Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.12.2009, 17:52
NejcOsredkar Uporabnik NejcOsredkar ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2009
Sporočila: 1
Privzeto Težave z internetno povezavo!

Imam problem pri vzpostavitvi internetne povezave na prenosnem računalniku preko kabla iz modema. Pri lan adapterju vedno napiše "unidentified network" . Kot napako mi napiše tudi napačen ip naslov. Mi lahko prosim svetujete, kaj bi bilo vredno poskusiti. Sistem je windows 7, napako javi številko 651. To bi bilo vse. Hvala za informacije.

Nejc
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2009, 18:29
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Težave z internetno povezavo!

A maš nastavljeno avtomatsko pridobivanje ip naslova na mrežni kartici.
Ali pa imaš port ki ga namenjaš prenosniku nastavljen na video.
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2009, 21:25
howrude1 Uporabnik howrude1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 137

na windowsih 7 baje obstaja en problem z tem errorjem 651, ce vpises to v google, bos videl vec razlicnih predlogov za resitev, vsem predlogom je skupno eno, in to je da na vsak predlog dosti ljudi rece da jim ta predlog ne pomaga

rekel sem BAJE..zakaj..zato ker jaz sem imel ta problem samo tedaj ko je imel siol tezave
tko da..predno delas kaksne drasticne posege na racunalniku, bi jaz raje preveril kdo je kriv..siol ali tvoj kompjuter

meni se je ta error pojavljal samo v 3-4 dnevih ko smo imeli nekateri uporabniki probleme v siski....kasneje tega errorja nisem videl nikoli vec
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2009, 17:40
080 Jan Uporabnik 080 Jan ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Jan
Član od: Sep 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 35

651 je napaka windows 7, ki jo odpravijo avtomatske nadgradnje operacijskega sistema. Zadeva bi morala delovat če se nastavi modem kot ruter, vsaj toliko da se windows 7 nadgradi.
Odgovorite s citatom
Staro 30.12.2009, 13:18
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

No jaz imam malo drugačen problem, ki bi naj bil jutri odpravljen, je pa zanimivo, na kakšen način se serviserji lotevajo popravila.

Pri sosedu zadnjih 14 dni ni delal telefon (PSTN) in včeraj so klicali in prijavili napako. Danes pride serviser, nekaj čara tam okrog hišne omarice in v tistem času seveda pri nas mrknejo popolnoma vse storitve (razvezan dostop, Trio). Preverim modem, ni sinhronizacije. Tukaj moram dodati, da pridejo od omaric pri cesti do njihove hiše parice po enem kablu, in potem naprej iz njihove hišne omarice proti nam. To, da je bil pri njih serviser sem žal izvedel šele takrat ko je odšel.

No najprej sem seveda klical na 0801000 in prijavil napako, potem sem pa klical še serviserja, ki je to delal in on mi pove, da je crknila razdelilna letvica na hiši in da pridejo jutri popravit.

Ne bom se zdaj nekaj preveč razburjal zaradi tega, če bojo res jutri popravili, je pa vseeno vrag, ko en dan pred prazniki vse mrkne in še posebej zanimiv je princip, ko sosedu popravijo telefon tako, da tebe kratkomalo brez opozorila odklopijo, da dober del letvice uporabijo za popravilo njihovega telefona. Vse skupaj je nekako v smislu "češ, bo že prijavil napako, pa pridemo jutri popravit".

Drugače delajo vse storitve zadnjega pol leta popolnoma brez problema, le taka "prosto po prešernu" politika popravil me je sedaj malce presenetila.

Pa vesele praznike vsem...

Edit 31.12.09 Že popravljeno...

Nazadnje uredil Deflektor : 31.12.2009 ob 09:52.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internetno, povezavo, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave in rešitve z brezžično povezavo 080 Urban Tehnična pomoč 218 08.10.2019 12:19
Težave z internetno povezavo kovacc Tehnična pomoč 4 09.02.2009 07:31
Težave z povezavo MinoSLO Tehnična pomoč 0 27.04.2008 16:18
Težave z povezavo, hitrostjo...itd... Nigh Tehnična pomoč 19 21.04.2008 13:58
Problem z internetno povezavo Pirotehnik Računalništvo in internet 4 18.11.2007 16:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:09.