Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 06.03.2007, 14:31
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Naj rastejo, jaz jih ne nabiram...niti otrok ne spuščam na travnike polite z gnojnico ...vsak pač po svoje.
In še enkrat ...nekje je treba začet. Gozdne poti, obrobja gozdov, potke ob cestah...to so najbolj ponesnažena področja izven urbanih središč....to so poti, kjer hodijo sprehajalci in lastniki psov s psi.
Le zakaj naj bi za te poti veljala drugačna pravila kot za urbana središča? Marsikdo gre ven iz mesta le zato, da se sprehodi ali teče na čistem zraku, v miru, zakaj mu ne bi smeli prihraniti še tacanja po pasjih drekih?
Staro 06.03.2007, 14:37
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

No, prav, pa zaposlimo še par divizij, da bodo čistile še tiste kakce, ki niso od psov... potem bo to res taka čista narava, po meri človeka. Urejana, sterilna in lepa...
(Morda pa imava le različne definicije "izven urbanih središč". Saj pravim, da mi ni jasno, o kakšnih podeželjih govorite... in koliko ste v stiku z življenjem na takem podeželju. K nam se namreč mestni ljudje ne hodijo sprehajat, ker smo preveč podeželjski. Premalo upedenani. Premalo parkovni. Preveč divji.)
Staro 06.03.2007, 14:45
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Gozdne poti, obrobja gozdov, potke ob cestah...to so najbolj ponesnažena področja izven urbanih središč....to so poti, kjer hodijo sprehajalci in lastniki psov s psi.
Previdevam, da govorimo o različnih stvareh. Na podeželju, o katerem govorim jaz, namreč nimamo sprehajalnih gozdnih poti, pa potk za sprehajalce in lastnike psov. Imamo travnike, gozdove, in pa makadamske poti skozi le-te za traktorje in tiste, ki si upajo z osebnimi po njih, da pridejo po bližnjici v sosednjo vas
Staro 06.03.2007, 14:57
goca1 Uporabnik goca1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 6

Lencka - končno ena ki razume o čem govorim - narava ni bila in ne bo nikoli povsem čista oz. sterilna, če bi to hoteli potem ne bi smeli imeti nobenih živali - ne domačih ne divjih! Mestni ljudje pa se mi zdi da pričakujejo od podeželja popolno "neokrnjenost"! Meni pa je všeč takšno podoželje, pa čeprav se včasih tudi na kakšen "kakec" spotaknem, glavno da se ne porežem ali piknem na kakšne druge "dodatke"!
Staro 06.03.2007, 15:02
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Zanimivo, kako vsi pospravljajo za svojimi ljubljenčki. Jaz pa, roko na srce, nisem še videla enega lastnika z lopatko in vrečko v roki, sploh pa še nisem videla nikogar pri čiščenju kakcev.
Ampak verjetno so le tako diskretni .
kje pa živiš potem ti?

dokler skrbim zgledno za svojega psa in POBIRAM mi je za druge malo mar
Staro 06.03.2007, 15:16
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Sporočila: 175

Freya in Lencka imata obe prav, čeprav navidezno zgleda, da si nasprotujeta. Ravno o tem sem jaz tudi pisal, če bi me kdo podrobno bral.

Pasji drekec dejasnko v resnici ni res tak velik problem kot si kdo misli, ravno tako pa imajo prav tudi tisti, ki trdijo da tudi ni povsem nedolžen. Dejansko se je kdaj zgodila tudi že kakšna hujša okužba - ne moremo zanikat. Čeprav od česa se pa ni? Praktično skoraj nobena stvar ni povsem nedolžna. S stališča zemlje (prsti) je pasji drekec gnojilo, tako kot v bistvu vsi ostali. V bistvu se tudi vsi zelo hitro razgradijo. Za ljudi (predvsem njihove oči in nos) so pa nesprejemljivi, kar je po svoje logično. Tukaj je zanimivo mogoče samo to - zakaj nekatere drekce bolj toleriramo kot druge.

