Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 12.10.2006, 07:52
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811
Privzeto Re: Rupar kršil zakon o preprečevanju korupcije

...če bi bli vsi slovenski desci kot Rupa, bi bili res svetilnik sveta...
on vsaj izpolnjuje predvolilne obljube... (pregledi mednožja,....)
Staro 12.10.2006, 08:43
Salmantino Uporabnik Salmantino ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Salmantino
Član od: Sep 2003
Sporočila: 7.515

Ni vedel, da ne sme plačati zasebne tožbe iz občinskega proračuna, ni vedel, da mora kot premoženje prijaviti stanovanje... se pa očitno ima za dovolj kvalificiranega, da sprejema zakone in vodi občino.
Staro 12.10.2006, 08:49
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Mislim, da ni samo Rupar problematičen politik. Žal jih je večina, ne glede na to ali so desni ali levi.

Slovenska demokracija je zaenkrat še beta verzija, v testni fazi.:D Prihod verzije 1.0 pa zaenkrat še ni znan. Napovedujejo, da bo 1.0 verzija odpravila precej znanih bugov, kot je recimo obširen klientalizem, nepotizem, kadriranje po strankarski liniji, nespoštovanje zakonov s strani zakonodajalcev ter nesprejemanje odgovornosti za le-to, itd.

Nazadnje uredil nejc : 12.10.2006 ob 08:52.
Staro 12.10.2006, 09:26
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

Nejc... ne mi zamerit ampak takšno posploševanje je brezvezno. Treba je vedno ločiti zrnje od plevela. Politik je človek kot vsak drug, ki opravlja druge poklice. Imamo dobre in slabe zdravnike, dobre in slabe mehanike in imamo dobre in slabe politike.

Rupar naj plača svoje jaz nima mnič proti. Demokracija pri nas bo v najmodernejši verziji takrat, ko bomo tako kot ruparja obravnavali VSE politike, ki ga lomijo.
Staro 12.10.2006, 09:42
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Nisem posploševal. Samo povedal sem žalostno resnico o slovesnki politični sceni. Več ali manj vsi aktualni politiki ali izvajajo nepotizem, klientalizem,korupcijo ali prihajajo v navzkriž z zakonom, pa nihče ne odgovarja(sem že z večih koncev slišal iz prve roke zgodbe, ko človek ne more speljati enega večjega posla brez lobiranja pri "tapravih" politih.V zameno za primerno "nagrado" za njihovo "posredovanje". Tudi takšnih, ki jim tega ne bi nikdar prisodil.) Običajno se zaradi zvez zmažejo skoraj povsem brez posledic. Žal je tako, da jih večina ima v glavi nekakšen "partijski nad-ego", ko so prepričani, da so kot politiki nedotakljivi in se temu primerno tudi obnašajo. Žal demokracija v Sloveniji še ni na takšnem nivoju, da bi se tako ljudstvo kot politiki zavedali, da so politiki le predstavniki ljudstva in ne njihovi oblastniki ter da jih lahko na volitvah lepo brcnemo v tazadnjo plat in naženemo. .

p.s.:Škoda, da ni več nimde tu, bi znal to bolš povedat:D
Staro 12.10.2006, 10:18
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a FerdoX
Nejc... ne mi zamerit ampak takšno posploševanje je brezvezno. Treba je vedno ločiti zrnje od plevela. Politik je človek kot vsak drug, ki opravlja druge poklice. Imamo dobre in slabe zdravnike, dobre in slabe mehanike in imamo dobre in slabe politike.

Rupar naj plača svoje jaz nima mnič proti. Demokracija pri nas bo v najmodernejši verziji takrat, ko bomo tako kot ruparja obravnavali VSE politike, ki ga lomijo.
Kako pa Ruparja drugače obravnavamo? Še vedno je župan, še vedno sedi v parlamentu, čeprav je marsikaj tudi v preteklosti delal v nasprotju z zakonom......pol Slovenije mu je ploskalo in se smejalo njegovi duhovitosti v parlamentu o pregledu kolegičinega mednožja.....uh, ta demokracija.......
Staro 12.10.2006, 10:37
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lila5
Kako pa Ruparja drugače obravnavamo? Še vedno je župan, še vedno sedi v parlamentu, čeprav je marsikaj tudi v preteklosti delal v nasprotju z zakonom......pol Slovenije mu je ploskalo in se smejalo njegovi duhovitosti v parlamentu o pregledu kolegičinega mednožja.....uh, ta demokracija.......

