Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.06.2009, 13:46
zpz Uporabnik zpz ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 67
Question Obveščanje ob izpadih

Hojla

V nedeljo zjutraj sem klical na 0801000, da bi povprašal, zakaj ne dela internet.
Dobil sem odgovor: "Težava je po celi Ljubljani. Odpravili bomo v najkrajšem času. Je napisano na slpetnih straneh..."
Ja, kako pa naj to vem, če ne morem na internet?

BTW, telefonija in SiOL-TV sta delovala BP. Sem pa na optiki (M4).

Imam vprašanje za SiOL admine, Storža in ostale...
1. Za vsak priključek se ve, na kateri lokaciji/centrali se nahaja.
2. Za vsak priključek se ve, kateri uname je za njim (sicer ne bi mogli preveriti ob vzpostavitvi povezave).
3. Za vsak uname se ve primarni e-naslov.
4. V današnjem času imamo vsi (lahko rečemo, da večina) prenosne telefone, ki omogočajo prebiranje e-pošte.

Vprašanje:
Zakaj v takih primerih preprosto ne obvestite uporabnikov po e-pošti, da so težave. Da se tehniki na terenu, centrali, v jarku sredi Dunajske trudijo, da odpravijo napako?

LP
zpz

P.s.: Se opravičujem, mogoče je bilo to kdaj že napisano, ampak nisem našel...
Odgovorite s citatom
Staro 02.06.2009, 14:18
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Obveščanje ob izpadih

Mimogrede, sem šel s telefonom prebrskat, kje je to obvestilo o izpadu, pa ga, dokler je izpad trajal, ni bilo.
Staro 02.06.2009, 17:04
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Zakaj ISP-ji ne objavljajo splošnih obvestil o parcialnih izpadih? Ker je to slaba in nepotrebna reklama za ostale uporabnike, ki jim storitve v tistem trenutku delujejo .
Odgovorite s citatom
Staro 02.06.2009, 17:33
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

V nedeljo, ko smo imeli izpad interneta na področju Ljubljane in okolice, je bila na številki 0801000 aktivirana tajnica, ki jo je lahko slišal vsak, ki je poklical na to brezplačno številko.
Odgovorite s citatom
Staro 03.06.2009, 08:34
Novinec

Ko sem jaz klical, ni bilo nobene tajnice... Una teta reče, da se snema, pa še ene par jih "prijavi", pa ko mi je rekla "pritisnite 1 za tehnično pomoč" al kaj že reče, sem pritisnil "1" in sem dobil operaterja...
Definitivno pa mi ni nič povedala o tem, da je kakšen izpad. Če bi mi, verjetno sploh ne bi počakal na operaterja, ampak bi odločil, ker on itak ne bi mogel nič narest...

Še tole me zanima:
Mobitel, Simobil in ostali morajo(!) ob večjih izpadih preko radia obvestiti o izpadih... Kako je s tem pri ISP-jih? Ljubljana in okolica je kar "velik" izpad...

LP
zpz
Odgovorite s citatom
Staro 03.06.2009, 10:01
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Ce dovol dolgo cakas na Agenta kar sploh ni tesko se pojavi se eno sporocilo. Obvestila o omrezju.
Odgovorite s citatom
Staro 03.06.2009, 10:49
Altair Uporabnik Altair ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Altair
Član od: Apr 2009
Sporočila: 65

T2 zgledno objavlja obvestila o vzdrzevalnih delih in izpadih. Mislim, da Tus enako. Na Telekom/Siol sajtu pa nic tovrstnih obvestil.
V omenjenem nedeljskem izpadu ni bilo nobenega obvestila nikjer, tudi tajnica ni bila aktivirana. Trajalo pa je (vsaj na nasem koncu) priblizno 12 ur (od pol enih do poldneva, se mi zdi).
Odgovorite s citatom
Staro 03.06.2009, 12:06
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Dunja Prikaži sporočila
V nedeljo, ko smo imeli izpad interneta na področju Ljubljane in okolice, je bila na številki 0801000 aktivirana tajnica, ki jo je lahko slišal vsak, ki je poklical na to brezplačno številko.
A ne bi bilo fino, da nam sploh ne bi bilo potrebno klicati na 0801000, ko je kaj narobe?

Osebno bi bil bolj zadovoljen, da dobim mail (ki ga preberem na telefonu) in je stvar končana (OK, če crkne mail server, bo to malo težje, ampak recimo, da v tem primeru internet še vedno deluje). Klicev bi bilo manj, mi ne bi bili tako jezni in posledično tudi operaterji ne bi "poslušali litanij", saj konec koncev oni niso nič krivi.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
izpadih, obveščanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Obveščanje o novostih ursa SiOL TV 12 28.02.2009 19:15
Nedelovanje Siol TV plus in obveščanje Mirtma SiOL TV 3 13.04.2008 09:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:24.