Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 21.09.2006, 10:29
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194
Privzeto Re: Memento Mori

Najprej mi prosim tisti, ki znate angleščino pojasnite kaj pomeni citat:"Memento Mori" ker slovar ni nič pokazal.
Vem samo to, da Memento pomeni v spomin umrlemu.

Drugače pa ne smete verjeti v nostradamusove prerokb oz. kvartine, ker so dokazano samo ponavljanje prejšnih dogodkov. Npr. Napad na WTC je bil v bistvu izbruh vezuva v Neaplju(Novo mesto) in tako je bila ena prerokba uničena. Večina stvari, ki jih je napovedal je samo golo naključje, ponavljanje zgodovine in hazardiranje na zadetek, kot je recimo požar v Londonu '66, ki se je zgodil 1666, lahko bi se 1766, 1866 itd. Hazard ni kaj.
Več izveste v dokumentarcu Nostradamus: The Truth od Discoverya, pred kakšnim 1-2 tednoma je bil tudi na sporedu in mene je prepričal, da je bil slednji šarlatan, ki je dobro izrabil te čase(kuga, inkviziacija, lakota, pa tiskarsko revolucijo itd.)

Iran pa ne bo kako huda grožnja, saj pravijo, da naj bi atomsko bombo razvil šele čez 10 let!!!! In oni amerikoti se pa ga bojijo kot še nikoli. Najvčeji absurd pa je, da bo imel samo 1 amatersko bombo, medtem, ko pa ima Amerika tisoče ICBM-jev, ki lahko komot zradirajo cel Iran in ga uredijo po načelih amerike - nafta na 1. mestu, ljudje na zadnjem mestu.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 21.09.2006, 10:35
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

--spominjaj se smrti---
Staro 21.09.2006, 10:54
TIGR Uporabnik TIGR ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce TIGR
Član od: May 2005
Sporočila: 2.391

Citat:
Objavil-a buba
--spominjaj se smrti---
V latinščini ne angleščini, zato ga vprašatelj ni dobil v angleškem slovarju. Zna angleško, slovensko bolj malo. Zagotovo ne pozna Prešerna (bolj točno, njegovih del) o Nostradamusu, Iranu in ostalih floskul ne vzamem v poštev. Drugačni parametri.

Nazadnje uredil TIGR : 21.09.2006 ob 10:56.
Staro 21.09.2006, 19:10
cactus Uporabnik cactus ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cactus
Član od: Dec 2004
Naslov: McDowell Mountain Preserve
Sporočila: 271

Ej, Nostramus rulzzzzzzzz!

Jaz ne govorim o Nostradamusu, jaz govorim - Atomski Armagedon!

Kaj res ni nihče pregledal linka????
Dejstvo je, da za vsak jedrski napad pomeni med 300 in 600 let - nič. Mother Nature only!

To temo sem odprl, ker je kar nekaj entuzjastov, ne vem na katerih forumih in podobnem javljanju, zagovarjalo uporabo jedrskega orožja.
Če se to začne, bo Černobil kot lutkovna predstava, bog vas nima rad!

Zato, gospod Whitezero, Memento Mori - po Prešernu - Dolgost življenja našega je kratka....

osat
Staro 21.09.2006, 19:13
cactus Uporabnik cactus ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cactus
Član od: Dec 2004
Naslov: McDowell Mountain Preserve
Sporočila: 271

http://en.wikipedia.org/wiki/Memento_mori
Staro 22.09.2006, 10:25
TIGR Uporabnik TIGR ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce TIGR
Član od: May 2005
Sporočila: 2.391

Verjetno bo komaj zdaj spoznal Prešerna. Pri slovenščini verjetno ga niso obravnavali. Verjetno pa pozna vse "velike" Hitlerja, Mussolinija, Stalina, Tita, Maota, Pinocheta itd...tudi v slovenščini
Staro 22.09.2006, 11:41
Pripravnik

@Cactus

Ne poveličuj Nostradamusa, ker meni je dokumentarec Nostradamus:Truth (Resnica) odprl oči in pokazal dokaze, ki so totalno zbijali vse njegove najpomembnejše napovedi. Na kratko, nostradamus je bil samo eden srečnih prerokov, ki ima to srečo, da mu množica naivnežev verjame, zakaj? Je sploh komu uspelo njegove kvartine dešifrirat natančno in iz njih ugotoviti natančen datum dogodka, npr. atomska vojna, atentat na pomembnega človeka, itd. Nikomur to ni uspelo, so samo ugibanja in večina prerokb je bila 'dešifrirana', ko so se te že zgodile.

Drugače pa dvomim, da je France Prešeren poznal pomen besede Memento Mori, v kakšnih 5. deih nisem zasledil te besede, tako da če imaš kakšen vir o tem, ga prosim navedi, magari knjigo, nedokončano delo, opus prešerna itd.

