Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.05.2013, 20:18
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929
Privzeto Elektronski naslov

Se še spomnim obdobja modemov s hitrostjo 1048Mb, ko smo na telekomu plačevali vsako minuto, da so s kakšnega huba potegnili kašno igrico. Smo kombinirali s študenstskimi računi, obdobji nizke tarife... da nas ne bi oskubili do konca. Potem je le Telekom izumil ADSL peko digitalne telefonije. Kdo je vedel za kaj se gre in kdo ni rabil tega je pač preskočil ISDN pogruntavščino. Ko so leta 2005 ponudili ADSL na naravni platformi- analogni liniji sem bil zraven v štartu. Ko so omogočili razvezan dostop sem bil zraven takoj ko je bilo možno. Ko so nam ponudili Sageme za IPTV sem ga seveda testiral in testiral in testiral... dokler nam niso ponudili Box-e. Prav olajšano sem jih testiral in testiral in... jih še testiram...
No in od obdobja klicnega dostopa sem registriral elektronski naslov ime.priimek@siol.net. Takrat si lahko imel le en naslov na en klicni dostop. Ob prehodu na ADSL sem dobil možnost za 4. elektronske naslove. Seveda sem stvar preveril in po zagotovilu, da bo moj ime.priimek@siol.net ostal sem se odločil za prehod. Z veseljem sem registriral elektronske nalove za ženo in oba otroka in stvar je delovala celih 8 (z besedo: osem) let. Potem pa SIOL v letu 2013 začne s posodobitvijo elektronske pošte (po cca. 12 letih!!!) in kaj se zgodi? Moj elektronski naslov ime. priimek@siol.net mi enostavno ukinejo (od žene in otrok so še aktivni). O tem me niti ne obvestijo- le kaj se bodo utrujali z uporabnikom, kateri jim tam 12 let plačuje tam 1000 € na leto? Ko čez nekaj dni ugotovim, da mi spletna pošta ne dela seveda pošljem reklamacijo. Dobim avtomatski odgovor, da je incident zabeležen. Čez en dan dobim odgovor, da je incident posredovan tehnični pomoči (ga. Mateja Selak) in nato od tehnične pomoči (g. Jure Horvat), da je bil račun izbrisan, ker je bil vezan na klicni dostop!!!!! in, da naj pošljem zahtevo, če ga želim v svojem uporabniškem računu za ADSL pake!!!. Kot, da bi reklamacijo pošiljal zaradi slabega vremena ali zobobola???
Od izbrisa elektronskega naslova je minilo že 13 dni. Problem je, da sem v teh letih ta elektronski račun in psevdonime uporabil za registracijo na: DURS-u, E-upravi, E-davki, kataster, Moj Telekom, Petrol, TUŠMobil, NLB, DIBA,... desetine forumov, spletnih trgovin, družabnih omrežij...

Ker je Telekom očitno neresen in namerno povzroča škodo svojim uporabnikom sem si sedaj registriral svojo domeno ...@priimek.si in si v Googlu registriral elektronsko pošto. Sedaj intenzivno prenašam vse registracije na svojo domeno. Pri nekaterih portalih pa sprememba elektronskega naslova ni možna (kakšna ironija: tudi na SIOL-u... le kako mi bodo sedaj pošiljali obvestila???).

Me bo kdo vprašal, zakaj ne zamenjan ponudnika? Mi lahko da kdo garancijo, da bo drugje bolje?

Ker tega ni, bom pač sedaj gledal, da mi bo politika Telekoma čim manj škodovala, če se bom kdaj morebiti odločil da zamenjam ponudnika ali, če se bodo oni odločili, da me pač enostavni izbrišejo.

PS- mar niso izbrisani na sodišču EU dobili možnost do neke odškodnine?
Staro 21.05.2013, 10:09
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638
Privzeto Re: Elektronski naslov

Skoraj ne morem verjet da so ti izbrisali e-naslov. Sicer pa...vsaka šola nekaj stane. Zato pa mam jaz svoje maile(registirane na svojo domeno - kot si sedaj ti naredil), da nisem odvisen od nobenga. Vsaj za pomembne zadeve.

Poročaj, če boš dobil nazaj zadevo. Drugam pa ne hodi. Vsepovsod isto.

P.S. Aja, če bi pa ti zahteval izbris, sem prepričan, da ti ne bi uspelo.
Staro 21.05.2013, 18:55
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.781

Pozdravljeni,

na ZS mi sporočite vaše uporabniško ime ali e-naslov, ki ste ga imeli na klicnem dostopu in uporabniško ime za širokopasovni dostop.

