Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.12.2008, 21:50
kriko1 Uporabnik kriko1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 111
Privzeto VLC 0.9.x

Zakaj mi 0.9.x nikakor noče delat. GA normalno instaliram, nastavim vse kot sem vedno nastavljal za vse prejšnje verzije, lepo odprem playlisto in se ne zgodi nič. Na vrhu vidim piše SLO (Naciomalni program) ne odpre pa se nobeno okno, niti ne slišim nobenega zvoka???

KAj je mogoče treba še kaj nastavljat?
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2008, 08:24
mihies Uporabnik mihies ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2006
Sporočila: 331
Privzeto Re: VLC 0.9.x

Citat:
Objavil-a kriko1 Prikaži sporočila
Zakaj mi 0.9.x nikakor noče delat. GA normalno instaliram, nastavim vse kot sem vedno nastavljal za vse prejšnje verzije, lepo odprem playlisto in se ne zgodi nič. Na vrhu vidim piše SLO (Naciomalni program) ne odpre pa se nobeno okno, niti ne slišim nobenega zvoka???

KAj je mogoče treba še kaj nastavljat?
Meni tudi ne dela, sem odnehal in prešaltal nazaj na 0.8.x. Verjetno bo prej ali slej kdo izumil pravilne nastavitve.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2008, 08:40
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Meni serija 0.9.x dela od samega začetka!
Pojma nimam zakaj se vsepovsod bere o težavah in kaj veliko uporabnikov izpusti pri nastavitvah. Na en računalnik je šla tudi kot 1. namestitev VLC.

Važno je da je vpisan IP in port za UDP port oz. so porti vpisani v PL.

Predlagam namestitev in konfiguriranje 0.8.6 in prek nje z ohranitvijo nastavitev namestitev zadnje verzije.
Odgovorite s citatom
Staro 10.12.2008, 06:56
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

VLC 9.x dela brez problema s SIOL TV. Meni ga edino ni uspelo spariti z Aditeyo. Tako tam še vedno uporabljam 8.x. Sicer sem to sam poskušal že pred meseci pa vendar če je komu slednje uspelo (oz. je kje objavljeno) bi bil hvaležen za nasvet.
Staro 10.12.2008, 07:40
lintwer Uporabnik lintwer ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 167

Aditeya TV ne gre skup s VLC 9x,vse kar je pod 9x.To pa tudi mene zanima zakaj včasih VLC verzija 9x noče delat pa da se na glavo postaviš.Možno da požarni zid blokira,kar pa mslim da ni vzrok ker frip TV dela povsem normalno.

Lp
lintwer
Odgovorite s citatom
Staro 10.12.2008, 09:25
mihies Uporabnik mihies ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2006
Sporočila: 331

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
VLC 9.x dela brez problema s SIOL TV. Meni ga edino ni uspelo spariti z Aditeyo. Tako tam še vedno uporabljam 8.x. Sicer sem to sam poskušal že pred meseci pa vendar če je komu slednje uspelo (oz. je kje objavljeno) bi bil hvaležen za nasvet.
Aditeyo bi bilo potrebno ponovno prevesti, da bi znala uporabljat 0.9.x. Če avtor tega ne naredi, se pač ne da.
Odgovorite s citatom
Staro 10.12.2008, 14:57
jegrcek Uporabnik jegrcek ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 54

Kot je rekel lintwer tudi meni včasih firewall blokira vlc včasih pa ne.
Imam pa drug problem. Vedno se mi po nekaj časa gledanja vlc obesi in prikaže neko pošlji/ne pošlji napako. Kot zgleda je to napaka v programu in nimam kaj storit, 9.x pa uporabljam zaradi mpeg4.
Odgovorite s citatom
Staro 11.12.2008, 22:39
Pripravnik

Ne pri meni ni problem firewall, enostavno ni ne slike ne zvoka,
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2008, 11:28
Pripravnik
Privzeto VLC 0.9.x, FripTV - prosim za pomoč

Pozdravljeni!

Bi prosil za dve oziroma tri pomoči!
Prvo bi rad povedal, da tudi meni verzija VLCja 0.9.x nikakor noče delat, medtem ko 0.8.x dela brez težav. Enake nastavitve (IP in UDP vrata) vnesem v nastavitve 0.9.x. ko ga zaženem celo vidim v okenčku VLCja ime programa, lahko ga menjam slike in zvoka pa ni in ni. Želim pa si ga usposobit, ker mogoče mi bojo HD programa, katera imam v playlisti delala (melodyzen in HDeurosport). Saj sem nekje prebral, da nekaterim v 0.9.x dela, medtem ko jim v 0.8.x ni delovalo. Meni stara verzija enostavno zmrzne po sekundi ali dveh zmazka namesto slike. Recimo melodyzen mi na Tvju dela brez problema. Če mi lahko kdo pomaga usposobit verzijo 0.9.x bi prosil. Uporabljam pa Visto/32.

Glede FripTV sem izbrisal prošnjo za pomoč, ker sem usposobil, ugotovil pa sem, da se mi tudi Frip sesuje ko preklopim na HD program!

Torej bi prosil za pomoč:
Usposobit VLC verziji 0.9.x
Ter bi prosl, če mi nekdo pove cifre za dodat vse HD kanale, ki se trenutno da predvajat preko SiolTvja + PC. JAz imam namreč samo melody in HDEurospot, sem pa videl, da so še tudi eni drugi!

Lepol, lepo prosim, če mi pomagate rešite za vas, ki ste to že delali enostavne stvari.

LP

Nazadnje uredil kriko1 : 12.12.2008 ob 12:33.
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2008, 07:06
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

VLCja 0.9.x ta program dela če ste imeli prej nameščeno eno verzijo pred tem in zadnjo verzijo naložite preko tega.Sicer pa download opravite prekop njihove uradne strani na enem od nemških forumov sem bral,da so lahko notri tudi žužki in podatki tečejo še kam drugam.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
09x, friptv, pomoč, prosim, vlc

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:16.