Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 12.02.2007, 13:37
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Citat:
Objavil-a d28 Prikaži sporočila
Ja, jaz tudi nisem zagovornik gole represije ampak žal je slovenska država izbrala zelo mačehovsko vlogo do njenih državljanov kar se tiče vzgoje in duha.
Jaz bi predpisal obvezno šolanje mladiča in njegovega gospodarja, pa ne zato da bomo psa naučili nevem kakih komand, ampak enostavno zato da že kot mladiči psi dobijo ustrezno socializacijo in pa da vodniki skozi šolanje dojamejo podzavestno da je njihov kužek dajansko pes, da spada v urbanem okolju na vrvico in da se drekci pobirajo in da to ni nikakršen bav-bav in svinjarija.
Samo s tem malim ukrepom bi zagotovili krepko drugačno stanje in miselnost sedanjih in bodočih lastnikov.

Staro 12.02.2007, 13:59
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Šolanje tudi jaz podpiram že od nekdaj. In upam, da bo do tega dejansko prišlo.
Staro 12.02.2007, 14:51
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Šolanje tudi jaz podpiram že od nekdaj. In upam, da bo do tega dejansko prišlo.
Mene pa zanima kako pa naučiš mačko, da ne hodi kakat v sosedovo trato in rože........?

Ker tudi, če si sosed postavi ograjo okrog svojega dvorišča, ker ga motijo pasji kakci (meni se zaradi kakega kakca tu in tam na travi zdi brez veze kregati s sosedom.....ima sosed pač psa in ker je pes spuščen včasih zaide na naše dvorišče, ker nimamo ograje.......) se muca lahko izmuzne in pokaka na sosedovi travi........ko pa se mački gonijo pa še pride tisto "špricanje", ki res grozno smrdi.....vendar naj zdaj od soseda zahtevam, da svoje mačke sterilizira in kastrira........?
Staro 12.02.2007, 15:47
Pripravnik

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Mene pa zanima kako pa naučiš mačko, da ne hodi kakat v sosedovo trato in rože........?

Ker tudi, če si sosed postavi ograjo okrog svojega dvorišča, ker ga motijo pasji kakci (meni se zaradi kakega kakca tu in tam na travi zdi brez veze kregati s sosedom.....ima sosed pač psa in ker je pes spuščen včasih zaide na naše dvorišče, ker nimamo ograje.......) se muca lahko izmuzne in pokaka na sosedovi travi........ko pa se mački gonijo pa še pride tisto "špricanje", ki res grozno smrdi.....vendar naj zdaj od soseda zahtevam, da svoje mačke sterilizira in kastrira........?
Tema je o psih in njihovih lastnikih. Ampak ti bom vseeno odgovoril.

Mi imamo mačko doma pa nimamo takšnih problemov, ker mačke ne pustimo, da počne kar se ji zahoče oz. kot si ti napisala. Ko imaš žival moraš pač sprejeti, da imaš določene obveznosti in odgovornosti in ne sosed ali kdorkoli drug.

Tako spet pridemo do tistega spoznanja, da kakršen je lastnik takšna je žival.
Staro 12.02.2007, 16:52
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Citat:

Mi imamo mačko doma pa nimamo takšnih problemov, ker mačke ne pustimo, da počne kar se ji zahoče oz. kot si ti napisala. Ko imaš žival moraš pač sprejeti, da imaš določene obveznosti in odgovornosti in ne sosed ali kdorkoli drug.

Smem vprašat, kako ste mačko naučili, kam naj hodi lulat?

Sicer pa se strinjam - pes ni ničesar kriv, lastnik je tisti, ki ga mora obvladovati. Če ga ne, naj se mu psa vzame.
Staro 12.02.2007, 17:45
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101

Citat:

ja seveda doma mačka hodi na svoj WC, ko je pa mačka spuščena pa močno dvomim, da bo vsakič šla na svoj domači wc.
Staro 12.02.2007, 18:30
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
Smem vprašat, kako ste mačko naučili, kam naj hodi lulat?

