Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 04.12.2007, 18:16
gogy20 Uporabnik gogy20 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gogy20
Član od: Jun 2007
Sporočila: 17
Question Namizni računalnik ali Prenosnik ???

Nevem kaj da se odločim za prenosknik ali za namizni računalnik.Čeprou vsi pravjo kaj ti bo,sm se po pravici naveliču namiznega računalnika.Za prenosnik bi odšteu cerka 900 do 1000€.Zdj me pa zanima da mi poveste zakaj izbrt namizni računalnik pa zakaj izbrt prenosnik.Pa še eno vprašanje,kere znamke prenosnika da si kupm če je seveda priporočljivo si kupt prenosnik.Lp
Staro 04.12.2007, 18:44
Gonzo Uporabnik Gonzo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gonzo
Član od: Jan 2007
Sporočila: 336
Privzeto Re: Namizni računalnik ali Prenosnik ???

Hja, moraš razmisliti za kaj ga boš imel. Če boš igral igre, potem definitivno namizni, če veliko potuješ/hodiš naokrog - prenosnik. Vsak sam ve, za kaj potrebuje računalnik. Za omenjeni denar pa že dobiš izjemen namizni računalnik. V primeru prenosnega pa bi jaz vzel HP, Della ali Toshibo. Ergo, odločitev je tvoja.
Staro 05.12.2007, 11:18
moat Uporabnik moat ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce moat
Član od: Dec 2006
Sporočila: 19

Pozdravljeni!

Kot ti je odgovoril že Gonzo. Pri odločanju glede dileme, prenosni ali namizni računalnik, je v ospredju njegova namembnost in ne naveličanost, sicer boš razočaran. Za okoli 1000€ dobiš super namizni (gamerski) in povprečen oz. soliden prenosni računalnik, z omejeno uporabo. Tudi sam sem že večkrat bil pred to dilemo pa sem se vedno vprašal, ali res potrebujem prenosnik? Ugotovil sem da ne, ker bi ga večinoma uporabljal samo doma. Potrebovala pa ga bo kmalu moja hči, ko bo letos odšla na faks. Torej, prenosljivost je tista kategorija, ki mora slediti tvoji odločitvi.
Poleg predlaganih znamk od Gonza, bi omenil sam še Lenovo. Slednjega nameravam kupiti tudi sam za svojo hči.

LP!
Staro 05.12.2007, 13:53
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Jep... "hisni" racunalniki so se zmeraj veliko zmoglivejsi kot prenosni... Poleg tega- ce se kdaj odlocis za nadgradnjo kaksne komponente...Koliko moznosti imas pri laptopu in koliko pri skatli??? .... Poleg tega... -ce veliko downlovdas in imas navado 24/h computer ON ....po mojem mnenju prenosni racunalniki niso primerni za "venomer vkljuceno funkcijo" (ga lahko po 2eh letah vrjetno odpises)....ce veliko igras igre tudi izberi namiznega...

Ce pa si student in ce veliko uporabljas racunalnik za solo pa ti bo laptop prisev prav,...
In vprasanje je spet....-koliko krat bi ga dejansko (zaradi nuje) vzel s sabo "kam drugam" kot pa, da bi ga imel doma na mizi???

Ceprav, komu izmed nas, ki ga se nimamo se pa ne "lušta" laptopa
Staro 05.12.2007, 14:11
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875

Jaz sem se "naveličal" stacionarcev, zato sem vse svoje 4 prodal in nabavil prenosnika(Nisem prodal zato ker nebi imel denarja zanj, prodal sem zato ker so mi šli že na živce). Po pol leta sem nabavil spet enega stacionarca za server in zdaj jih spet kupujem nazaj, prenosnik mi pa gre na živce in ga uporabljam le redko, ponavadi takrat ko grem na pot.
Zatorej, če si enak "freak" kot jaz ti priporočam stacionarca. Zakaj "freak"? Ker rad šraufam po računalnikih in kombiniram komponente da iščem najboljšo rešitev.
Staro 05.12.2007, 15:14
Stane Uporabnik Stane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 224

Namizni računalnik je dosti bolj udoben, prenosnik ima pa samo eno prednost - prenosljivost.

Tako da če pogosto (npr. tedensko, vsaj mesečno) prenašaš računalnik, vsemi prenosnik, v vseh ostalih primerih pa škatlo.
Staro 05.12.2007, 23:51
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a Stane Prikaži sporočila
Namizni računalnik je dosti bolj udoben, prenosnik ima pa samo eno prednost - prenosljivost.

Tako da če pogosto (npr. tedensko, vsaj mesečno) prenašaš računalnik, vsemi prenosnik, v vseh ostalih primerih pa škatlo.
pa bol "fensi" zgleda ..in mislim da je tudi to ena izmed lasnosti, zaradi katere nas laptop privlaci,....
Staro 06.12.2007, 06:57
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

pa magnet si nanjga namontiraj,če ga slučajno pozabiš na strehi avtomobila,da bo tam tudi ostal....
Staro 06.12.2007, 07:15
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

zadosti močan, da tudi quck format naredi?
Staro 06.12.2007, 15:49
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875

Magnet ti bo naredil še kaj več kot quick format :D

Značke
namizni, prenosnik, računalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
računalnik zanič ali moja napaka? firemen Računalništvo in internet 36 28.11.2007 18:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:24.