Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 02.08.2009, 01:56
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Dobre misli

Naš družinski prijatelj je v bolnici, ker ga je zadela možganska kap. Mlad, na višku svojih moči, poln načrtov, športnik..in sedaj je njegovo življenje na nitki. Pravijo, da ni veliko upanja, a upanje umre zadnje. Hudo je njegovi družini, sodelavcem, vsem nam. Stiska je velika, neizmerna...enostavno sem to morala napisati.
Staro 02.08.2009, 21:11
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135
Privzeto Re: Dobre misli

Zalostno, ja...se posebno, ko je nekdo na visku svojih moci. Mogoce prav zaradi tega, tudi okreva...a pot bo verjetno dolga. No, oglasila sem se, ker sem ravno pred nekaj dnevi gledala neverjetno, fasinantno zgodbo Jill Bolte Taylor. Bila je profesor (brain anatomist) na Harvard-u, ko jo je zadel major stroke (mozganska kap). Potrebovala je 8 let, da je okrevala in danes je spet kot pred tem dogodkom. Kar je pa se zanimivejse pa je njen opis kako se je zavedala prvih stirih ur preden ji je uspelo poklicati pomoc... Napisala je tudi knjigo "Stroke of Insight" ...a tale link ti da malo ideje o tem kar omenjam : http://www.ted.com/talks/jill_bolte_...f_insight.html

...mogoce, se bos pocutila bolje po ogledu ;-)
Staro 03.08.2009, 01:11
Mojster

Hvala ti, da si si vzela čas in se ustavila ob mojem zapisu. Seveda si bom stran ogledala.
Staro 03.08.2009, 08:47
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Žal, tudi mladi, sicer zdravi športniki nimajo nobene garancije, da jih ne bo doletelo kaj nepričakovanega. Upam in želim, da se izvleče iz najhujšega. To pa je potem seveda šele nov začetek - včasih rehabilitacija traja dolge mesece, preden je človek spet sposoben sam hoditi in prijeti žlico v roke, se obleči itd., vendar se trud splača! Z vztrajnostjo in neštetim ponavljanjem ter primerno fizioterapijo se lahko veliko doseže.
Staro 03.08.2009, 10:51
Mojster

@Babi2 hvala ti. da si se oglasila in namenila dobro misel. Se strinjam s teboj, da mladost ni garancija in verjetno te prav zaradi tega dejstva dogodki toliko bolj pretresejo. Ogledala sem si spot, ki mi ga je posredovala @paradox, ja rehabilitacija je življenski projekt. A, naš Andrej je tudi maratonec (rekreativni) in vemo, da mu vztrajnosti in discipline ne manjkata. Upamo samo , da bosta telo in stroka v tem kritičnem trenutku dali vse od sebe.
Staro 23.09.2009, 21:24
equilibrium Uporabnik equilibrium ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce equilibrium
Član od: Sep 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 4

To ne moreš verjet. Meje se premikajo... zdaj tudi mlade kap zadane. Kako se je na koncu razpletlo? Resnično upam da pozitivno...

Značke
dobre, misli

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Dobre prakse trajnostnega razvoja v Sloveniji vesna Znanost in okolje 1 02.11.2008 18:42
Dobre vizualne zgodbe... HaruhiGod Kultura in literarni kotiček 0 31.10.2008 23:19
To lepe misli bi z vami delila Nodika Svet in ljudje 42 28.06.2006 15:40
Predsednikove Misli o življenju in zavedanju Iluzija- Kultura in literarni kotiček 8 07.06.2006 09:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:49.