Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 07.03.2007, 11:49
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Govora je o skrbi za čistočo okolja in kulturi lastnikov psov ne o lastništvu.
Lastniki psov preverjajo, na kakšno lastnino vodijo psa kakat v naravo?
Saj si ti začela o tem, da na odaljenih travnikih nekdo pobira regrat in zdravilne zeli.......jaz sem samo nadaljevala........

Na mojem travniku, če nimam sama nič proti, pa lahko kaka kakršen koli pes........

Aja, kaj pa če se na teh travnikih krave pasejo......ki tudi kakšnega spustijo v regrat.......samo to je že off topic, ker govorimo o pasjih drekcih na travnikih in ne o kravjih.......

Nazadnje uredil lila5 : 07.03.2007 ob 11:52.
Staro 07.03.2007, 12:49
goca1 Uporabnik goca1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 6

Krave, kure, mačke,....
Staro 08.03.2007, 10:45
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Goca, moje mnenje je, da v gozdu in podobnih naravnih-javnih površinah ni potrebno pobirati pasjih iztrebkov. Nenazadnje gre za organski odpadek, ki se v naravi razgradi.

Če pa gre za urbane in privatne površine pa bi to moralo biti OBVEZNO. Predstavljaj si namreč kako bi bilo, če bi neka druga žival opravljala svojo potrebo na tvojem vrtu. S tem namenom je bila tudi odprta ta tema.

Še ena misel: Ne stori tega, kar ne želiš, da bi drug storil tebi.
Staro 08.03.2007, 12:23
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
mislim, da so eni malce zgrešili point teme ...

če pustiš drek za seboj, kažeš svojo (ne)kulturo ... pa če se gre za planinca, ki mora počepniti v grm in nima seboj lopatke ... za otroka, ki ga stisne sredi tivolija, pa starši ne poberejo za njim ... ali za psa ...

pa tudi čisto vseeno je, če se gre za rožnik, šmarno goro ali dedkovo njivo ... skloniti se in pobrati/ zakopati iztrebek za seboj je samo znak koliko kulture premoremo sami ... ne glede na to, kaj drugi počnejo ...

Ampak nekaterim je to zelo težko. ...pač stvar osnovne kulture. Verjamem, da je na kmetijah drugače kot v mestu...pa vendar je tudi med kmetijami velika razlika. Pri mojih sorodnikih, ki oddajajo mleko in redijo meso za zakol ( več kot 60 glav živine), boš le redko zavohala vonj po gnoju, medtem ko sem prišla že tudi k hiši, kjer sem morala dobro popazit, da nisem stopila na kurji ali pasji šajs na dvorišču.
In vam, ki se vam zdi tako trapasto odstanjevati iztrebke svojih ljubljencev, želim, da če boste čist slučajno tekali ali se sprehajali po gozdnih poteh, da ne boste stopili na kakšnjo veliko pasjo mino ( npr. od rotvajlerja)....ki seveda niti slučajno ne bo mogla biti od vašega ljubljenčka. Zame bo še vedno , žal, tisti, ki bo gledal, kako njegov pes sračka po gozdni poti, in ne bo vsaj odstanil s poti, en velik packon.
Če imate čas in veselje, vam želim veselo zagovarjanje packarije še naprej.
Staro 08.03.2007, 12:46
Mojster

