Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 23.09.2006, 10:57
sstane Uporabnik sstane ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sstane
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.635
Privzeto Re: Drnovšek in denar

Citat:
Objavil-a kapara
Večina državljanov Slovenije je ena velika pi.z..a, da ga za takšne izjave ne skinejo iz predsedniškega prestola.
Zakaj, taki nasveti so temelj davčne reforme :D
Staro 23.09.2006, 13:35
Oberst Uporabnik Oberst ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Oberst
Član od: Dec 2005
Sporočila: 79

Brodi poje preveč mesa
Staro 24.09.2006, 20:47
sprasevalec Uporabnik sprasevalec ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 4

Sem na novo tukaj in moram priznat, da nisem vseh vaših komentarjev prebral. Od tistih, ki pa sem jih, vsi kritizirajo Drnovškovo trošenje denarja. Recimo, da se s tem strinjam. Vendar pa imajo prav verjetno tudi tisti, ki kritizirajo vlado in predsednika - češ da mu ni hotela dati sredstev, da bi ga "disciplinirala". Moje mnenje je, da bi predsedniku vlada morala odobriti povečanje sredstev. Se strinjam, da je preveč zapravil in to marsikdaj brez posvetovanja z vlado, zunanjim ministrstvom - takorekoč po lastni presoji, kar pa ni nujno v nacionalnem interesu Slovenije. Res pa je tudi, da ni mogel iti v Španijo zaradi tega in je to pravzaprav žalitev Španije. Res je tudi, da je Ministrstvo za zunanje zadeve dobilo ogromno dodatnega denarja (baje 500 mio SIT) in vlada ni nič komplicirala. Pri Drnovšku pa ni hotela nakazati 78 mio SIT.
Moje mnenje je tako. Vlada bi mu sredstva morala odobriti (to tudi baje mora po ustavi oz. ga ne sme ovirati). Zraven pa bi ga lahko glasno kritizirala. Zdaj pa vlada najprej sredstev ni hotela dati, potem je Drnovšek vzrojil. Nazadnje je Janša rekel, da mu je pripravljen dati potrebna sredstva, vendar pa je Drnovšek potem užaljeno zavrnil sredstva in s tem povzročil situacijo, ki za Slovenijo v mednarodnih odnosih ni dobra. Poenostavljeno povedano izgleda kot da vlada ni hotela dati sredstev predsedniku, da bi ga "disciplinirala", Drnovšek pa je sredstva naposled užaljeno zavrnil. Vendar pa je večja krivda po mojem pri predsedniku, ki sredstev sploh noče - in verjetno samo zato, da bo sedaj vlada deležna največje kritike, češ da mu jih noče dati.
Naj vas še spomnim, da veliko ljudi v tej situaciji podpira Drnovška - poglejte si samo tale blog: http://temadneva.blog.siol.net/2006/...l-juan-carlos/
Staro 24.09.2006, 21:39
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a sprasevalec
Sem na novo tukaj in moram priznat, da nisem vseh vaših komentarjev prebral. Od tistih, ki pa sem jih, vsi kritizirajo Drnovškovo trošenje denarja. Recimo, da se s tem strinjam. Vendar pa imajo prav verjetno tudi tisti, ki kritizirajo vlado in predsednika - češ da mu ni hotela dati sredstev, da bi ga "disciplinirala". Moje mnenje je, da bi predsedniku vlada morala odobriti povečanje sredstev. Se strinjam, da je preveč zapravil in to marsikdaj brez posvetovanja z vlado, zunanjim ministrstvom - takorekoč po lastni presoji, kar pa ni nujno v nacionalnem interesu Slovenije. Res pa je tudi, da ni mogel iti v Španijo zaradi tega in je to pravzaprav žalitev Španije. Res je tudi, da je Ministrstvo za zunanje zadeve dobilo ogromno dodatnega denarja (baje 500 mio SIT) in vlada ni nič komplicirala. Pri Drnovšku pa ni hotela nakazati 78 mio SIT.
Moje mnenje je tako. Vlada bi mu sredstva morala odobriti (to tudi baje mora po ustavi oz. ga ne sme ovirati). Zraven pa bi ga lahko glasno kritizirala. Zdaj pa vlada najprej sredstev ni hotela dati, potem je Drnovšek vzrojil. Nazadnje je Janša rekel, da mu je pripravljen dati potrebna sredstva, vendar pa je Drnovšek potem užaljeno zavrnil sredstva in s tem povzročil situacijo, ki za Slovenijo v mednarodnih odnosih ni dobra. Poenostavljeno povedano izgleda kot da vlada ni hotela dati sredstev predsedniku, da bi ga "disciplinirala", Drnovšek pa je sredstva naposled užaljeno zavrnil. Vendar pa je večja krivda po mojem pri predsedniku, ki sredstev sploh noče - in verjetno samo zato, da bo sedaj vlada deležna največje kritike, češ da mu jih noče dati.
Naj vas še spomnim, da veliko ljudi v tej situaciji podpira Drnovška - poglejte si samo tale blog: http://temadneva.blog.siol.net/2006/...l-juan-carlos/
Drnovšek in Janša trenutno podoživlata svoja otroška leta
Staro 24.09.2006, 21:44
sprasevalec Uporabnik sprasevalec ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a kapara
Drnovšek in Janša trenutno podoživlata svoja otroška leta
Ja, vse tako kaže. Vendar to ni več smešno. V mednarodnih odnosi že začenja nastajat škoda. Oba imata prevelike ege in noče noben popustit. Žalostno.
Spomnim se pred leti, ko je bil še JJ v opoziciji, sta si enkrat z Drnovškom na veliko in široko dopisovala v Frankfurter Allgemeine Zeitung-u. V stilu čigava bo obveljala.
Za dobro Slovenije bi morala požreti svoj ponos in se dogovoriti med sabo. Enkrat ta teden je bil v studiu pri Odmevih soočenje Jerovška (odbor za mednarodne odnose - kao zagovornik Janše) in Drnovškovega predstavnika. Eden drugemu sta nametala par argumentov, a konec je bil videti spravljiv. Ko bi se vsaj že enkrat to nehalo.
Staro 24.09.2006, 22:37
MP3CE Uporabnik MP3CE ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2001
Sporočila: 2.668

