Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.08.2009, 15:38
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311
Privzeto Montaza optike

Pri nas kopljejo za optiko: omarice so ze v hisah, sedaj rezejo asfalt da potegnejo se cev iza glavni vod in naredijo glavne jaske).

Zanima me kako potega izgradnja - montaza optike do opticnega modema. Torej sedaj imam obsoteco omarico (ki je v zunajosti hise) in tam ni potrebno 220V. Kako poteka naprej? Ali od te omarice pride opticni kabel do notranjosti hise in kako ga tja spravijo? Ce da, pod koliko stopinjami se ga da kriviti (vem da ne pod 90) in ali je lahko potegnjen po "legi" na podstresju tako kot obstojeci telefonski kabel. Sam imam z obstojece omarice po zunanji strani hise speljano cev na vrh hise in nato gre kabel po "legi" preko podstresja in nato nekje na sredi dol v spodnji stuk. Ali se da tako napeljati tudi optiko?
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 15:55
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450
Privzeto Re: Montaza optike

Skoraj sigurno se da, glede ukrivljanja je pa tako, da se lahko ukrivi nekako toliko, kot če bi imel namesto ravnega kota, kovanec za dva eura in bi okoli njega "ukrivil" (ne cel krog).

Sicer pa si za inštalacijo od omarice naprej sam odgovoren/zadolžen. Če boš naletel na tehnika, ki je pripravljen narediti kaj več kot mu veleva opis njegovih delovnih dolžnosti, mu pa le stisni kaj v roko za trud
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 16:25
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Je to res da sem sam zadolzen za instalacijo od zunanje omarice naprej? Hoces reci da od tam moram vleci opticni kabel sam - in ga seveda sam kupiti?

Kaj ni Telekomova naloga, da spravijo opticni kabel v notranjost hise od tam pa delam instalacijo po hisi sam?
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 16:49
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Telekom ti bo spravil kabel v notranjost hiše do predvidenega mesta za optični modem,tako da ne rabiš skrbet.Od modema naprej pa sam poskrbiš za napeljavo.
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2009, 16:51
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

bejli mal bleje, nič drugega. Pri nas (stolpnica, so potegnili do VSEH stanovanj in pri meni doma do MODEMA, ki je bil takrat 28 metrov optičnega kabla stran. To so naredili brez kakršnega koli vprašanja, ker morajo speljati do MODEMA. Nič ti ni treba kupovati optičnega kabla. Pri meni so še vajenca posesat nagnali.
Staro 05.08.2009, 23:47
Pripravnik

@madmitch: na mojo napako bi sicer lahko opozoril na malo bolj takten način, ampak OK. Pri meni je med modemom in omarico res tako kratka razdalja, da sem nehote zanemaril trud Telekoma.

Do modema potegnejo, samo zopet bom opozoril, da imajo do velikih "estetskih" posegov tehniki odpor. Po liniji najmanjšega odpora pač.

Upam, da bo madmitch tokrat bolj blag do mojega morebiti zopet napačnega komentarja.
Odgovorite s citatom
Staro 06.08.2009, 07:31
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a bejli Prikaži sporočila
@madmitch: na mojo napako bi sicer lahko opozoril na malo bolj takten način, ampak OK. Pri meni je med modemom in omarico res tako kratka razdalja, da sem nehote zanemaril trud Telekoma.

Do modema potegnejo, samo zopet bom opozoril, da imajo do velikih "estetskih" posegov tehniki odpor. Po liniji najmanjšega odpora pač.

Upam, da bo madmitch tokrat bolj blag do mojega morebiti zopet napačnega komentarja.
Sorry bejli, ni blo tko hudo mišljeno.

Kar se tehnikov tiče, je pa treba razumet, da so tut oni ljudje, ne prav hudo dobro plačani in če jih tako jemlješ, se znajo čudeži zgodit.
Staro 07.08.2009, 08:01
Pripravnik

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
Kar se tehnikov tiče, je pa treba razumet, da so tut oni ljudje, ne prav hudo dobro plačani in če jih tako jemlješ, se znajo čudeži zgodit.
Se podpišem pod tole.
Odgovorite s citatom
Staro 08.08.2009, 05:48
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329

Citat:
Objavil-a bejli Prikaži sporočila
Glede tega vam lahko povem, da tehniki tudi ne smejo na svojo roko prebijati sten in podobno. Ko so pri meni montirali vdsl oz. na drugi lokaciji optiko, sama tega nisem pustila, saj stanovanje ni moja last in nevem kako bi se odzvali lastniki (ki pač niso imeli v tistem časa, da bi bili ob montaži prisotni). Verjetno je veliko takih primerov. Se pa veliko tehnikov znajde tudi tako, da optični kabel pripeljejo v stanovanje po starih vodih od npr kabelske tv/skozi telefonski priključek ob vratih....
Staro 12.08.2009, 21:21
Pripravnik

@Nina: se strinjam z napisanim.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
montaza, optike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 20:31
še vedno nimam optike ango O storitvah 21 02.06.2009 18:54
Priklop optike BaNdIdos Tehnična pomoč 10 21.01.2009 10:14
Center Ljubljane brez optike! Obstaja poseben razlog? mili1807 O storitvah 9 20.11.2008 17:30
Zakaj ni 40Mbit optike v ponudbi? Sawyer O storitvah 13 26.08.2008 16:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:41.