Sicer pa se strinjam - pes ni ničesar kriv, lastnik je tisti, ki ga mora obvladovati. Če ga ne, naj se mu psa vzame.
Vedno eni in isti forumaši pišejo takšne neumnosti, ker so preprosto površni pri branju.

Kot prvo, mačke nismo naučili kam naj hodi lulat-a sem to kje napisal?!
Sem pa napisal, da mački ne pustimo, da počne kar hoče oziroma pazimo nanjo.

Naša mačka pač ni ulična mačka, ki se potika kamor se ji zahoče-po smetnjakih, po vrtovih sosedov itd.
Spustimo jo ven in smo ta čas tudi sami zunaj. Je pa mačka takšnega značaja, da niti ne želi oditi daleč od hiše. Obstajajo pa tudi povodci za mačke, če še ne veš.

In kot drugo, ali ni res, da mačke nagonsko iščejo pesek kjer bi opravili potrebo? Torej, je odgovor glede tega na dlani.

Po tvoje torej lastniki psov so odgovorni za svojo žival, lastniki mačk pa ne?! :O
Ammm, a se ne reče temu diskriminacija? Ali so pač iztrebki mačk kaj bolj dišeči in higienski od pasjih?

Lastniki psov, boste kaj dodali?
Staro 12.02.2007, 19:02
Mojster

Citat:
Vedno eni in isti forumaši pišejo takšne neumnosti, ker so preprosto površni pri branju.

Kot prvo, mačke nismo naučili kam naj hodi lulat-a sem to kje napisal?!
Sem pa napisal, da mački ne pustimo, da počne kar hoče oziroma pazimo nanjo.

Naša mačka pač ni ulična mačka, ki se potika kamor se ji zahoče-po smetnjakih, po vrtovih sosedov itd.
Spustimo jo ven in smo ta čas tudi sami zunaj. Je pa mačka takšnega značaja, da niti ne želi oditi daleč od hiše. Obstajajo pa tudi povodci za mačke, če še ne veš.

In kot drugo, ali ni res, da mačke nagonsko iščejo pesek kjer bi opravili potrebo? Torej, je odgovor glede tega na dlani.

Po tvoje torej lastniki psov so odgovorni za svojo žival, lastniki mačk pa ne?! :O
Ammm, a se ne reče temu diskriminacija? Ali so pač iztrebki mačk kaj bolj dišeči in higienski od pasjih?

Lastniki psov, boste kaj dodali?
Pa vedno se eni is isti forumaši razburjajo in jim bo to povzročilo gube na obrazu.
Hja, za moje mačke pač ne morem reči, da lahko nanje tako vplivam kot na svojega psa. Pes ne zleze preko ograje, mačke pa se potikajo okoli, ker jih res nimam na povodcu :D Morda pa samo živiva v drugačnem okolju, tu pri nas na vasi bi zgledalo precej glupo, če bi hodila okoli z mačko na povodcu, in ja, res mislim, da je med mačkami in psi razlika. Velika. Pa ne v vonju dreka Naše mačke namreč letajo okoli pa lovijo miši po njivah.
Staro 12.02.2007, 20:40
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Pozdravljeni,
tipično za veliko slovenskih govorcev/piscev (velja tudi za tuje), ko pisec ne moreme iti v "globino" teme gre v širino. Tema niso moji in tvoji hišni ljubljenčki, oziroma njihovi WC-ejji, ampak kako nevzgojene LASTNIKE/CE ljublljenčkov čimprej pripraviti (brez represij ?) do tega da bodo upoštevali zakon, če že nimajo lastne kulture.
Staro 12.02.2007, 20:46
Mojster

Hvala, Irina.
Žal se o tem več kot določeno ne da povedat, potem pa odvijamo - če namreč ni te "lastne kulture", jih ne moreš pripraviti do tega, sploh pa ne brez represije...

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:26.