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Ampak nekaterim je to zelo težko. ...pač stvar osnovne kulture. Verjamem, da je na kmetijah drugače kot v mestu...pa vendar je tudi med kmetijami velika razlika. Pri mojih sorodnikih, ki oddajajo mleko in redijo meso za zakol ( več kot 60 glav živine), boš le redko zavohala vonj po gnoju, medtem ko sem prišla že tudi k hiši, kjer sem morala dobro popazit, da nisem stopila na kurji ali pasji šajs na dvorišču.
In vam, ki se vam zdi tako trapasto odstanjevati iztrebke svojih ljubljencev, želim, da če boste čist slučajno tekali ali se sprehajali po gozdnih poteh, da ne boste stopili na kakšnjo veliko pasjo mino ( npr. od rotvajlerja)....ki seveda niti slučajno ne bo mogla biti od vašega ljubljenčka. Zame bo še vedno , žal, tisti, ki bo gledal, kako njegov pes sračka po gozdni poti, in ne bo vsaj odstanil s poti, en velik packon.
Če imate čas in veselje, vam želim veselo zagovarjanje packarije še naprej.
Tako kot je stvar osnovne kulture tudi nabiranje regrata in zdravilnih zelišč na oddaljenem travniku, ki je last nekega kmeta, vendar pač ljudje menimo, da zato, ker ni hiš okrog lahko kar po mili volji hodimo po njem in jemljemo z njega tisto, kar nam nudi, koga zanima, če pomendra travo, saj je le trava........zame pa je pač večji packon tisti, ki si privošči takšno nabiranje trav, kostanjev po travnikih in gozdovih, misleč, da vse to lahko samoumevno počne......ob tem se pa še zmrduje nad nekulturo kmeta, ki ni pospravil iztrebkov za svojim psom ali kravo na svoji posesti....

Vonj po gnoju pa se zavoha.......pa naj je kmetija urejena ali ne.......tako kot dobiš poseben vonj tudi ti, če stopiš v štalo med krave na urejeni ali pa na neurejeni kmetiji.......

Jaz pa sem mislila povedati to, da ljudje na podeželju malo drugače gledamo na t.i. osnovno kulturo odstanjevanja živalskih iztrebkov in nas tako zelo ne moti (pa smo tudi že marsikdaj naleteli in stopili v kak kakec) v travi ali na gozdni poti kakšen pasji, mačji, kravji, kurji kakec......verjetno zato, ker smo sami odraščali v takem "nesterilnem in nekulturnem" okolju in nismo krave videli le na televiziji v milka reklami misleč, da pa ona ne smrdi in ne kaka......

in kot sem že davno prej povedala, me pač ne moti, če se sosedov pes poserje na mojo trato pred hišo in zaradi tega nimam soseda za nič manj nekulturnega in za nekega grdega packa.......vendar ljudje smo si pač različni.......
Staro 08.03.2007, 15:40
goca1 Uporabnik goca1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 6

D28 - se povsem strinjam, v mestih - naseljih, v parkih se povsem strinjam s čiščenjem iztrebkov (s čiščenjem nasploh vseh odpadkov), ker verjamem da je malo neprijetno če vidiš kakšen kakec da "sveti" na
asfaltu, večja je naseljenost, večja je masa odpadkov (kakcev,...). Za kakšen travnik ali njivo pa mislim da ni nobene škode če je kakšen kakec gor! Ob vsem tem pisanju pa me je prešinilo še to - štos je tudi v tem, da predelane "kakece" kupujemo v semenarnah, vrtnih centrih, kot gnojilo za naše rože (to velja predvsem za mestne ljudi) in le-to gnojivo še drago plačujemo!
Staro 09.03.2007, 07:31
Mojster

Citat:
Objavil-a paradox Prikaži sporočila
... ...lahko pa tudi das table na svojo posest 'trasspassing will be prosecuted":D

...uf, bi mi pasal zdele kaksen regret s krompirckom :P
Ne vem zakaj se pa potem ljudje v mestih pritožujejo, če na njihovo zelenico zaide kak pes in se tam pokaka..............če je že tako normalno, da ljudje pa lahko povsod mendramo in svinjamo.........

Regrat je pa itak lepši in slastnejši iz tistega travnika, ki je izdatno podmazan z gnojnico.......:P
Staro 13.03.2007, 13:51
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Kaj zdaj?
Ste se odločil?
Pobrat al ne pobrat je zdaj vprašanje
Jaz se bolj sprašujem, zakaj se ta problematika ne rešuje z kaznimi-ker pol bi vsak mal bolj gledu ta drek
Staro 14.03.2007, 08:07
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Zkaj imam občutek, da je folk nestrpen do psov?
Staro 14.03.2007, 11:08
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Član od: Nov 2006
Sporočila: 175

Citat:
Objavil-a roxa Prikaži sporočila
Zkaj imam občutek, da je folk nestrpen do psov?
Ker je res!

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:31.