Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 20.03.2009, 18:03
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Ne vem kako naprej

Poanta je ravno ta, da je lahko biti pameten, če nisi osebno vpleten.

In ko smo pri odpuščanju, jaz mislim da tukaj ni vprašanje, ali znaš ali ne znaš odpustiti. Preprosto zato, ker je odpuščanje vezano na lastne občutke in čustva. Reči "jaz pa znam odpustiti" v bistvu pomeni reči "jaz pa znam zavestno kontrolirati svoja čustva" - v dobesednem pomenu besede (torej ne da se pretvarjaš, da si dobre volje, če nisi, ampak da si dejansko rečeš "zdajle bom pa dobre volje" in tup - res si dobre volje).
Staro 20.03.2009, 18:09
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

mimogrede, še ena fusnota:
Citat:
pred pol leta sem začela eno avanturo,ki je bila zelooooo lepa-bila je globoka,čustvena,strastna...bila sem še vedno poročena,a sem se kljub temu podala v to,saj mi mož ni nudil tega kar mi je ljubimec...zaupala sva si ogromno stvari,šla sem stran od moža in se mu v celoti predala..sedaj pa tik pred božičem bum...začel je dobivati smse z neznane številke,mene prišla neka deklica na obisk in grozila naj ga pustim na miru,nisem niti slutila ne,da je to moževo maščevanje.....sedaj pa mi noče verjeti da tega jaz nisem storila,da nisem jaz pošiljala in to me boli...da mi ne verjame,kljub temu da sem ga imela rada in se mu predala....
nato ji je "bratranec" njenega moža ukradel geslo in naenkrat številka sporočil ni bila več neznana, ampak njena...

določeni indici kažejo, da je avtorica vseh (večih) sporočil ista oseba.
zdaj bi se pa lahko tale ubožica "kristi", "beatriska", "vrtnica" al karkoli že, odločila, ali je preverjala svojega ljubimca ali ne, ali je zapustila svojega moža ali ne... pa še par drugih stvari.

bulšit

Nazadnje uredil Andreea : 20.03.2009 ob 18:16.
Staro 20.03.2009, 18:27
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Poanta je ravno ta, da je lahko biti pameten, če nisi osebno vpleten.

In ko smo pri odpuščanju, jaz mislim da tukaj ni vprašanje, ali znaš ali ne znaš odpustiti. Preprosto zato, ker je odpuščanje vezano na lastne občutke in čustva. Reči "jaz pa znam odpustiti" v bistvu pomeni reči "jaz pa znam zavestno kontrolirati svoja čustva" - v dobesednem pomenu besede (torej ne da se pretvarjaš, da si dobre volje, če nisi, ampak da si dejansko rečeš "zdajle bom pa dobre volje" in tup - res si dobre volje).
deloma se strinjam - ampak!
če si sposoben odpustiti (to ne pomeni pozabiti), lahko ostaneš skupaj in imaš zdrav odnos.
če nisi sposoben odpustiti, ne moreš ostati v odnosu, s tem, da se ta odnos ne bi sprevrgel v patološkega (v kolikor že prej ni bil patološki).

