Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 05.03.2007, 09:26
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Član od: Nov 2006
Sporočila: 175
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Citat:
Objavil-a misswho Prikaži sporočila
kakršen lastnik, tak kuža ... moj moto je - jes mam rada živali, zato jih nimam. ampak če si pa že omisliš ljubljenča, pa le pobiraj njegove kakce po ulici. najhujši so mi pa tisti, k vlečejo pse za sabo, čeprav vidijo, da morajo opravit potrebo ... in pol kuža skače za njimi ... to me fuuul razjezi. v sobotni prilogi Dela ima zdaj dnevnik ena lastnica zavetišča za živali, pa ma kar pametne poglede, brez hudih sentimentalnosti.
Zanimiva razlaga - jes mam rada živali, zato jih nimam. Samo bi te prosil za malce širšo razlago še.

Drugače pa ne vem, jaz sem nekje že mal pokomentiral tisto lastnico zavetišča, tako da bi se res raje izognil še kakšnih komentarjev. Pa ne me narobe razumet, saj spoštujem vsakega, ki dela kaj za živali ali pa nasploh nekaj pozitivnega, ampak nje pa ne morem brat, pa čeprav sem jo poskusil in res ne vem zakaj se jo sedaj toliko promovira.
Staro 05.03.2007, 10:18
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Zanimivo, kako vsi pospravljajo za svojimi ljubljenčki. Jaz pa, roko na srce, nisem še videla enega lastnika z lopatko in vrečko v roki, sploh pa še nisem videla nikogar pri čiščenju kakcev.
Ampak verjetno so le tako diskretni .
Staro 05.03.2007, 12:15
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Sporočila: 175

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Zanimivo, kako vsi pospravljajo za svojimi ljubljenčki. Jaz pa, roko na srce, nisem še videla enega lastnika z lopatko in vrečko v roki, sploh pa še nisem videla nikogar pri čiščenju kakcev.
Ja pridi pogledat mene. Sicer res nimam lopatice, imam pa vrečke. Res je tudi, da ne poberem čisto vsakega - odvisno predvsem od lokacije (recimo, če gre za gozd ali malce oddaljen travnik, potem ne, drugače pa obvezno). Tudi sedaj, ko je bila kao "zima" sem jih pobiral malce manj. Zakaj? Predvsem zaradi listja. Pa saj pravim, če se da kako drugače naredit, ni nujno da se drekec prav pobere. Veliko se naredi že s tem, da se ga ali pokrije, zakoplje ali karkoli. Zato tudi jaz apeliram na lastnike psov, da če se jim že iz kakršnegakoli razloga (npr. jih je sram ali se jim enostavno ne da) pobirati drekcev, da jih pa vsaj nekako zakrijejo. Seveda, da se razumemo, če se da. Na betonu ali asfaltu jih je vedno treba pobrati! Lahko mogoče povem še to, da je tudi meni bilo od začetka nerodno, ampak danes je pa ravno obratno, mi je pa nerodno, če ne poberem.
Staro 06.03.2007, 06:51
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Vrečko nataknit na roko, pobrat drek, pa okoli zavit in dat v koš pa res ni tak problem. Če ne bi pospravljal za seboj, bi okoli našega bloka bilo ogromno drekov, tako pa se pojavi samo tu pa tam kakšen in sigurno ni od našega psa.
Staro 06.03.2007, 09:33
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Tudi v naravi pobiranje iztrebkov ni niben problem.
Problem je kam z vrečko, ker je marsikje nimaš kam odložit.

Staro 06.03.2007, 10:23
Odvisnik

Citat:
Objavil-a Izbrisan Prikaži sporočila
Ja pridi pogledat mene. Sicer res nimam lopatice, imam pa vrečke. Res je tudi, da ne poberem čisto vsakega - odvisno predvsem od lokacije (recimo, če gre za gozd ali malce oddaljen travnik, potem ne, drugače pa obvezno). Tudi sedaj, ko je bila kao "zima" sem jih pobiral malce manj. Zakaj? Predvsem zaradi listja. Pa saj pravim, če se da kako drugače naredit, ni nujno da se drekec prav pobere. Veliko se naredi že s tem, da se ga ali pokrije, zakoplje ali karkoli. Zato tudi jaz apeliram na lastnike psov, da če se jim že iz kakršnegakoli razloga (npr. jih je sram ali se jim enostavno ne da) pobirati drekcev, da jih pa vsaj nekako zakrijejo. Seveda, da se razumemo, če se da. Na betonu ali asfaltu jih je vedno treba pobrati! Lahko mogoče povem še to, da je tudi meni bilo od začetka nerodno, ampak danes je pa ravno obratno, mi je pa nerodno, če ne poberem.
Pohvalno izbrisan.
Nekateri mislijo, da v naravi pa pasje kakce puščajo kjerkoli jim pač pade na tla. Ni res.
Na oddaljene negnojene travnike hodijo ljudje nabirat regrat, zeli za čaje in podobno...po gozdnih poteh se sprehajajo sprehajalci, vozijo kolesarji, otroke iz vrtcev in šol vodijo na izlete v naravo...in prav nihče ni vesel, da stopi, povozi ali celo zagrabi za pasjo figo.
Vsako pasjo figo bi morali pospraviti....pobrati, zakopati, pokriti. Doslednost je lepa čednost.
Staro 06.03.2007, 13:11
goca1 Uporabnik goca1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 6

