Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 19.09.2009, 01:18
Lighteens Uporabnik Lighteens ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Sporočila: 12
Privzeto RESEN PROBLEM s resolucijo na Smsungovem Lcd T220 ekranu!

Lep pozdrav!

Imam namreč resen problem. Ugotovil sem, da moj računalniški lcd monitor Smsung 22" T220 ne prikazuje resolucijo kot jo je zmožen (1680x1050) temveč SAMO 1280x1024. Probaval sem nastaviti na namizju (uporabljam namreč vista 32-bitni sistem) desni klik, prilagodi, resolucija. In mi sploh ne prikaže višje resolucije od 1280x1024, ne morem sploh izbrati višje resolucije od 1280x1024. Potem sem probal še v dodatnih nastavitvah za ekran tudi nič. Imam Ati Sapphire radeon HD4890 1Gb grafično kartico in sem včeraj zbrisal vse driverje ter jih ponovno posodobil na najnovejše driverje in spet ni bilo sprememb, poskušal sem prilagoditi resolucijo v "Catalyst control center" in tudi nič. Na internetu sem poiskal driverje za model Samsung 22" T220 in jih uspešno namestil iz uradne samsungove strani. Bilo je možno namestiti samo en driver, ki je bil an voljo.
Mogoče bi lahko še edini problem tičal da ne vem če sem prav in uspešno naložil na računalnik vsebino s cedeja, ki sem ga dobil zraven monitorja, je mogoče na njemu kaj več kot le driver? Obstaja za Samsung tudi kakšen Sofware, je mogoče le-ta na cedeju? Med drugim pa mi na monitroju ne dela gumb "auto adjustment", ko ga pritisnem mi napiše: Auto Adjustment Not Available". Res ne vem kje je problem ker mi tako grafična kot tudi Lcd ekran podpirat resolucijo 1680x1050. Pri igricah tega problema sicer ni, tam imam možnost naštimat use ročno:P, bi pa rad imel boljšo resolucijo ko pišem kaj v Wordu, sem na internetu itd. tut oči mn trpijo

Hvala za vse odgovore že vnaprej

Nazadnje uredil Lighteens : 19.09.2009 ob 01:23.
Staro 19.09.2009, 11:32
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: RESEN PROBLEM s resolucijo na Smsungovem Lcd T220 ekranu!

za začetek znižaj frekvenco osveževanja na 60HZ
nastavitve delaj v ati control centru (očitno imaš priklop izveden prek dvi kabla,zato gumb na monitorju za auto adjustment ne deluje)
če ne bo željenih rezultatov monitor priklopi prek vga (ali pa obratno prek dvi,če že ni)

monitor in grafična podpirata omenjeno resolucijo,zato je treba najprej iskati softwersko napako - ponovno namesti driverje za grafično in monitor,vendar tiste,ki si jih dobil zraven grafične oz. monitorja
še prej pa temeljito odstrani obstoječe - uporabi kak revo uninstaller,da tudi po registru počisti nepotrebne vnose,ki lahko ostanejo in delajo zmedo

Nazadnje uredil Slowhand : 19.09.2009 ob 11:44.
Staro 19.09.2009, 17:51
Novinec

Imam na 60hz osveževanje, priklop imam preko DVI kabla, vendar a ni slbša kvaliteta če bi priklopil na VGA kabel in ne DVI. Vse nastavitve sem že štimal v atijevem control centru in nič potem. Že dvakrat sem namestil nove driverje, ko sme dobil grafično kartico (teden dni nazaj) in še drugič Včeraj. Kaj pa je REVO unistaller? Drugače v nadzorni plošči (odstrani programe) ne najdem zabeleženih nobenih samsungovim driverjev.
Staro 19.09.2009, 20:55
Mojster

žal nisi edini s takim problemom - Samsung ga mal kvačka z driverji za monitorje priklopljene v visti
najprej preveri,da je monitor spoznan kot t220 (da ni slučajno t190,ki je delan na isti osnovi,le za manjšo resolucijo - če je pod monitor kakšen spustni seznam za več modelov izberi t220 - to moraš storiti v nadzorni plošči in ne v nastavitvah grafične !)

če monitor ni ustrezno spoznan,ga odstrani iz sistema in ponovno namesti ROČNO driverje za monitor (cd,ki si ga dobil zraven) in bodi pozoren,če je kakšna izbira modelov (npr.t220.inf)

trenutno še nisem našel ustrezne rešitve na netu,le priklop prek vga naj bi dal željeno resolucijo,ki pa se po priklopu na dvi spet zgubi nekam...

poskusi še s programom power strip izbrati ustrezno resolucijo
(powr strip vnesi v iskalnik google - naprej bo pa najbrž že šlo)

revo uninstaler je program za deinstalacijo,ki zna mal počistiti nepotrebne vnose v register
Staro 19.09.2009, 23:13
Novinec

Potem bi dosegel boljšo resolucijo če bi ga povezal s kablom Vga in ne DVI. kako to a ni ravno poanta v dvi-ju da je ditilani ----> boljša resolucija?
Staro 19.09.2009, 23:20
Novinec

Se pravi rajši uporabim VGA kabel ALI
VGA pretvornik na dvi kabel in nato pretvornik ter monitor povežem z dvi kablom(računalnik-->pretvornik iz VGA na DVi----> narto Dvi kabel v monitor)
Staro 19.09.2009, 23:24
Mojster

ja sej maš prav,sam samsung je nekje nekaj zaštrikal pri tem modelu

na forumih je omenjeno le to,da s preklopom na vga kabel prideš do te željene resolucije,druge rešitve zaenkrat še ni

vsekakor bi osebno poskusil s programom power strip in s priklopom prek dvi,če se da zadevo zrihtat

v windows xp pa naj bi zadeva delovala čisto o.k.
Staro 19.09.2009, 23:59
Mojster

si driver monitorja namestil točno tako,kot piše v tem delu priročnika ?

stran 17
Installing the Monitor Driver (Manual) - za visto
poudarek je na pravilni izbiri modela monitorja,ki se ti ponudi pri namestitvi (T220)

Nazadnje uredil Slowhand : 20.09.2009 ob 00:01.
Staro 20.09.2009, 14:20
Novinec

Probal sem s power stripom sam nekako ne rata še vseeeno ne morm zbrati resolucije 1680x1050 čeprow mi zazna model t220 in resolucijo, ki jo podpira monitor

Se pravi če samo zamenjam za VGA kabel dobim želeno resolucijo brez dodatnega nalaganja sotwarov in driverje. Zamenjam kable in to je to?
Staro 20.09.2009, 14:52
Mojster

100% ni,poskusi pa le

žal nimam takega monitorja,da bi zadevo lahko preskusil in ti zagotovil,da bo zadeva delovala
vga kabel si dobil zraven monitorja,tko da to ne bi smel biti problem
čudno pa se mi zdi,da power strip ne omogoča izbire pravilne resolucije

je pa možno,da je kaj narobe z grafično - če imaš možnost priklopiti drug monitor boš še največ zvedel

Značke
ekranu, lcd, problem, resen, resolucijo, smsungovem, t220

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:05.