poizkusil sem že resetirati telefon, internetno povezavo, router (modem z routerjem Oxygen), na Telekomu so mi tudi ponovno ponastavili vse nastavitve interneta - vendar brez problema. Kako lahkjo rešim ta problem?
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 14:11
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Siol Pošta in TVIN prek GSM aparata

Verjetno tvoj modem in router nista pravilno skonfigulirana,a imajo tvoji starši in sosed prav tako modem Oxygen.
Kako pa imaš povezano a modem deluje kot router in ali imaš na modem še priklopljen svoj router.
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 14:14
Novinec

krepki. Ne Oxygen imam samo jaz. Ostali imajo drugre routerje. Drugače pa imam modem kot router. Naprimer starši imajo usmerjevalnike (tudi zaradi televizije) posebej. Prav tako ima sosed posebej router. Sem tudi sam razmišljal, da bi svoj router povezal na modem in probal, če to deluje. Ampak ne znam povezati routerja na modem. bom pa poizkusil.
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 14:36
Mojster

Najboljša varijanta bi bila,če bi priklopil svoj router,samo potem bi ti na telekomu mogli spremenit,da ti modem deluje kot modem,sicer bi moralo delovat tudi tako kot je zdaj,samo so ti modemi zelo muhasti.

Pred dnevi sva pri kolegu zgubila cel dan,da nama je uspelo vzpostavit povezavo preko lastnega routerja,seveda ima prav tako Oxygen modem.

Drugače pa če se boš odločil za priklop svojega routerja,ponavadi imaš v navodilih napisano kako se povežeš do nastavitev v routerju.

Recimo moj Linksys:V Explorer vpišeš 192.168.1.1 ko ti zahteva up.ime in geslo vpišeš admin admin.
Pod wan connection izbereš pppoe povezavo vpišeš svoje uporabniško ime in geslo od siola in potrdiš spremembe.

Seveda je potrebno zaščitit tudi wireless povezavo greš pod wireless- wireless security-izbereš wpa ali wpa2 zaščito in si ustvariš geslo.
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 15:51
Novinec

Probal povezat svoj router na oxygen modem. Vendar nastane problem. Router, kot so mi na Telekomu povedali, je pravilno priklopljen, vendar pa potem nimam dostopa do interneta na računalniku kot tudi na telefonu. Nastavil router kot so mi svetovali, vendar nič ne pomaga. Tudi, ko izberem PPPoE in vnemsem svojo uporabniško ime in geslo od Siola, mi po shranitvi v mestu kjer naj bi bilo geslo z 6 znaki samodejno vnese geslo z nekje 12 znaki. Imam pa Linksysov router WG54 - ali nekaj takega. Povezal pa sem iz modema Internet port 1 v router Internet. Ter iz Port 1 na računalnik. Toda vse brez uspeha.
Po mnenju tehnika, naj bi tako bilo pravilno povezano. Toda računalnik mi zazna, kot da vzpostava z internetom ni mogoča. Ko grem na odpravljanje napak, pa mi ne javi nobene napake. Vendar je trikoten znak vseeno prisoten pri internetni ikoni.

Nazadnje uredil KikiN : 24.04.2014 ob 15:54.
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 16:32
Mojster

Enak modem in router pri kolegu enaka težava,ki se da rešit z klicem na 0801000.

Modem Oxygen ti morajo nastavit kot modem in potem se boš lahko povezal na svoj router tudi internet ti bo delal.

Pred tremi dnevi smo to naredili pri kolegu in sedaj mu dela.

Glede gesla pa je tistih 12 znakov to se naredi na vsakem routerju,tako da si lahko brez skrbi.

Kot sem omenil če hočeš rešit težavo pokliči na tehnično pomoč in naj ti spremenijo modem v modem.
LP

Potem na siol modemu pustiš priklopljene samo tvje ostalo prešaltaš na router.
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 16:51
Novinec

Drugače, predno sem povezal svoj router na modem, sem izklopil wifi povezavo na modemu. Ali to oni naredijo kaj drugače?
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 17:34
Mojster

To ni enako,ti samo pokliči pa ti bo zadeva delovala kot mora,tudi wifi na routerju bo imel večji doseg kot ga ima sedaj preko Oxygena.
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 18:01
Novinec

Problem rešen. Sicer so mi vzpostavili kot si napisal, vendar je pol ure trajalo, da sem sam naštudiral, kako nastaviti router, da bo deloval. Ker še vedno nisem imel dostopa do neta. Sedaj vse deluje kot mora. Pa tudi pošta in TVIN mi prek telefona sedaj delujeta kot je treba. Zgleda, da so te modem/routerji zelo slabi, ki jih dobiš os Siola. To mislim samo te routerje, ki so not v modemu. Sicer ne vem, zakaj mi to ni prej delovalo preko tega modema, ko pa sem končno vzpostavil povezavo s svojim routerjem, pa mi deluje vse super. krepki hvala za nasvete in pomoč. Če pa se kje srečava, pa sem ti dolžen za en pir.
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 18:07
Mojster

Velja,sem vesel,da sem lahko pomagal in da ti sedaj zadeve delujejo bp.
lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
aparata, gsm, pošta, prek, siol, tvin

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol Pošta - delovanje filtrov Snort O storitvah 1 17.04.2014 05:53
Sprememba gesla na siol pošta simnovv Tehnična pomoč 5 15.08.2008 20:50
Težave z internetom mato02 Tehnična pomoč 82 18.04.2008 20:28

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:00.