Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.03.2007, 19:58
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto "Univerzalnost" daljinskega upravljalnika AMINO

Vse kaže, da univerzalni daljinski upravljalnik AMINO, ki sem ga prejel že lansko leto skupaj z ostalo opremo, v resnici ni tako zelo univerzalen, za kakršnega ga razglašajo v navodilih za uporabo. Ko sem vnašal ustrezne kode za moj TV sprejemnik, sem se namreč povsem natančno držal navodi za uporabo. AMINO daljinc se je na vsako novo vnašanje kode (vsakič sem poizkusil z drugo, tudi od drugih proizvajalcev televizij) odzval natanko tako, kot bi se glede na navodila moral odzvati. Ko pa sem ga nato hotel uporabiti za nastavitev glasnosti (pri tem sem v skladu z navodili seveda obvezno najprej pritinil na tipko TV), se tipka za jakost zvoka sploh ni odzvala. Naj sem se še kako trudil in znova in znova vnašal kode, mi ni in ni uspelo ... Tako že ne vem koliko časa AMINO daljinc uporabljam za menjavanje kanalov in vse drugo, ko pa hočem "narihtat" zvok, pa moram nujno poseči po starem daljincu od teveja.

Ima mogoče kdo kakšen pameten nasvet, kajti sam sploh ne vem več, kaj naj storim????

Klici na SiOLovo pomoč uporabnikov niso prav nič pomagali... Sicer pa, kaj vam to sploh omenjam, saj sami verjetno prav dobro poznate njihovo učinkovitost!!!

Če se mi kakšna dobra dušica res oglasi, mi lahko mogoče svetuje še pri enemu problemu. Kadar koli slučajno malo dregnem kabel v neposredni bližini pretvornika telefonskega priključka, TV SiOL hitro postane kockast ali pa celo izgubim signal in moram vse skupaj resetirati. Je mogoče to na kakršen koli način preprečiti, ker mi vse skupaj že pošteno najeda živce!!!

Že vnaprej se zahvaljujem za vse odgovore!!!
Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2007, 17:38
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.015
Privzeto Re: "Univerzalnost" daljinskega upravljalnika AMINO

Tole s kablom je sumljivo, lahko poskusis z drugim kablom ? Za daljinca pa: ko sem probaval pri sorodniku so tipke za kontrolo glasnosti delovale, ni pa deloval na primer teletekst (TV Philips). Kateri TV sprejemnik imas?
Odgovorite s citatom
Staro 28.03.2007, 19:51
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Imam televizor znamke Grunding, ki pa ni več povsem nov!!

Hvala za nasvet, bom čim prej kupil nov kabel in ga zamenjal. Sicer je tudi obstoječi kabel praktično skoraj nov, vendar pa, kdo ve, tudi kabli so samo potrošna roba, mar ne?!
Odgovorite s citatom
Staro 29.03.2007, 19:10
Uporabnik

Glede kod za TV sprejemnike poskusi se z navodili za ameriko, najdes jih pri konkurenci na http://www.t-2.net/?AUID=DD16690104266380010CA
Odgovorite s citatom
Staro 29.03.2007, 19:37
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a janezpesec1 Prikaži sporočila
Tole s kablom je sumljivo, lahko poskusis z drugim kablom ? Za daljinca pa: ko sem probaval pri sorodniku so tipke za kontrolo glasnosti delovale, ni pa deloval na primer teletekst (TV Philips). Kateri TV sprejemnik imas?

Ni neč kriv kabel za grunding ti moira prijeti ena od tehleh kod:
-GRUNDIG 022, 023, 047, 049, 071, 074, 138, 202, 204, 214, 215, 282, 283, 284, 285

Mi mamo tud en star tip pa ni problema poskusi pa javi če je prijela.
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2007, 18:51
Uporabnik

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
Ni neč kriv kabel.
Seveda da kabel ni kriv za obnasanje daljinca. Odgovor se je nanasal na zadnji del posta, se enkrat preberi pa ti bo jasno.
Odgovorite s citatom
Staro 30.03.2007, 20:14
Uporabnik

Citat:
Objavil-a janezpesec1 Prikaži sporočila
Seveda da kabel ni kriv za obnasanje daljinca. Odgovor se je nanasal na zadnji del posta, se enkrat preberi pa ti bo jasno.
Daljinec je daljinec kabel pa kabel.In jaz sem napisal,da kabel ni kriv čeprav si ti sumil kabel.In on kot človek bo šel kupšovat kabel čeprav ni neč kriv.Za dljinec je treba sprobati več kod ,če so in potem dela vse brezhibno.Tudi teletekst bo delal ob pravi kodi.Če pa daljinec crkne pa tudi siol ne bo grabil in bo fuč.Ne vem zakaj si se spodtaknil ob moj odgovor,ki je bil povsem točen.
Odgovorite s citatom
Staro 31.03.2007, 13:20
rav Uporabnik rav ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce rav
Član od: Mar 2007
Sporočila: 12

Ne bodite presenečeni.
Daljinec Amino ni univerzalen, je neuporaben, saj je z njim možno le spreminjati kanale.
Enake probleme ima večina.
Prosil sem jih za podrobnejša navodila, ne za tista ki so priložena k komunikatorju, a nisem dobil ustreznega odgovora. Poslali so še enkrat njihova splošna navodila, ki so primerna le otrokom.
Največja žalost je ta, da odgovorni na Siolu niti tega ne vedo, ali pa se delajo nevedne.
Lahko je na tak način trženja biti uspešen, kot je to Siol.
lp

Nazadnje uredil rav : 31.03.2007 ob 13:30.
Odgovorite s citatom
Staro 31.03.2007, 16:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a rav Prikaži sporočila
Ne bodite presenečeni.
Daljinec Amino ni univerzalen, je neuporaben, saj je z njim možno le spreminjati kanale.
Enake probleme ima večina.
Prosil sem jih za podrobnejša navodila, ne za tista ki so priložena k komunikatorju, a nisem dobil ustreznega odgovora. Poslali so še enkrat njihova splošna navodila, ki so primerna le otrokom.
Največja žalost je ta, da odgovorni na Siolu niti tega ne vedo, ali pa se delajo nevedne.
Lahko je na tak način trženja biti uspešen, kot je to Siol.
lp
Kter dljinec od komunikator sagem ali amino ker sta dva različna.Obstaja pa še en ,ki je pa že star tistga se da pa zamenjat kolikor vem.Men za amino daljinec dela popolnoma normalno.
Odgovorite s citatom
Staro 31.03.2007, 18:51
Uporabnik

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
Daljinec je daljinec kabel pa kabel.In jaz sem napisal,da kabel ni kriv čeprav si ti sumil kabel.In on kot človek bo šel kupšovat kabel čeprav ni neč kriv.Za dljinec je treba sprobati več kod ,če so in potem dela vse brezhibno.Tudi teletekst bo delal ob pravi kodi.Če pa daljinec crkne pa tudi siol ne bo grabil in bo fuč.Ne vem zakaj si se spodtaknil ob moj odgovor,ki je bil povsem točen.
WTF
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amino, daljinskega, univerzalnost, upravljalnika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Komunikator Amino 110 mrhovinar SiOL TV 5 26.03.2007 09:27
amino po nadgradnji na v2.14.0 matjaz_besen Tehnična pomoč 12 09.03.2007 19:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:06.