Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 04.04.2007, 23:18
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Boj za 0,5 odstotka dohodnine

Društvo lahko ustanovijo najmanj tri poslovno sposobne fizične osebe .............. Torej, trije se dogovorite, ustanovite društvo in si nakažete 0,5%. Ideja ni napačna.
Staro 04.04.2007, 23:59
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Duh Prikaži sporočila
A kdo mogoče pozna natančne kriterije, katerim društvom se lahko podeli ta del dohodnine?

Hvala
Do seznama prideš enostavno s klikom, če oddaš dohodninsko napoved preko spleta. Seveda, je potrebno prej dvigniti ne upravni enoti certifikat, potem si olajšaš delo in se izogneš vrstam, podeliš 0,5% tudi sredi noči, seveda le enemu društvu iz seznama.
Staro 05.04.2007, 10:22
praviVitez Uporabnik praviVitez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce praviVitez
Član od: Nov 2002
Sporočila: 2.531

...da še jaz povem mnenje o teb "boju" za procente,kako morete biti tako naivni in verjeti državi da vam je dala možnost kam boste nakazali denar,kateri je do sedaj šel v žepke našega vrlega državnega aparatka,čisto enostavno,ljudje polni upanja nakažejo denar organizacijam v dobri veri da bodo denar dobile,seveda denar bo nakazan,vendar na koncu leta ko se dela proračun na državni ravni seveda,državni sekretarji pogledajo koliko so društvo dobila nakazanega denarja in seveda in proračuna ne gre nič več kot je bilo namenjeno,z izgovorom ste že dobili preko tistega 0,5%....neverjetno ampak kako naivno država služi...in tako država vsejeno dobi denar katerega si je z zakoni o dohodnini sama izračunala....nekaj se moramo zavedati država se denarju ki ji je namenjen z dohodnino ne bo nikoli odrekla tudi sedaj ne samo vse malo lepše izgleda...tukaj bi še dodal za drugo leto ko ne bo nobenega procenta olajšav niti gradbeni krediti,niti zdravstveni računi.....država rabi in hoče zaslužiti vsaj še do volitev...uf neverjetni so in nas imajo za popolne "ovce"...na žalost.....no zdej pa nakažite svojemu društvu samo v mislih imejte da v bistvu nakazujete našim vrlim politikom v "žep"....
Staro 05.04.2007, 10:38
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

No, praviVitez, ti nisi Vitez, še preden smo do konca odsanjali naših 0,5% si nam ti razblinil naš milni mehurček. Mi nismo ovce mi so naivne ovce. Žal mi je, da Forum ne doseže tistih naivnih volilcev, ki bi jih moral.
Staro 05.04.2007, 10:45
praviVitez Uporabnik praviVitez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce praviVitez
Član od: Nov 2002
Sporočila: 2.531

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
No, praviVitez, ti nisi Vitez, še preden smo do konca odsanjali naših 0,5% si nam ti razblinil naš milni mehurček. Mi nismo ovce mi so naivne ovce. Žal mi je, da Forum ne doseže tistih naivnih volilcev, ki bi jih moral.

sej mi ni treba verjet,jaz mislm da bo tako potekalo.....bomo vidl drugo leto kolk sem mel prav,ko se bodo društva oglasila da ne dobijo iz proračuna nič ker so dobili nakazan...

p.s. kar pa se ovc tiče tudi jaz sem ena izmed njih,tabe pa nisem hotu užalit....na žalost smo daleč od tistega da za vsako stvar ki jo predlaga vladajoča garnitura stoji ena "alineja" tista sej bomo dobil ampak na drugačen način všečen podložnikovem očesu...

na žalost nisem optimist me je država že prevečkrat speljala na led...in to sem plačeval...in še plačujem..
Staro 05.04.2007, 16:45
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a Teslo Prikaži sporočila
Zanimivost: Če v pdf seznama daste iskanje "žival" / za recimo kakšno društvo / dobite skoraj NIČ samo eno društvo iz hribov in dva kluba za konje. SRAMOTA !!!
Sej tudi bolnic ni, so pa politične stranke...
Staro 06.04.2007, 10:08
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Če prav razumem, bo končni spisek društev in ostalih, katerim se lahko donira, objavljen v uradnem listu po 31.7.2007.
Torej je še dovolj časa, da se prijavijo tudi ostali, ki izpolnjujejo pogoje navedene v razpisu v UL.nekateri iz budžeta dobijo tako malo, da bi jim prav prišel vsak euro.
P.s. na novem spisku je tudi fundacija Vila Rog, ustanovitelja tretjega najbogatejšega Slovenca...tako da vseeno malo preverite, komu podarjate denar.
Staro 06.04.2007, 15:47
Mojster

Citat:
Objavil-a praviVitez Prikaži sporočila
...da še jaz povem mnenje o teb "boju" za procente,kako morete biti tako naivni in verjeti državi da vam je dala možnost kam boste nakazali denar,kateri je do sedaj šel v žepke našega vrlega državnega aparatka,čisto enostavno,ljudje polni upanja nakažejo denar organizacijam v dobri veri da bodo denar dobile,seveda denar bo nakazan,vendar na koncu leta ko se dela proračun na državni ravni seveda,državni sekretarji pogledajo koliko so društvo dobila nakazanega denarja in seveda in proračuna ne gre nič več kot je bilo namenjeno,z izgovorom ste že dobili preko tistega 0,5%....neverjetno ampak kako naivno država služi...in tako država vsejeno dobi denar katerega si je z zakoni o dohodnini sama izračunala....nekaj se moramo zavedati država se denarju ki ji je namenjen z dohodnino ne bo nikoli odrekla tudi sedaj ne samo vse malo lepše izgleda...tukaj bi še dodal za drugo leto ko ne bo nobenega procenta olajšav niti gradbeni krediti,niti zdravstveni računi.....država rabi in hoče zaslužiti vsaj še do volitev...uf neverjetni so in nas imajo za popolne "ovce"...na žalost.....no zdej pa nakažite svojemu društvu samo v mislih imejte da v bistvu nakazujete našim vrlim politikom v "žep"....
Se strinjam s teboj, ker če država ne bi imela nič od tega, to sigurno ne bi omogočila pa če se še lepše bere. Tako sam rajši kar mislim nakažem direktno na račun nekega društva, ki je potreben dotacije, kot pa preko dohodnine.
Staro 10.04.2007, 11:19
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

No, pri maši na cvetno nedeljo je bilo kar 15 minut posvečenih tej temi...da ne bi slučajno kdo napačno izpolnil vloge.
Staro 10.04.2007, 19:59
Mojster

A pol pr mašah vedno ljudi prepričujejo, da jih država ne nateguje ??????
Aja, seveda, sem pozabu, da je cerkev tudi med "dobitniki". A to tudi cerkve drugih ver?' Pač, ker sem prepričan, da imam še vedno zdravo pamet, ki mi dobro služi, ne hodim k mašam

Značke
boj, dohodnine, odstotka

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
drzava v drzavi....(cerkev in denacionalizacija) čudežni Religija in filozofija 465 25.06.2007 09:39
Dva odstotka najbogatejših ima polovico svetovnega premoženja čudežni Svet 43 18.12.2006 22:07
0.5% dohodnine metamorf Slovenija 57 06.09.2006 19:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:45.