Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 19.02.2007, 19:13
Chatte Uporabnik Chatte ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 8
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Citat:
Objavil-a d28 Prikaži sporočila
Odpiram debato malce bolj provokativne narave, ki pa ima svojo realno podlago. Poglejte si najprej tale video:

http://www.youtube.com/watch?v=BiV-rP-iPU0

Nam se tudi v tej "prelepi" Sloveniji skoraj vsak teden dogaja, da najdemo na našem vrtu pasji drek našega soseda. S sosedom smo se poskušali na lep in kulturen način pogovoriti, da to pač ni sprejemljivo vendar zaman.

Kaj menite kakšni so to lastniki in kaj storiti po vašem v takšnem primeru?

Če malo karikiram in provociram, kako bi se počutili sosedje, če bi jaz opravil potrebo na njihovem vrtu.
Zakaj smo v takšnih primerih bolj tolerantni do živali in njihovih lastnikov kot do ljudi?

Najbrž bi za takšno stvar, ki jo sosedov pes lahko drugim počne v mojem primeru takoj klicali policijo.
Zakaj ta dvojna merila? Ali je drek psa manj ogaben?

Pa prosim vzdržite se nesramnih in žaljivih komentarjev, ker je to resda provokativna a vseeno upam, da konstruktivna debata.
Odprl si zanimivo debato. Tudi sama ne prenašam ljudi, ki kao ljubijo živali in hodijo z njimi srat in scat na našo zelenico ob bloku. Pri tem pa še nisem videla nobenega, ki bi s sabo imel tudi vrečko in za psom svinjarijo počistil.
Isto se dogaja tudi na drevoredih ob cesti in še kje. Marsikdaj sem že koga na to opozorila, pa moram reči, da sem bila vedno napadena kot
Predlagala bi to, kar sem videla v Nemčiji. Redarje, ki tudi na to pazijo. Če srečajo nekoga, ki se odpravi s psom na sprehod po javnih površinah in nima s sabo vrečke, je prvič samo opominjan in ga pošljejo nazaj domov po vrečko, če ga pa zalotijo drugič plača kazen. Enako kot če se je pes že podelal in so ju videli oz.zalotili: 32 evrov. Saj ljudje so tako ali tako občutljivi le na denar.
Ko smo že pri tem: Še največ snage v tem pogledu sem opazila v parkih in ob cestah v Mariboru. Morda je to tudi vpliv Avstrije, ne vem. Ljudje bi se morali pač navaditi, da je pasji drek ogaben tudi drugim, ne samo njim. Saj zato pa peljejo svoje ljubljenčke k drugim sr......
Dajte ljudje, malo pomislite in se vsaj poskušajte vesti bolj prijazno, predvsem pa pazite na čistočo, svojo in tisto vaših dragih prijateljev, kot jih imenujete. Ne packajte vse povprek.
Chatte
Staro 19.02.2007, 19:21
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a Chatte Prikaži sporočila
Odprl si zanimivo debato. Tudi sama ne prenašam ljudi, ki kao ljubijo živali in hodijo z njimi srat in scat na našo zelenico ob bloku. Pri tem pa še nisem videla nobenega, ki bi s sabo imel tudi vrečko in za psom svinjarijo počistil.
Isto se dogaja tudi na drevoredih ob cesti in še kje. Marsikdaj sem že koga na to opozorila, pa moram reči, da sem bila vedno napadena kot
Predlagala bi to, kar sem videla v Nemčiji. Redarje, ki tudi na to pazijo. Če srečajo nekoga, ki se odpravi s psom na sprehod po javnih površinah in nima s sabo vrečke, je prvič samo opominjan in ga pošljejo nazaj domov po vrečko, če ga pa zalotijo drugič plača kazen. Enako kot če se je pes že podelal in so ju videli oz.zalotili: 32 evrov. Saj ljudje so tako ali tako občutljivi le na denar.
Ko smo že pri tem: Še največ snage v tem pogledu sem opazila v parkih in ob cestah v Mariboru. Morda je to tudi vpliv Avstrije, ne vem. Ljudje bi se morali pač navaditi, da je pasji drek ogaben tudi drugim, ne samo njim. Saj zato pa peljejo svoje ljubljenčke k drugim sr......
Dajte ljudje, malo pomislite in se vsaj poskušajte vesti bolj prijazno, predvsem pa pazite na čistočo, svojo in tisto vaših dragih prijateljev, kot jih imenujete. Ne packajte vse povprek.
Chatte
A to si napisala zato, ker mucka (chatte) zakoplje svoj drekec?
Staro 20.02.2007, 08:06
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Član od: Nov 2006
Sporočila: 175