Tisti, ki živite bolj na deželi se vam ni treba nič sekirat, dejansko so pasji drekci problem v mestih, mestnih središčih...oziroma v glavnem povsod tam, kjer je velika koncentacija tako ljudi kot psov. S tem, da jaz vseeno trdim, da je dobro kjerkoli že pač je, tist drekec spraviti vsaj iz vidnega polja ali pa če je to npr. na cesti ali poti (stezi), poriniti tist drekec vsaj dol s poti. Recimo, če dam en primer (ki ni iz mesta) - Šmarna gora, ki je najbolj oblegan hrib v Sloveniji. Če se bo nekje na poti na Šmarno vaš psiček podelal na sami stezi in vi tega ne boste počistili, lahko z zelo veliko gotovostjo trdim, da bo v zelo kratkem času nekdo stopil na ta drekec. Sedaj ljudje smo načeloma taki, če to nismo mi je hahahaha, če smo pa mi je pa vse narobe in tisoč kletvic. Samo to ni lepo, niti prav. Zato je tukaj nekaj potrebno narediti! Sam a bomo mi sedaj ta drekec pobrali v vrečko in nosili kake 2 km na vrh in še tam nas bodo potem mogoče gledali postrani in ga bomo potem nesli nazaj dol. Če že kakšen to naredi je sicer pohvalno, ne da ni, sam sem pa mnenja, da to ni potrebno. Potrebno pa ga je spraviti s poti. To pa lahko naredimo recimo tako, da poberemo manjšo vejo - niti je ni treba odlomiti, ker sigurno kakšna kje v bližini že leži na tleh, pa smo še tukaj ekološki in drekec enostavno porinemo iz poti in že s tem naredimo ogromno.

Se pa tudi ne strinjam s tistimi, ki ste začeli debato kaj je večji problem. A tak drekec ali drugačen, ali smeti ali drekec, itd. Ker zmeraj ko je tako, se na koncu nič ne naredi! Primer: moja psička se podela čisto blizu neke odvržene plastenke. Jaz drekca ne poberem, mimo pa pride človek, ki me nadere zakaj nisem pobral drekca. Jaz mu pa rečem, pa kaj te briga drekec, poglej raje plastenko. In potem se tam prepirava, na koncu pa ostane tako plastenka kot drekec. Zakaj? Zato ker v resnici oba samo prelagava odgovornost. V resnici bi pa moralo biti tako, da če je mene res motila plastenka bolj kot drekec, bi jo moral pobrat, če je pa njega bolj drekec, bi moral pa on drekec. Tako, da jaz načeloma nisem za take variante, ko se samo prelaga. Raje kaj naredimo in vsak od nas naj kaj naredi in bo veliko, veliko bolje.
Staro 06.03.2007, 15:31
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Pohvalno izbrisan.
Nekateri mislijo, da v naravi pa pasje kakce puščajo kjerkoli jim pač pade na tla. Ni res.
Na oddaljene negnojene travnike hodijo ljudje nabirat regrat, zeli za čaje in podobno...po gozdnih poteh se sprehajajo sprehajalci, vozijo kolesarji, otroke iz vrtcev in šol vodijo na izlete v naravo...in prav nihče ni vesel, da stopi, povozi ali celo zagrabi za pasjo figo.
Vsako pasjo figo bi morali pospraviti....pobrati, zakopati, pokriti. Doslednost je lepa čednost.
A ljudje lahko sploh hodijo na oddaljene, negnojene travnike, ki niso v njihovi lasti in po vsej verjetnosti tudi niso javne površine, sploh pobirat zeli...... ? samo še to manjka, da se bo naključni sprehajalec na mojem travniku zmrdoval nad pasjim drekom psa na mojem travniku, ker on ima pa vso pravico tam nabirati regrat in druge zdravilne zeli.......
Staro 06.03.2007, 17:42
goca1 Uporabnik goca1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 6

Lila5-
Staro 07.03.2007, 10:22
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
A ljudje lahko sploh hodijo na oddaljene, negnojene travnike, ki niso v njihovi lasti in po vsej verjetnosti tudi niso javne površine, sploh pobirat zeli...... ? samo še to manjka, da se bo naključni sprehajalec na mojem travniku zmrdoval nad pasjim drekom psa na mojem travniku, ker on ima pa vso pravico tam nabirati regrat in druge zdravilne zeli.......
Govora je o skrbi za čistočo okolja in kulturi lastnikov psov ne o lastništvu.
Lastniki psov preverjajo, na kakšno lastnino vodijo psa kakat v naravo?
Staro 07.03.2007, 10:46
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

mislim, da so eni malce zgrešili point teme ...

če pustiš drek za seboj, kažeš svojo (ne)kulturo ... pa če se gre za planinca, ki mora počepniti v grm in nima seboj lopatke ... za otroka, ki ga stisne sredi tivolija, pa starši ne poberejo za njim ... ali za psa ...

pa tudi čisto vseeno je, če se gre za rožnik, šmarno goro ali dedkovo njivo ... skloniti se in pobrati/ zakopati iztrebek za seboj je samo znak koliko kulture premoremo sami ... ne glede na to, kaj drugi počnejo ...

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:35.