in če ne moreš odpustiti: ni nujno, da že v naprej veš, ne boš sposoben odpustiti, ampak prej ali slej prideš do točke, ko stvari predelaš, prežvečiš in ko spoznaš, da čez nekaj ne moreš iti. in takrat je (po mojem) bolje, da se razideš.
Staro 21.03.2009, 01:30
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a kristi Prikaži sporočila
V bistvu niti ne vem kako naj začnem..najbolje da tukaj sem poročena štiri leta,na začetku zakona je bilo vse okej,ljubezen,zaljubljenost,tudi spolnost je bila super,šla sva se razne igrce(res da vedno na mojo pobudo a vendar),romantiko itd...nato pa pred kakim letom bum nič več ljubezni,naveličanost(z moje strani)izguba želje po njegovem dotiku itd,vsakič ko pač pride do spolnosti ne uživam,ampak se pretvarjam..o tem sem mu tudi povedala,a mi ne verjame..misli da se hecam..se je pa še nekaj vmes zgodilo(kar vem da ni bilo prav a vendar..)zaljubila sem se v drugega,bila sem čustveno-intimno povezana z njim(bilo je mislim čustveno obojestransko)tako lepo kot sem se imela z njim,tako kot sem lahko govorila z njim-kaj takega se mi še nikoli ni zgodilo bila sva res povezana..nato pa sem naredila usodno napako pri njemu- preverjala sem z druge cifre koliko mu je do mene(namesto da bi ga to vprašala),tega mi ne more oprostiti da sem mu lagala,pa čeprav sem se mu že velikokrat opravičila-jaz pa imam zlomljeno srce-vztrajam pri možu čeprav ga ne ljubim,čeprav si želim njega nazaj..ne vem kako naprej,kako naj njemu dopovem da ga imam rada,da je bil in je zrak ki ga diham,da se dušim brez njegovih objemov,poljubov,besed?Ne dopusti mi do sebe,jaz pa zaradi tega trpim...hvala za vaše nasvete....
Najprej kratko vprašanje, koga pravzaprav varaš? Moža, ljubimca ali samo sebe. Nagibam se k temu, da samo sebe........najbolje bi bilo, da si poiščeš strokovno pomoč.

Kaj pa te sploh zadržuje, da se ne ločiš od moža, ki ti itak nič ne nudi, ali pač?Ekonomsko varnost? Nisi poštena niti do sama sebe, kako boš do drugih? Res bo treba stopiti pred ogledalo in si povedati nekaj neprijetnh resnic.
Staro 21.03.2009, 09:46
kristi Uporabnik kristi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 15

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
mimogrede, še ena fusnota:

nato ji je "bratranec" njenega moža ukradel geslo in naenkrat številka sporočil ni bila več neznana, ampak njena...

določeni indici kažejo, da je avtorica vseh (večih) sporočil ista oseba.
zdaj bi se pa lahko tale ubožica "kristi", "beatriska", "vrtnica" al karkoli že, odločila, ali je preverjala svojega ljubimca ali ne, ali je zapustila svojega moža ali ne... pa še par drugih stvari.

bulšit
Zelo me zanima kje je ta podobna zgodba(mi lahko pošlješ link?)Dejstvo je namreč tako,da sem za nasvet prosila samo tukaj in nikjer drugje,lahko pa si pomislila če si je res podobna da sem jaz ta ista oseba.Po večini forumih sem namreč prijavljena pod nickom Kristi.Da pa ne bo več potrebno komentirati,naj vam povem da je situacija naslednja:upooštevala sem marsikateri nasvet,se z možem pogovorila,mu povedala da sem ga varala in tudi zakaj,o vsem sva se pogovorila in si dala novo priložnost.Sedaj vem kako naprej,vem da moram usmerjati energijo v najin odnos,obnoviti tisto kar sva imela,sicer mal težje ampak se bova potrudila....Hvala vam za dobre in lepe nasvete pa lep pozdrav....
Staro 21.03.2009, 14:07
Uporabnik

Citat:
Zelo me zanima kje je ta podobna zgodba(mi lahko pošlješ link?)Dejstvo je namreč tako...
dej, dej, ljubica... ne farbat ljudi...
upam, da se zavedaš, da vse kar kilkneš na svojem računalniku, pusti tvoj odtis. stvari se da zelo enostavno preverit - pa sploh ne rabiš bratranca, ki bi zate gesla kradel niti ostalih nelegalnih metod in podatkov, ki so samo adminom dostopni...
nikjer nisem rekla, da so bila zgornja sporočila objavljena pod istim nickom.