Da najprej odgovorim Roxi, ja če veš da ima drisko je najbolje kar podložit papir. Če pa ne veš in se pač zgodi, je pa sploh vprašanje kaj lahko storiš. Če je to slučajno na asfaltu, betonu ali kaj podobnega je seveda treba počistit in spet prav pride papir. Drugače pa, če je to na travi ali zemlji pa ne pretiravat, samo pokrite ali zakopljite. Bodimo tudi malce razumni in pametni. Kaj je sploh problem pri iztrebkih ali dreku - če hočete?
Staro 21.02.2007, 09:26
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a Izbrisan Prikaži sporočila
Da najprej odgovorim Roxi, ja če veš da ima drisko je najbolje kar podložit papir. Če pa ne veš in se pač zgodi, je pa sploh vprašanje kaj lahko storiš. Če je to slučajno na asfaltu, betonu ali kaj podobnega je seveda treba počistit in spet prav pride papir. Drugače pa, če je to na travi ali zemlji pa ne pretiravat, samo pokrite ali zakopljite. Bodimo tudi malce razumni in pametni. Kaj je sploh problem pri iztrebkih ali dreku - če hočete?
običajno se to zgodi, ko greva v mesto...saj veš bolj k hodjo bolj serjejo in drugič, tretjič že ni več drekec ampak driska... sam kaj čmo, važn da sem pripravljena pospravit

bom pa od zdaj se časopis nosila poleg-če že vrečke(včasih tud loptko ):D
Staro 22.02.2007, 09:12
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a roxa Prikaži sporočila
običajno se to zgodi, ko greva v mesto...saj veš bolj k hodjo bolj serjejo in drugič, tretjič že ni več drekec ampak driska... sam kaj čmo, važn da sem pripravljena pospravit

bom pa od zdaj se časopis nosila poleg-če že vrečke(včasih tud loptko ):D
ti bom eno lopatko dala iz škatle za igrače pa stare cajtenge ti bom šparala pod stopnicami ...
Staro 22.02.2007, 11:36
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
ti bom eno lopatko dala iz škatle za igrače pa stare cajtenge ti bom šparala pod stopnicami ...
uhh, prej bi povedala, preden sem kupila profi lopatko za drekce :D
cajtn pa kar šparaj-jaz ga dajem 80 letni sosedi
Staro 02.03.2007, 09:53
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

A dejte no, tema je o psih in njihovih lastnikih in ne o zdravstveno-prehranjevalnih navadah mačk in psov.

Zaključek te teme je itak v temu, da obstajajo kulturni in nekulturni lastniki živali.

In žal bo moral zakon poseči tam, kjer nekulturni lastniki posegajo v pravice drugih.

Žal je takšna človeška narava.
Staro 04.03.2007, 10:12
goca1 Uporabnik goca1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 6

Pozdravljeni! Sem povsem nova na tem forumu, žal nisem prebrala vseh komentarjev v tej temi (zato se vnaprej opravičujem če je bilo že govora o tem), bi pa povprašala oz. me zanima vaše mnenje, stvar je sledeča: živimo na vasi (nimamo kmetije-samo psa in mačko-hišno) in včasih peljemo psa na sprehod - ob glavni cesti do druge vasi (ravna cesta cca 2 km do druge vasi), na levi in desni strani ceste je travnik oz. njiva (prehodimo kakšnih 500 m do 1 km - v bistvu do cca prvih hiš), pes opravi potrebo na travi (njiva-travnik) - pa seveda vsak el.drog "označi" - peljemo ga na povodcu! Zdaj pa me zanima ali smatrate da je potrebno čistiti za psom?!
Staro 04.03.2007, 15:05
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Odprla si zanimivo debato.......in komaj čakam na odgovore tistih, ki so "kulturno" vzgojili svojega psa/mačko.....kakšen uspeh so kaj dosegli s to "kulturno" vzgojo pri "označevanju".......

Ker živiš na vasi, pa verjetno kakšno čiščenje za psom ni potrebno........vsaj z moje strani ne........
Staro 04.03.2007, 22:57
misswho Uporabnik misswho ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce misswho
Član od: Jan 2007
Sporočila: 89

kakršen lastnik, tak kuža ... moj moto je - jes mam rada živali, zato jih nimam. ampak če si pa že omisliš ljubljenča, pa le pobiraj njegove kakce po ulici. najhujši so mi pa tisti, k vlečejo pse za sabo, čeprav vidijo, da morajo opravit potrebo ... in pol kuža skače za njimi ... to me fuuul razjezi. v sobotni prilogi Dela ima zdaj dnevnik ena lastnica zavetišča za živali, pa ma kar pametne poglede, brez hudih sentimentalnosti.

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:40.