Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 05.08.2007, 01:59
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Zavodi za zaposlovanje - pohvale in graje

Verjetno se je vsak od nas vsaj enkrat v življenju srečal z uradnico/uradnikom Zavoda za zaposlovanje. Država kar nekaj denarja namenja za prvo zaposlitev, oziroma vnovično zaposlitev brezposelnih in dodatno izobraževanje starejših in tistih z nižjo izobrazbo. Tudi iz evropskih skladov priteka ne tako malo sredstev v te namene.

Zakaj sem odprla to temo? V moji sredini je kar nekaj mladih, ki so hudo kritični do dotične ustanove. Strejši sploh negodujejo, da kljub želji in volji nimajo dovolj podpore s strani Zavoda. Sama je še nisem potrebovala (samo enkrat - za dvig knjižice) in upam, da jo ne bom več. Se pa nikoli ne ve. Zanimajo me vaše izkušnje.

Nazadnje uredil Irina : 05.08.2007 ob 02:06.
Staro 05.08.2007, 09:18
Del Uporabnik Del ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 136
Privzeto Re: Zavodi za zaposlovanje - pohvale in graje

Bil samo dvakrat tam,pa ne zase in dobil občutek da se bolj s statistiko ukvarjajo,kot s čem drugim...
Staro 05.08.2007, 23:17
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Bila sem tam in lahko samo rečem, da ne vedo prav dobro, kaj bi počeli z ljudmi z višjo izobrazbo. K sreči jih nisem potrebovala prav dolgo.
Staro 06.08.2007, 07:45
dolenjec Uporabnik dolenjec ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 106

Bil tam in imel pri tem zelo dobre izkušnje. Se je pa treba zavedati, da tam ne proizvajajo služb, ampak jih samo posredujejo, v kolikor se za to pojavijo potrebe na trgu dela (s strani delodajalcev). Glede na to, kako zasuta je bila moja svetovalka z delom (800 strank/svetovalko) moram reči, da se je zame max. potrudila.
Poleg tega s(m)o brezposelni dolžni sprejeti službo, ki je v skladu z naši izobrazbo (in po 6. mesecih za do 2stopnji nižjo). Hja, kejr so pravice ( socialna pomoč, denarno nadomestilo...) so tudi obveznosti, ne (aktivno iskanje in sprejetje zaposlitve...)? Kar pa marsikomu, kot sem videl med čakajočimi, ne diši...
Staro 06.08.2007, 11:48
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Verjetno je žal res tako, da nekaj tistih, "ki iščejo delo in prosijo Boga, da ga ne dobijo", najprej krade čas svetovalkam in obenem mečejo slabo luč še na preostale iskalce.

Res pa je tudi, da vse možnosti in sredstva, ki jih Zavod pa le ima, niso dovolj izkoriščene.
Staro 06.08.2007, 22:06
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

zavod za zaposlovanje je kr neki, edino dobro je, ce ti dajo denarno nadomestilo ali socjalno pomoc preko njih.

Oni ti ne iscejo samo zaposlitve, temvec te skoraj prisilijo, da sprejmes vsako zaposlitev, saj oni recejo tebi, kaj je ustrezno zate, tvoje mnenje jih ne briga, cisti suzenj si, moras hodit na razgovor in sprejeti vsako delo, mislim halooo? Sej ni cudno, da so place tako nizke, ker folk bo itak mogu sprejeti delo, ocitno nas je prevec ljudi v Sloveniji dosti prevec.

Glede tega, da drzava pomaga pri prvi zaposlitvi, je bedarija, mislim na kaksen nacin pomaga in komu pomaga? Ti dobis neko glupo placo, delodajalec pa dobi delavca zastonj ali za polovicno ceno, itd... Glede zaposlitve invalidov, da ne govorim, ker je ze skori biznis, da imas zaposlene invalide, ker ti drzava placa skoraj vse, torej delajo invalidi skoraj zastonj in naj vas beseda invalid ne zavede, ker nekateri lahko naredijo ogromno, vsakdo pac dela svoje delo in zato mora biti primerno placan.

Invalid je lahko tudi direktor in ima place 20.000€ na mesec, saj za voditi podjetje invalidnost ni ovira, odvisno kaksna stopnja invalidnosti, itd...

Pa se to, ZZZRS bi mogu imeti svoj forum, pa bi se potem vidlo, kaj si ljudje zares mislijo o njih, ker pritozbe opombe, itd... itak ne pridejo nikoli v javnost ali kam drugam, razen v kos za smeti.
Staro 07.08.2007, 07:22
dolenjec Uporabnik dolenjec ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 106

Tudi jez bi mel veliko za povedati čez Zavod, če ne bi bil pripravljen sprejeti zaposlitve (ne mislim tebe Anarchy) in bi raje udobno vlekel socialno podporo ali nadomestilo za brezposelnost...pri tem pa bi me delavci Zavoda silili v zaposlitev. Normalno, da bi samo čakal, kdaj se pojavi kak forum, da bi lakho šinfal "kakšni so...".

