Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 03.01.2007, 11:17
Rojen v 20. stol. Uporabnik Rojen v 20. stol. ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rojen v 20. stol.
Član od: Aug 2004
Sporočila: 143
Privzeto Re: Muslimane v BIH moti božič

Citat:
Objavil-a Duh
Sicer tega ne podpiram, ampak to da bosanski mulsimani postajajo vedno bolj nestrpni in kontra nastrojeni me sploh ne preseneča. Treba se je vprašat zakaj, ko pa so ti isti muslima še pred 15imi leti veljali za ene od "najliberalnejši muslimanov" v evropi, če ne celo na svetu...so pa ekstremisti in vojna na balkanu pustila svoje posledice tudi na muslimanih...

Na začetku razpada jugoslavije in predvsem vojne v bosni so bili bosanski muslimani še najmanj pripravljeni na zadeve ki so se dogajale kasneje...so tudi tisti narod, ki se je na tem področju naorožil najkasneje...ne pozabit, da je bila edino bosna tista republika, ki jim je lahko dajala zavetje..srbi v bosni so imeli srbiji, hrvati pa hrvaško...muslimani so ga doli grdo nasankali, ravno zaradi svoje naivnosti...in ko so jih začeli na začetku radirat srbi (ker so muslimani) in potem še hrvati (ker so muslimani) in na kocnu so se stepli še sami med seboj...ko te začnejo tlačit ker si slovenec, musliman, hrvat, srb, ...se večina komaj prav zave kaj je in se zateče k svojim koreninam in religiji...Podobno sem se počutil tudi sam med vojno, ko sem slišal tisto "slovenija od kod lepote tvoje.." pa sem se skoraj razjokal...še kak teden prej bi se samo režal...

ko jim živ bog ni bil pripravljen pomagat so jim pomoč ponudile arabske države...tudi z uvozom svojih "borcev"...

jaz pravim da ekstremizem na eni strani vedno ustvari še ekstremizen na drugi strani...in tako jaz vidim situacijo doli...ko so začeli srbski ekstremisti pa potem hrvaški...popetm pa so se tud bosanski muslimani "zavedli" kdo so in začeli religijo in kar spada zraven tretirat z dosti večjo inteznivnostjo, kot so jo pa še par let pred tem...

Tudi splošno stanje v svetu ima svoj vpliv, da je ponekod po svetu pojem musliman skoraj že izenačen z pojmom terorist...

Tudi po vojni doli, ogromno vlagajo arabske države...je prav zanimivo, ko primerjaš to z našo cerkveno ustanovo...kateri se "vrača" gozdove in nepremičnine..ravno kontra kot v bosni...a pri nas vatikan gradi cerkve?

Ma ja, seveda, mi smo krivi zato, ker oni neprestano vsiljujejo svoj prav, kjerkoli, pa naj bodo v večini ali pa v manjšini. Kakšno zblojeno razmišljanje.
Po tej logiki, bi morali tudi armenci neprestano izvajati takšne in drugačne ****arije po celi Turčiji, glede na to, da jim je Atraturkov režim pobil 75% prebivalstva. Pa jih ne.
Staro 03.01.2007, 18:47
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372
Privzeto Re: Muslimane v BIH moti božič

Citat:
Objavil-a Rojen v 20. stol.
...Kakšno zblojeno razmišljanje...
Hvala za kompliment

Drugače pa kje si ti prebral, da smo "mi" krivi? Sicer pa koga pod "mi" si sploh mislil to?

Muslimani v bosni so bili pred zadnjo balkansko vojno eni izmed najbolj liberalnih muslimanov nasploh.
Esktremizem na eni strani vedno sproducira tudi ekstremizen na drugi strani. Ekstremistov je na začetku vedno malo, je pa ogromno neumnega folka, ki jim nasedajo...na koncu se pa tak al tak "borimo" vsi in tud na***emo vsi, ne dolžni ne krivi...zaradi ekstremistov, ki so polni samega sebe, pa malo v glavi...

Značke
bih, božič, moti, muslimane

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:40.