Ah jej... spet metanje vse v en koš.

Kot sem dejal - Rupar je storil totalno butasto gesto, ker je s tem dal težo tudi najbolj absurdnim in nedokazanim bivšim obtožbam na njegov račun. Zato bi jaz na mesti izvršilne oblasti v SDS tega človeka odstranil nemudoma iz same stranke. Tudi tiste stvari, ki so dobre in jih je storil kot župan ali poslanec ne smejo dajati nikakršnega bonusa ali potuhe.

Mislim da je Rupar zbolel za podobnim sindromom kot opozicija. Medtem ko je slednja padla v depresijo in šok zaradi izgube oblasti, je le ta popolnoma prevzela Ruparja in se obnaša preveč prevzetno. Tip ki izjavi da zakonov "ne jemlje resno" nima v politiki kaj iskati.

Resno - pozivam da se proti njemu uvedejo vsi pravni postopki za takšna dejanja. Njegove politične kolobocije, mnenja in usmerjenost pa niso v kazenskem postopku.
Staro 12.10.2006, 10:44
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Citat:
Objavil-a FerdoX
Ah jej... spet metanje vse v en koš.

Kot sem dejal - Rupar je storil totalno butasto gesto, ker je s tem dal težo tudi najbolj absurdnim in nedokazanim bivšim obtožbam na njegov račun. Zato bi jaz na mesti izvršilne oblasti v SDS tega človeka odstranil nemudoma iz same stranke. Tudi tiste stvari, ki so dobre in jih je storil kot župan ali poslanec ne smejo dajati nikakršnega bonusa ali potuhe.

Mislim da je Rupar zbolel za podobnim sindromom kot opozicija. Medtem ko je slednja padla v depresijo in šok zaradi izgube oblasti, je le ta popolnoma prevzela Ruparja in se obnaša preveč prevzetno. Tip ki izjavi da zakonov "ne jemlje resno" nima v politiki kaj iskati.

Resno - pozivam da se proti njemu uvedejo vsi pravni postopki za takšna dejanja. Njegove politične kolobocije, mnenja in usmerjenost pa niso v kazenskem postopku.
Ferdo, vsaka čast. WORD!!!
Staro 12.10.2006, 11:33
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a Kajtimar
Palček ha,ha,ha,ha Spusti ga dovolj blizu in od Slovenije bi ostala samo še "požgana zemlja"!

Lep večer vsem skupaj...
Mislim, da je prednost sedanje vlade ravno v tem, da jih ni še preveč "tako blizu".
To se lahko sčasoma spremeni...
Poznam kar nekaj primerkov na lokalnih listah SDS(in seveda ostalih listah), ki bi morali pošteno pospravit na lastnem podstrešju in doma, pa kar rinejo v politiko..
Nasmejančki velmožje in Chio Chips delujejo na nas enako...
Butale rides again..
Staro 12.10.2006, 12:35
Uporabnik

Jaz menim da je potrebno izključno narediti selekcijo (ne glede na stranke). Tiste, ki ga lomijo je potrebno odločno postaviti na videlo. Z imenom in priimko. Sem odločno proti posploševanju.

Stranka pa se bo potem ocenjevala kako se bo do tega posameznika obnašala. Ali se bo od njega distancirala ali pa ga bo poskušala braniti ne glede na vse dokaze in dejstva.

Recimo peripetije poslanca Jurija so za mene tipičen ekspoze posameznika in ne stranke. Prav tako Ruparjeve rabote.

Vse to smo dolžni storiti predvsem zaradi tistih tudi lokalnih funkcionarjev, ki dobro in relativno pošteno in častno opravljajo svoje naloge ne glede na politično listo iz katere so bili izvoljeni.

Značke
korupcije, kršil, preprečevanju, rupar, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:04.