Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.01.2007, 13:39
bassoon Uporabnik bassoon ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 103
Exclamation Peticija za takojšnjo odstranitev Macrovision zaščite

Tukaj začenjam zbirati uporabnike, ki jih neodstranjena Macrovision zaščita SAGEM STB moti in ovira pri uporabi storitve SiOl TV. Upam, da bomo zbrali dovolj glasov, da se speči velikan zgane.

1. Dejan Učakar
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2007, 13:57
japke Uporabnik japke ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce japke
Član od: Oct 2006
Sporočila: 183
Privzeto Re: Peticija za takojšnjo odstranitev Macrovision zaščite

kaj je sploh to (imam amino)?.. drugače sem pa itak za...
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2007, 14:05
Pripravnik

SAGEM STB ki ga dobite vsi po nadgradnji AMINO STB ker ga potrebujete za HDTV oddaja zaščitni signal, ki onemogoči snemanje programov na DVD, HDD ali druge snemalnike. Skratka, videorekorder lahko vržete proč.
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2007, 14:21
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

sicer zadeve se nisem sprobal,,,, ampak dejstvo je da je to nekaj normalnega in to tudi podpiram. Siol bo ponudil NPVR... in tako omogočil shranjevanje programov za kasnejši ogled. Vsak malo bolj iznajdljiv uporabnik pa si lahko svoj DVD ali VHS snemalnik prilagodi tako da zadeva ignorira vsebovano zaščito če je ta res prisotna.

Pejt na iTunes jokat da ne mores muske kupljene tam poslusat na drugih mp3 predvajalnikih kot iPodu :=), pejt jokat v trgovino da ne mores kopije igrce nardit.... pač počas se bo treba skulirat in navadit.

l.p.
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2007, 14:41
Pripravnik

"Slow your horses" bi rekli Amerikanci.

1. Siol ne ustvarja in prodaja programov ampak jih samo posreduje
2. Zaščita ne izvira od USTVARJALCEV TV programa ampak jo doda SAGEM STB, Je kdo vprašal CNN če to želijo. A jim ni v interesu, da si oddajo ogledaš, tudi, če si bil takrat v službi?
3. Kar želi Siol tržiti v prihodnosti me prav malo briga. Dejstvo je, da je snemanje TV programa za lastno domačo uporabo dovoljeno in je oviranje le tega protizakonito. Preverjeno pri kolegi odvetniku, ki se je s tem malce pozabaval.
4. Sodobni DVD snemalniki zaznavajo Macrovision zaščito zaradi presnemavanja (kar seveda podpiram). Te zaščite se ne da odstraniti oz. blokirati. Tisti, ki se malo razume na tehniko bi to lahko vedel. Edina rešitev so Macrovision filtering SCART kabli, ki pa delujejo ali pa tudi ne. Ali ap odkodirniki ki se gibljejo na nivoju 300$. Toda zdaj sem se že oddaljil od bistva. Moti me le pripomba v stilu " Vsak malo bolj iznajdljiv uporabnik pa si lahko svoj DVD ali VHS snemalnik prilagodi tako da zadeva ignorira vsebovano zaščito če je ta res prisotna." O, je prisotna, dragi kolega, ignoriranje zaščite pa je lahko tvoj izziv. Me prav zanima, kako se boš lotil preprogramiranja firmware-a LGja. Veliko uspeha.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2007, 15:04
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

Se pravi je tut snemanje muzke iz radija za domačo uporabo dovoljena?
Staro 24.01.2007, 16:03
Banned

Citat:
Objavil-a Ipod Prikaži sporočila
Se pravi je tut snemanje muzke iz radija za domačo uporabo dovoljena?
Je ja!
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2007, 16:05
Banned

Citat:
Objavil-a bassoon Prikaži sporočila
"Slow your horses" bi rekli Amerikanci.

1. Siol ne ustvarja in prodaja programov ampak jih samo posreduje
2. Zaščita ne izvira od USTVARJALCEV TV programa ampak jo doda SAGEM STB, Je kdo vprašal CNN če to želijo. A jim ni v interesu, da si oddajo ogledaš, tudi, če si bil takrat v službi?
3. Kar želi Siol tržiti v prihodnosti me prav malo briga. Dejstvo je, da je snemanje TV programa za lastno domačo uporabo dovoljeno in je oviranje le tega protizakonito. Preverjeno pri kolegi odvetniku, ki se je s tem malce pozabaval.
4. Sodobni DVD snemalniki zaznavajo Macrovision zaščito zaradi presnemavanja (kar seveda podpiram). Te zaščite se ne da odstraniti oz. blokirati. Tisti, ki se malo razume na tehniko bi to lahko vedel. Edina rešitev so Macrovision filtering SCART kabli, ki pa delujejo ali pa tudi ne. Ali ap odkodirniki ki se gibljejo na nivoju 300$. Toda zdaj sem se že oddaljil od bistva. Moti me le pripomba v stilu " Vsak malo bolj iznajdljiv uporabnik pa si lahko svoj DVD ali VHS snemalnik prilagodi tako da zadeva ignorira vsebovano zaščito če je ta res prisotna." O, je prisotna, dragi kolega, ignoriranje zaščite pa je lahko tvoj izziv. Me prav zanima, kako se boš lotil preprogramiranja firmware-a LGja. Veliko uspeha.

LP
Ne rabiš se lotit nikakršnega programiranja... za skoraj vse modele DVD snemalnikov je popravljena oprema na voljo, samo strica googla je treba vprašati.
Odgovorite s citatom
Staro 24.01.2007, 17:36
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.015

storz sam je napisal da bo zascita odstranjena (samo tega ne vemo kdaj ). Ce pa ze mora biti naj bo vklopljena samo pri VOD, pri normalni tv pa ne.
Odgovorite s citatom
Staro 25.01.2007, 08:58
Pripravnik

Saj to je ključno vprašanje. KDAJ !!!!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
macrovision, odstranitev, peticija, takojšnjo, zaščite

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:15.