Jedrska vojna pa je le vprašanje časa, ampak danes je manjša možnost za to, ker noben ni tako neumen in nor, da bi začel s to vojno - z uporabo jedrske bombe. Potem bi ga cela zgodovina očrnila in si ga zapomnila po slabih dejanjih, kot se je to že zgodilo z Napoleonom, Stalinom in Hitlerjem. Vsi so dobili črni žig.
Mogoče bo pa eden od tistih, ki bo dobil črni žig zgodovine:
- Mr. Bush -> ga je že skoraj dobil
- Mr. Iranski Klošar -> dober kandidat - sploh njegove izjave in primitivizem
- Osama Bin Laden -> čeprav bi si zaslužil prvo mesto mu dam 3. mesto, zato ker dvomim, da je on izpeljal napad na WTC. Pa tudi njegovi videoposnetki so bolj ponaredki kot original.

Staro 22.09.2006, 11:52
AntiTankMine Uporabnik AntiTankMine ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce AntiTankMine
Član od: Sep 2006
Sporočila: 11

Citat:
Objavil-a Whitezero
@Cactus

Ne poveličuj Nostradamusa, ker meni je dokumentarec Nostradamus:Truth (Resnica) odprl oči in pokazal dokaze, ki so totalno zbijali vse njegove najpomembnejše napovedi. Na kratko, nostradamus je bil samo eden srečnih prerokov, ki ima to srečo, da mu množica naivnežev verjame, zakaj? Je sploh komu uspelo njegove kvartine dešifrirat natančno in iz njih ugotoviti natančen datum dogodka, npr. atomska vojna, atentat na pomembnega človeka, itd. Nikomur to ni uspelo, so samo ugibanja in večina prerokb je bila 'dešifrirana', ko so se te že zgodile.

Drugače pa dvomim, da je France Prešeren poznal pomen besede Memento Mori, v kakšnih 5. deih nisem zasledil te besede, tako da če imaš kakšen vir o tem, ga prosim navedi, magari knjigo, nedokončano delo, opus prešerna itd.

Jedrska vojna pa je le vprašanje časa, ampak danes je manjša možnost za to, ker noben ni tako neumen in nor, da bi začel s to vojno - z uporabo jedrske bombe. Potem bi ga cela zgodovina očrnila in si ga zapomnila po slabih dejanjih, kot se je to že zgodilo z Napoleonom, Stalinom in Hitlerjem. Vsi so dobili črni žig.
Mogoče bo pa eden od tistih, ki bo dobil črni žig zgodovine:
- Mr. Bush -> ga je že skoraj dobil
- Mr. Iranski Klošar -> dober kandidat - sploh njegove izjave in primitivizem
- Osama Bin Laden -> čeprav bi si zaslužil prvo mesto mu dam 3. mesto, zato ker dvomim, da je on izpeljal napad na WTC. Pa tudi njegovi videoposnetki so bolj ponaredki kot original.
1. Kako lahko rečeš grmičarju Mr. Bush ?!? On spada v evolucijski razred: bičkarjev, migetalkarjev in črevesnih zajedalcev...

2. Iranski klošar je samo navadna lutka in protiutež zoper Izrael in imperialistične ZDA v rokah vrhovnega Iranskega vodje... NASILJE PAČ RODI NASILJE...

3. Glede tretjega pa ti dam prav! ON JE HOLLYWOODSKA FIKCIJA ENAKO KOT APOLLO 11 IN PRISTANEK AMERIČANOV NA LUNI!
Staro 22.09.2006, 12:29
Pripravnik

Sam res, moja zmota. Mr. Grmovje je pravo za busha.

drugače pa je pristanek američanov resničen in ni nič ponaredek. Edino Bin ladna je enostavno ponarediti, saj ne rabiš kako velik ljudi za izdelavo le-tega filma. Za Appolo pa bi rabil ogromno folka in hudimano časovno usklajenost ter podkupitev tisočih, ki so delali na tem pogramu, kaj pa če bi enemu se sfuzlalo pa bi izdajal infomracije o resnici. tisoče pa jih ne moreš ubiti, ker bi to ratalo kot manjši genocid.

Staro 22.09.2006, 13:32
AntiTankMine Uporabnik AntiTankMine ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce AntiTankMine
Član od: Sep 2006
Sporočila: 11

Citat:
Objavil-a Whitezero
Sam res, moja zmota. Mr. Grmovje je pravo za busha.

drugače pa je pristanek američanov resničen in ni nič ponaredek. Edino Bin ladna je enostavno ponarediti, saj ne rabiš kako velik ljudi za izdelavo le-tega filma. Za Appolo pa bi rabil ogromno folka in hudimano časovno usklajenost ter podkupitev tisočih, ki so delali na tem pogramu, kaj pa če bi enemu se sfuzlalo pa bi izdajal infomracije o resnici. tisoče pa jih ne moreš ubiti, ker bi to ratalo kot manjši genocid.
Zakaj pa misliš, da je vsa HollyWoodska produkcijska skupina, ki je snemala pristanek Apolla 11 v UNIVERSAL PICTURES studiju umrla tako hitre smrti ?!?

Značke
memento, mori

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:15.