A ne bi bilo bolj fajn, da nihče ne bi nikogar nikamor silil, pa bi bila polovica aktivnega prebivalstva na Zavodu, vlekla podpore....Me prav zanima, koliko časa bi se tole izšlo, preden bi država bankrotirala.

Drugače pa Anarchy, primerno in ustrezno zaposlitev določa Zakon pa če je meni ali tebi všeč, ali ne...
Staro 08.08.2007, 00:05
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Ne vem od kje ideja, da je za socialno dovolj, da se prikažeš tam in rečeš prosim?
Staro 08.08.2007, 00:55
Snegec Uporabnik Snegec ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Snegec
Član od: Aug 2007
Naslov: V službi.
Sporočila: 13

Ena od stvari, ki je šla meni za časa zabijanja časa na Zavodu Za zaposlovanje, je to.. da so me prav vsakič vmes med mojimi zaposlitvami dodelili svetovalki, ki je bila _ooops_ na porodniški.. ko se je to zgodilo drugič in tretjič, sem se prenehal spraševati, zakaj so ostali svetovalci in svetovalke tako zasuti/e z delom.

In potem prideš na informativni pogovor al nekej takega - "Ja koga pa vi čakate? Aja.. ona je pa na porodniški, jo nadomešča ta in ta, kar naprej stopte.

Prideš tja in podpišeš nevemkaj, potem ti pa še glupa vprašanja glede iskanja službe postavljajo, edina dobra stvar, ki sem jo sploh dobil od ZZZS je ta, da so me starši lahko za čas mojega aktivnega statusa na le-tem zavodu pri davčni napovedi dali kot vzdrževanega člana. To je pa tudi edina pozitivna "izkušnja" katero sploh lahko povem.
Staro 08.08.2007, 21:03
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
zavod za zaposlovanje je kr neki, edino dobro je, ce ti dajo denarno nadomestilo ali socjalno pomoc preko njih.

Oni ti ne iscejo samo zaposlitve, temvec te skoraj prisilijo, da sprejmes vsako zaposlitev, saj oni recejo tebi, kaj je ustrezno zate, tvoje mnenje jih ne briga, cisti suzenj si, moras hodit na razgovor in sprejeti vsako delo, mislim halooo? Sej ni cudno, da so place tako nizke, ker folk bo itak mogu sprejeti delo, ocitno nas je prevec ljudi v Sloveniji dosti prevec.

Glede tega, da drzava pomaga pri prvi zaposlitvi, je bedarija, mislim na kaksen nacin pomaga in komu pomaga? Ti dobis neko glupo placo, delodajalec pa dobi delavca zastonj ali za polovicno ceno, itd... Glede zaposlitve invalidov, da ne govorim, ker je ze skori biznis, da imas zaposlene invalide, ker ti drzava placa skoraj vse, torej delajo invalidi skoraj zastonj in naj vas beseda invalid ne zavede, ker nekateri lahko naredijo ogromno, vsakdo pac dela svoje delo in zato mora biti primerno placan.

Invalid je lahko tudi direktor in ima place 20.000€ na mesec, saj za voditi podjetje invalidnost ni ovira, odvisno kaksna stopnja invalidnosti, itd...

Pa se to, ZZZRS bi mogu imeti svoj forum, pa bi se potem vidlo, kaj si ljudje zares mislijo o njih, ker pritozbe opombe, itd... itak ne pridejo nikoli v javnost ali kam drugam, razen v kos za smeti.
Zavod ne podeljuje socialnih pomoči - za njo lahko zaprosiš na CSDju, pogoj pa je, da si prijavljen na zavodu kot ISKALEC zaposlitve, ne kot ČAKALEC na zaposlitev, kot si marsikdo predstavlja. Zavod nima služb, ki bi jih talal naokoli, lahko le posreduje delovna mesta, ki jih razpišejo delodajalci - tisti, ki pač želijo posredovanje s strani zavoda.

In prav zaradi zgoraj omenjenih ČAKALCEV zavod pač mora delovati morda na trenutke strankam manj prijazno in jih zato napotuje tudi na delovna mesta, ki so do dve stopnje nižja od iskalčeve izobrazbe. A to šele po pol leta prijave na zavodu!

Zavod napotuje v skladu z zaposlitvenim načrtom, ki ga brezposelni naredi skupaj s svojo svetovalko. In vsak brezposelni ta zaposlitveni načrt podpiše, torej podpiše, da se strinja, da bo na omenjena delovna mesta posredovan. In jasno da je fino prebrati, kaj se podpisuje...
Po pol leta pa zakon omogoča posredovanje tudi na nižja delovna mesta, saj če nekdo v pol leta ne najde zaposlitve v željenih poklicih, se lahko sklepa da:
- zaposlitev iskanih področjih je malo ali nič ali
- kandidat ni najbolj ustrezen za željena področja dela (delovne izkušnje, starost...) ali
- zaposlitve ne išče aktivno

Pod tretjo alinejo se najde največ "iskalcev" zaposlitve.
Seveda so tudi izjeme!

Značke
graje, pohvale, zaposlovanje, zavodi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pohvale SiOLu Krapica O storitvah 59 13.07.2007 10:52

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:15.