Citat:
Objavil-a sprasevalec
Ja, vse tako kaže. Vendar to ni več smešno. V mednarodnih odnosi že začenja nastajat škoda. Oba imata prevelike ege in noče noben popustit. Žalostno.
Spomnim se pred leti, ko je bil še JJ v opoziciji, sta si enkrat z Drnovškom na veliko in široko dopisovala v Frankfurter Allgemeine Zeitung-u. V stilu čigava bo obveljala.
Za dobro Slovenije bi morala požreti svoj ponos in se dogovoriti med sabo. Enkrat ta teden je bil v studiu pri Odmevih soočenje Jerovška (odbor za mednarodne odnose - kao zagovornik Janše) in Drnovškovega predstavnika. Eden drugemu sta nametala par argumentov, a konec je bil videti spravljiv. Ko bi se vsaj že enkrat to nehalo.
Ja, Vajgl ima to, česar mnogi naši politiki nimajo. Uglajenost. Te pa žal veliko bolj manjka vladi, kot pa predsedniku. (poglejte, si recimo, Pavla Ruparja, ki žali predstavnice slovenskega parlamenta z nekimi prostaškimi pregledi mednožij, s čimer ni niti slučajno pomislil, da je v resnici oblatil predvsem sebe in svojo občino).
Sicer pa, mislim, da bi bile naše vrle Slovenke prav veselo razpoložene, ko bi se izmerila velikost poslančevega premoženja. Upam samo, da bodo dobile primerno mero - dejstvo, da ima tak mačo prekratkega bi verjetno pri ženskem spolu povzročilo strašansko depresijo. V nasprotnem primeru bi se morda zdelo pijano mahanje z vilami v stilu Marjana Podobnika celo na čuden način erotično (on ima kar špice tri na ročaju od vil), ampak, na žalost, temu bi se lahko reklo samo Satanovo delo, in kolikor vemo, je omenjeni gospod kar lepo veren in je od njegove moškosti ostalo bolj ali manj samo neko čudno trnje, ki ravno ni primerno za v mednožje.
No, pa naj bo našim vladajočim slojem izrečeno vsaj eno priznanje. Trenutno so v Sloveniji zelo privlačni gostiliniški prepiri, kdo bo koga na g. In mislim, da znajo zelo lepo reflektirati to popularnost. Učinkovit način nabiranja glasov, bi rekel.

Nazadnje uredil MP3CE : 24.09.2006 ob 22:40.
Staro 24.09.2006, 22:38
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Skratka, v Sloveniji imamo preveč resnih problemov, da bi bili pripravljeni še naprej prenašati te njune otročarije.
Jaz bi ta trenutek podprl interpelaciji proti obema.
Zadnji čas je, da najdemo nekoga, ki je dostojen takih položajev.

Staro 24.09.2006, 22:39
ata
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a sprasevalec
Če bi rad debatiral o zapravljivosti vlade ali MZZ, odpri nov topic na to temo. Vlado smo že večkrat secirali zaradi takšnih in druagačnih stvari. Zagovarjati traparije enega z argumentom, da traparije počnejo tudi drugi, meni ne zadošča.
Kako lahko Drnovšek sploh upraviči potrebo po povečanju sredstev? Z argumentom, da je na žalost že vse zapravil? Ja saj to ni vrtec. Zunanjepolitične aktivnosti Drnovška so bile usklajene v začetku januarja, količina denarja pa je bila tudi znana na začetku leta. Če pa Drnovšek, skupaj z svojim uradom, ni sposoben predvideti in rezervirati denarja za redne stroške, plače zaposlenihin in usklajene zunanjepolitične aktivnosti, potem ne on, ne njegov urad ni sposoben upravljati dela, ki mu je naloženo.
Staro 24.09.2006, 22:41
MP3CE Uporabnik MP3CE ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2001
Sporočila: 2.668

Hvala, ata. Vlada, ki dodeljuje sredstva predsedniku je popolnoma druga vlada od te, ki dodeljuje sredstva ostalim proračunskim uporabnikom. Hvala za to informacijo, kolega.
Staro 24.09.2006, 22:55
sstane Uporabnik sstane ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sstane
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.635

Citat:
Objavil-a MP3CE
Hvala, ata. Vlada, ki dodeljuje sredstva predsedniku je popolnoma druga vlada od te, ki dodeljuje sredstva ostalim proračunskim uporabnikom. Hvala za to informacijo, kolega.
V cirkusu brez DD se res ne ve, kdo pije in kdo plača

Značke
denar, drnovšek

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:14.