če ima človek resno željo po resnem partnerstvu, se ne preganja po paritvenih portalih, razkazuje po messengerjih in ob možu ter ljubimcu išče še nove "zasilne izhode" (to je seveda samo moje mnenje). sicer, moram priznat, lepa zgodbica, in verjetno celo pali, ker imajo moški baje en gen, k ijih sili v reševanje žensk, ki so v težavah.

lepo, da so se tvoje težave ravnokar rešile obljubim, da ne bomo več komentirali, ker nam ni treba.
pa srečno, miška.
vidiš, da se da s pogovorom vse rešit.

Nazadnje uredil Andreea : 21.03.2009 ob 14:31.
Staro 21.03.2009, 16:28
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Zelo me zanima kje je ta podobna zgodba(mi lahko pošlješ link?)Dejstvo je namreč tako,da sem za nasvet prosila samo tukaj in nikjer drugje,lahko pa si pomislila če si je res podobna da sem jaz ta ista oseba.Po večini forumih sem namreč prijavljena pod nickom Kristi.Da pa ne bo več potrebno komentirati,naj vam povem da je situacija naslednja:upooštevala sem marsikateri nasvet,se z možem pogovorila,mu povedala da sem ga varala in tudi zakaj,o vsem sva se pogovorila in si dala novo priložnost.Sedaj vem kako naprej,vem da moram usmerjati energijo v najin odnos,obnoviti tisto kar sva imela,sicer mal težje ampak se bova potrudila....Hvala vam za dobre in lepe nasvete pa lep pozdrav....

meni tale happy end ne potegne ...
Staro 22.03.2009, 01:00
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
meni tale happy end ne potegne ...
Verjetno ne samo tebi, ampak po zapisu Andreea ji ni preostalo nič drugega, kakor, da jo odkuri drugam.
Staro 24.03.2009, 08:54
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
deloma se strinjam - ampak!
če si sposoben odpustiti (to ne pomeni pozabiti), lahko ostaneš skupaj in imaš zdrav odnos.
če nisi sposoben odpustiti, ne moreš ostati v odnosu, s tem, da se ta odnos ne bi sprevrgel v patološkega (v kolikor že prej ni bil patološki).

in če ne moreš odpustiti: ni nujno, da že v naprej veš, ne boš sposoben odpustiti, ampak prej ali slej prideš do točke, ko stvari predelaš, prežvečiš in ko spoznaš, da čez nekaj ne moreš iti. in takrat je (po mojem) bolje, da se razideš.
Nedvomno, ampak nisem mislil tako. Razmišljal sem, ali lahko nekdo odpusti na komando? Da bi rekel "tole je pa res štala, ampak zdaj bom pa odpustil". Meni so to ne zdi možno.
Staro 24.03.2009, 09:00
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Nedvomno, ampak nisem mislil tako. Razmišljal sem, ali lahko nekdo odpusti na komando? Da bi rekel "tole je pa res štala, ampak zdaj bom pa odpustil". Meni so to ne zdi možno.
V bistvu se čustva da zavestno kontrolirat.
Ravno tako kot se da zavestno kontrolirat avtonomno živčevje (znanstveno dokazano), čeprav v šolah še vedno učijo, da to ni možno. Tudi princip je podoben.

Je pa res, da to uspeva zelo redkim. In tudi tem zelo redkim ne uspeva vedno.

Značke
kako, naprej, vem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako povečam hitrost ADSL povezave? howrude Tehnična pomoč 13 22.08.2009 22:24
kako najti... sunnygirl Svet in ljudje 11 22.05.2008 21:21
Kako uporabljati Duo z drugim telefonskim vmesnikom? schnapsi Tehnična pomoč 2 29.11.2007 14:22
Kako dolgo se povprečno čaka na SIOL TV ?!?! mzvikar2 O storitvah 9 02.11.2007 13:16
Pedofilija med duhovniki Sharkica Religija in filozofija 269 23.06.2007 23:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:53.