Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 16.10.2006, 10:21
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135
Privzeto Atomske bombice za samoohranitev?

Tole testiranje nukes v S.K. mi je dalo znova misliti kam nas vodi cloveska 'bistroumnost'...in vprasanje, ki se mi poraja: Bo svet v prihodnosti res varnejsi, ce bodo imeli vsi, ki si lahko privoscijo ta 'fire-cracker' v svojih arsenalih (pod pretvezo, da je nujen za njihovo 'samoobrambo'...pred kojim vragom? 'Sosednim, seveda ) ?
...in, kako se nekdo pocuti varen, ce ga je hkrati tako strah, da bi se takoj 'pokakal v hlace', ce bi tisto kar zagovarja, da ga sciti, dejansko grozilo, da mu pade pred 'njusko' ...tezka logika, ki jo verjetno lahko dobro dojame le tisti, ki ima 'polne hlace' bodisi v resnici ali imaginarno ...gush, clovek si ne bi mislil, da je toliko 'posrancev' tudi nujna posledica tehnoloskega napredka

...in, ker dopuscam, da nimam vseh podatkov na razpolago in so moje miselne ekskurzije morda nerealne, me zanima, ce morda kdo od vas cenjenih bralcev verjame, da je mir na svetu danes mogoce vzpostaviti in vzdrzevati le se z igro zastrasevanja? Zanima me tudi kam mislite, da to vodi oz. kako si predstavljate posledice taksne 'genialne' politike ki oblikuje/ustvarja vaso svetlo prihodnost?

Staro 16.10.2006, 10:31
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006
Privzeto Re: Atomske bombice za samoohranitev?

mene bolj matra to da so irak napadl v sekundi brez kazga pravga razloga, tlo se jim pa ostro govori zug zug...sicer se bo en dan itak bush zbudil, bo hotu izklopit budilko, pa bo svet eksplodiru ker bo prtisnu na napacen gumb...sam ne se sekirat, bakterije prezivijo in zivljenje spet nastane, keith richards je pa tut imun na vse, tko da bomo en dan spet ljudje...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 16.10.2006, 10:56
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

hvala bogu, da imamo keitha:D

Paradox, normalnega odgovora na tvoje vprašanje ni. Z logičnim razmišljanjem, pa se da priti precej blizu vzrokov za tako bedasto politiko.
Poglej recimo naše županske volitve. Poglej kaki talenti kandidirajo za župane, ter kaki hudi pacienti za svetnike. Med njimi je mogoče 10% sposobnih ljudi, ostali so pa sama sodrga, ki bi rada nekaj zaslužila.
Zdaj pa pojdimo korak naprej. Taka sodrga s svojo vstrajnostjo in velikim gobcem dejansko nekam pride. Z leti je njihov položaj višji, sposobnost gobčenja se skladno razvija. Na koncu dobiš takega bedaka za predsednika države/vlade, en kup retardov pa za njegove svetovalce. Enako je povsod po svetu.
Od njih pa seveda ne moreš pričakovati debate na nivoju, tako da se vse vrne na stopnjo vrtca, kjer je najmočnejši tisti, ki je največji in ima najdaljšo palico.
Staro 16.10.2006, 11:22
1knap Uporabnik 1knap ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce 1knap
Član od: Sep 2002
Sporočila: 2.035

Citat:
Objavil-a paradox
Tole testiranje nukes v S.K. mi je dalo znova misliti kam nas vodi cloveska 'bistroumnost'...in vprasanje, ki se mi poraja: Bo svet v prihodnosti res varnejsi, ce bodo imeli vsi, ki si lahko privoscijo ta 'fire-cracker' v svojih arsenalih (pod pretvezo, da je nujen za njihovo 'samoobrambo'...pred kojim vragom? 'Sosednim, seveda ) ?
...in, kako se nekdo pocuti varen, ce ga je hkrati tako strah, da bi se takoj 'pokakal v hlace', ce bi tisto kar zagovarja, da ga sciti, dejansko grozilo, da mu pade pred 'njusko' ...tezka logika, ki jo verjetno lahko dobro dojame le tisti, ki ima 'polne hlace' bodisi v resnici ali imaginarno ...gush, clovek si ne bi mislil, da je toliko 'posrancev' tudi nujna posledica tehnoloskega napredka

...in, ker dopuscam, da nimam vseh podatkov na razpolago in so moje miselne ekskurzije morda nerealne, me zanima, ce morda kdo od vas cenjenih bralcev verjame, da je mir na svetu danes mogoce vzpostaviti in vzdrzevati le se z igro zastrasevanja? Zanima me tudi kam mislite, da to vodi oz. kako si predstavljate posledice taksne 'genialne' politike ki oblikuje/ustvarja vaso svetlo prihodnost?

Glede na zunanjo politiko ZDA bo držav z nukicam še veliko, veliko več...
Staro 16.10.2006, 20:47
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Citat:
Objavil-a 1knap
Glede na zunanjo politiko ZDA bo držav z nukicam še veliko, veliko več...
Mene bolj, skrbi, koga se v končni fazi bolj bat. Nekoga, k veš da ma atomsko pa pravi in samo 'posikuse' dela. Al nekoga, k ma atomsko pa se gre globalnega policaja
Staro 16.10.2006, 21:34
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Teroristi niso tako hudi sovrazniki, cene bi ze vrgli atomsko bombo ali kaksno biolosko orozje, ter se marsikaj bi se naslo, ce bi zeleli kao ubiti ali ustrahovati nedolzne ljudi, samo oni tega ne pocnejo, ker niso pravi teroristi, pravi teroristi so Bush and company, ki terorizirajo cel svet, ces, da ali si z njmi ali proti njim.
Staro 16.10.2006, 21:41
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Pustmo zdej definicije teorista, mislim, da je bolj nevaren nekdo, ki hoče bit No1 in imeti atomske bombe, kot pa da bi še nekomu pustu da razvija.
Mar bi jim ponudil pomoč in bi poslal svoje strokovnjake in bi mel vsaj pod nadzorom, preprečil jim tko ne bodo.
Staro 17.10.2006, 16:11
1knap Uporabnik 1knap ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce 1knap
Član od: Sep 2002
Sporočila: 2.035

IAEA je sporočila, da je do do držav sposobno v zelo kratkem času razvit jederasko orožje...
In s vet se nori zarad SKoreje...
Staro 17.10.2006, 19:25
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Ma tisti, ki jo je ze imel in je se ni uporabu, se ga ni tolik oza bati, uni, ki ga pa razvijajo, pa nikoli ne ves, kaj bodo z njim naredili, no amerika je ras, da ga ze uporabila in mislim, da je edina, na sreco, je samo dvakrat menda jo vrgla na ljudi, na Hirosimo in Nagasaki, se dobro, da ostali imajo vec pameti in sploh niso probali vrzti na ljudi, v bistvu, se dobro res, da imajo drugi atomske, ker le tako se je lahko amerika umirila, saj jo je bilo strah rusije, cene vprasanje, ce bi morda se kdaj uporabila kaksno atomsko, tako za vzgojno in, kao, da bi naredila mir, konec vojne, naj jo vrze se na afganistan in iraq, tao, da bo bilo konec terorizma.
Staro 17.10.2006, 19:46
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

Kropotkin ne zahebavaj -- in ti in jaz veva, da tako, kot je Amerika odvisna od nafte, je se mnogo bolj od terorizma --- zunanji sovraznik je nujen --

Značke
atomske, bombice, samoohranitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:51.