Tolk se zgražamo nad pasjimi "kakeci" - pa saj kmetje travnike in njive "zalivajo" s šiso, gnojšnico (al temu podobno), gnojijo z gnojem (iztrebki) iz hlevov, pa na vaseh kjer ni kanalizacije se greznice praznijo in kam mislite da gre vse to - na travnike, njive - zato pa so tako zeleni! Pa saj pasji iztrebki niso "trajni", saj se ob suši posušijo in razpadejo, ob dežju se razredčijo-razgradijo. Pa ne si mislit da vaši otroci ali celo vi (pri nabiranju regrata) ne bi mogli "zagrabit" tud za kak človeški in ne samo pasji iztrebek.
Pa še to, bolj od pasjih "kakcev" me skrbi vse polno drugih odpadkov - od pločevink, razbitih steklenic, papirčkov, v najhujšem primeru uporabljene igle (kot smo brali najdene v peskovnikih), to je veliko večji problem! Bi pa že raje videla da moj otrok zagrabi kakšen "kakec" kot pa kaj takšnega!!

Nazadnje uredil goca1 : 06.03.2007 ob 13:16.
Staro 06.03.2007, 13:43
Odvisnik

Na travnikih, ki jih kmetje obilno gnojijo s tistim, kar naštevaš, noben normalen človek ne bo nabiral regrata in zelišč za čaj, verjetno tudi otrok ne bi vodili na sprehod po pognojenih stezah.
Ljudje odmetavajo karkoli ne potrebujejo več...ni opravičila za malomarno odmetavanje odpadkov, še manj za namerno nastavljanje svinjarije. Sankcije so preblage. Pasji drekec se od odpadkov razlikuje samo po tem, da je bio razgradljiv....niso pa tako hitro razgradljive kaspule, jajca zajedalcev, še posebno trakulj, ki ostanejo na travniku in iščejo naslednjega gostitelja. Normalno, da me skrbi, da to ne bi bil ravno moj otrok.
Sicer pa...vsak naj najprej pomede pred lastnim pragom ( počisti nesnago za svojim psom), nato pa naj s prstom kaže na druge.
Staro 06.03.2007, 13:56
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Sporočila: 2.780

V mestih je verjetno res velik problem, če se iztrebki ne pobirajo, ampak ne vem, na kakšnem podeželju živite, če mislite, da bi morali povsod pobirati kakce - travniki in gozdovi okoli nas namreč pač niso sterilni in so polulani in pokakani (v teh krajih imamo bogato floro in favno) in prav rada bi vedela, zakaj naj bi tekala za psom ali mačko, ki se pokaka na travnik - še posebej, ker je (kot je goca ugotovila) sosednji sveže polit z gnojnico in tako lepo "diši"... Ste se že kdaj v resnici sprehajali po takih travnikih? Ste opazili kakšne kakce? Ne le pasje, tu imamo zajce, pa podlasice, pa ježe, pa srnice, pa.... Veste, kje rastejo kukmaki? Na pašnikih, ja. In ljudje jih tam nabirajo, sredi kravjekov rastejo. Gotovo so bolj zdravi od tistih, ki jih kupite v štacuni.
Prav malo me briga, če se komu zdim neodgovorna lastnica psa, ampak zame sta to dve različni stvari. Če psa poleti vzamem sabo na kopanje v naše toplejše reke, imam sabo vedno vrečke. Za vsak primer. In jih imam vedno, ko ga peljem veterinarju. Za vsak primer. Nikoli pa ne pobiram za njim, če se pokaka ob robu gozda, na travniku, ob gozni poti, nekje pod obrovom... in tudi ne vem, zakaj naj bi.
Eno so mestne zaplate trave, ki jim resnično ni v čast, če njihovih 10cm2 površine zaseda še en prav tako velik kakec. In tudi v redu, če za svojo primestno tratico skrbite kot za golfišče, pa pride sosedov pesek in se podela - recimo, da ste upravičeno jezni. Ampak veste, podeželjski travniki in gozdovi niso taki kraji. Pojdite jih malo pogledat. Tam nihče ne grabi listja, ki pada na njih. Kosijo se že, kakor kateri, pa ne na milimetre. In tam ni ne košev za vrečke s kakci psov ali mačk, pa tudi ne stranišč za prosto živeče živali. Če take narave ne prenesete, pojdite v negovani park. Ne pa mi bluzit, da imate kaj dosti pojma o življenju na podeželju. S psom in mačko ali brez njiju. Ker če boste še tako skrbno pobirali kakce svojih ljubljenčkov, boste verjetno padli v nezavest, ko se vam bo na dvorišče zavlekel polhek in vam pustil par dokazov, kaj je jedel prejšnji dan. Škoda, da ne boste znali ceniti tega, da vas je obiskal, ampak se boste jezili nad poflakanim dovozom.
In če si še vedno ne znate predstavljati, kako to zgleda, vas vabim na en sprehod v naravo - če boste znali gledati kaj drugega kot to, da hodite po v letih in desetletjih nabranih strohnelih iztrebkih, boste uživali - in vaši štirinožci tudi. Sicer pa ostanite raje doma.
Staro 06.03.2007, 13:58
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Sporočila: 2.780

Citat:
Na travnikih, ki jih kmetje obilno gnojijo s tistim, kar naštevaš, noben normalen človek ne bo nabiral regrata in zelišč za čaj, verjetno tudi otrok ne bi vodili na sprehod po pognojenih stezah.
Motiš se. Nekatera zelišča rastejo prav na takih mestih in nekateri otroci se prav veselo podijo tudi po takih travnikih.

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:18.