Lep pozdrav
Miha
Staro 21.05.2013, 20:06
Uporabnik

No ja zanimivo
Elektronski naslov mi ne deluje od 7. Maja 2013. Le za koliko mesecev bom oproščen plačila storitev, po tabeli APEK?

PS- sem poslal že 3. sporočilo na tehnično pomoč.

Nazadnje uredil telex : 21.05.2013 ob 20:22.
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2013, 19:05
Uporabnik

Še vedno nič! Ne sporočilo, da ni možno, ne sporočilo, da je izvedeno.

PS- uporabniški račun mi omogoča 4 brezplačne elektronske naslove. Prostega imam še enega. Če vpišem ime.priimek@siol.net mi javi, da je elektronski naslov zaseden. So ga morebiti odvzeli meni in dali nekomu, kateri je politično vpliven?
Staro 23.05.2013, 15:53
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Mogoče bi uporabil kako 080 cifro ali pa online pomoč, kot pa da čakaš na milost agentov :D
Staro 23.05.2013, 15:54
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.384

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Še vedno nič! Ne sporočilo, da ni možno, ne sporočilo, da je izvedeno.

PS- uporabniški račun mi omogoča 4 brezplačne elektronske naslove. Prostega imam še enega. Če vpišem ime.priimek@siol.net mi javi, da je elektronski naslov zaseden. So ga morebiti odvzeli meni in dali nekomu, kateri je politično vpliven?
V primeru, da je bil e-naslov, kdaj že aktiven, ga sam uporabnik ne bo moral vključiti prek Servisnih strani SiOL in ga bodo lahko vključili sodelavci iz Službe za naročniške zadeve.

LP
Jure
Odgovorite s citatom
Staro 23.05.2013, 18:47
manc Uporabnik manc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce manc
Član od: Oct 2001
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 322

Verjamem, da bo zadeva nekoč povsem enostavna. Kot je prenos mobilnih številk med operaterji.
Staro 23.05.2013, 20:46
Uporabnik

Ne razumem: prijavil sem napako na tehnično pomoč in dobil številko incidenta ( Incident INC000001394303). Javil se mi je agent tehnične pomoči, kateremu sem že dvakrat poslal vse podatke. Nato sem stvar objavil na forumu, kjer me je tehnik znova prosil za podatke. Poslal sem mu jih.
le zakaj mi iz tehnične pomoči in oba agenta na odgovorijo vsaj ali mi bodo elektronski naslov nekoč lahko vrnili ali pa ne? Moj poštni naslov katerega bi rad dobil povrnjenega je: bozidar.gomilsek@siol.net, naslov kamor me lahko obvestijo o možnosti povrnitve naslova pe je: bozidar@gomilsek.si

PS- do sedaj sem banke, oblačne storitve... že itak prenesel na nov email. A ostalo mi je še kakšnih dvajset spletnih trgovin, ducat forumov in nekaj spletnih storitev in storitve kjer elektronskega naslova ne moreš spremeniti (npr. Tuš Mobil).
Staro 24.05.2013, 07:38
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Ne razumem: prijavil sem napako na tehnično pomoč in dobil številko incidenta ( Incident INC000001394303). Javil se mi je agent tehnične pomoči, kateremu sem že dvakrat poslal vse podatke. Nato sem stvar objavil na forumu, kjer me je tehnik znova prosil za podatke. Poslal sem mu jih.
le zakaj mi iz tehnične pomoči in oba agenta na odgovorijo vsaj ali mi bodo elektronski naslov nekoč lahko vrnili ali pa ne? Moj poštni naslov katerega bi rad dobil povrnjenega je: bozidar.gomilsek@siol.net, naslov kamor me lahko obvestijo o možnosti povrnitve naslova pe je: bozidar@gomilsek.si

PS- do sedaj sem banke, oblačne storitve... že itak prenesel na nov email. A ostalo mi je še kakšnih dvajset spletnih trgovin, ducat forumov in nekaj spletnih storitev in storitve kjer elektronskega naslova ne moreš spremeniti (npr. Tuš Mobil).
O tem kako odgovarjajo na splošno na maile sem že večkrat napisal.Škoda izgubljati živce. Bodi vesel da sploh dobiš številko incidenta.Jaz sem posla ene par mailov v temi innboxv50u ,pa nisem dobil niti ene potrditve (s pravi številke incidenta).
Tako se pač najenostavneje zavarujejo.

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
elektronski, naslov

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Elektronski naslov - urejanje error3 O storitvah 4 07.12.2012 08:16
Sprememba iz dinamičnega v statičen IP naslov akuxy Računalništvo in internet 10 21.02.2010 07:51
Elektronski naslov mumiran O storitvah 5 20.10.2008 20:37
e-mail naslov?? Alef Računalništvo in internet 3 14.03.2008 19:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:05.