Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.02.2013, 15:55
ah5762 Uporabnik ah5762 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2013
Sporočila: 2
Privzeto Pošiljanje elektronske pošte

Lp, pred kratkim me je kontaktirala firma, da na njihovem poštnem naslovu več ni možno pošiljati elektronske pošte. Zadevo sem že večkrat popravil na drugih računig zato sem vedel kaj rabim storit(STMP in SSL). Preveril sem 100x nastavitve v Outlook ex. in še vedno noče pošiljat pošte. Javi mi sledečo napako(npr.):

Sporočila ni bilo mogoče poslati, ker je strežnik zavrnil e-poštni naslov enega od prejemnikov. Zavrnjen naslov je »gasper.ribic@gmail.com«. Zadeva '-', Račun: 'pop.siol.net', Strežnik: 'mail.siol.net', Protokol: SMTP, Odgovor strežnika: '550 5.1.0 <preprosto.odlicno-gradbenistvo@siol.net>: Sender address rejected: User unknown', Vrata: 465, Varno(SSL): Da, Napaka strežnika: 550, Številka napake: 0x800CCC79

mi lahko prosim pomagate,saj preko elektronskega naslova tehnične pomoči nisem dobil nič koristnih informacij.
Hvaala v naprej
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2013, 16:39
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.802
Privzeto Re: Pošiljanje elektronske pošte

Kakor pove že napaka, je težava v pošiljateljevem e-naslovu "preprosto.odlicno-gradbenistvo@siol.net", da naj ne bi obstajal. In res, pogled v naročniško bazo pove, da točno tak naslov, vsaj trenutno, ne obstoja.

Predlagam, da na ZS posredujete uporabniško ime, da skupaj najdemo pravi e-naslov (morda so pike in vezaji na drugih mestih?), ki ga boste le preprosto vnesli v nastavitve.

Boštjan

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 27.02.2013 ob 16:47.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2013, 16:56
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.075

Citat:
Objavil-a ah5762 Prikaži sporočila
Lp, pred kratkim me je kontaktirala firma, da na njihovem poštnem naslovu več ni možno pošiljati elektronske pošte. Zadevo sem že večkrat popravil na drugih računig zato sem vedel kaj rabim storit(STMP in SSL). Preveril sem 100x nastavitve v Outlook ex. in še vedno noče pošiljat pošte. Javi mi sledečo napako(npr.):

Sporočila ni bilo mogoče poslati, ker je strežnik zavrnil e-poštni naslov enega od prejemnikov. Zavrnjen naslov je »gasper.ribic@gmail.com«. Zadeva '-', Račun: 'pop.siol.net', Strežnik: 'mail.siol.net', Protokol: SMTP, Odgovor strežnika: '550 5.1.0 <preprosto.odlicno-gradbenistvo@siol.net>: Sender address rejected: User unknown', Vrata: 465, Varno(SSL): Da, Napaka strežnika: 550, Številka napake: 0x800CCC79

mi lahko prosim pomagate,saj preko elektronskega naslova tehnične pomoči nisem dobil nič koristnih informacij.
Hvaala v naprej
Sem malo pogooglal in mislim da res nimaš pravilno vnešenega naslova.

Verjetno je prav : preprosto.odlicno.gradbenistvo@siol.net

Poizkusi s tem .

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2013, 17:33
ah5762 Uporabnik ah5762 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2013
Sporočila: 2

Hvala hvala se zahvaljujem za trud,
lp, s spoštovanjem, Aleš
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
elektronske, email, error, pošiljanje, pošte, smtp

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Selitev SiOL Pošte na nov e-poštni sistem SiOL O storitvah 126 12.11.2013 15:28
Katastrofalno delovanje elektronske pošte pcs Tehnična pomoč 4 22.02.2013 11:56
pošiljanje e-pošte preko Outlooka na laptopu border1 Računalništvo in internet 1 28.02.2009 22:38
Pošiljanje pošte problem manc Tehnična pomoč 2 28.03.2007 10:52

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:08.