Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.03.2009, 09:59
nexus6 Uporabnik nexus6 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 3
Privzeto Sinope568 kot modem ter Asus w500 kot ruter

pozdrav

ADSL (staticni IP) imam prikljucen na Sinope568 modem iz njega potem UTP kabel na Asus ruter, na katerega so nato prikljuceni vsi racunalniki ter dva WLAN access pointa (en Belkin, drugi TP link)

vedno kadar zmanjka elektrike oz. se resetira ADSL povezava z Sinope modemom, mi Asus ruter ne more vzpostaviti povezave PPPoE preko Sinope modema.

Sumim da se tudi Sinope hoce povezat z PPPoE in s tem nekako prepreci Asusu njegov poizkus PPPoE. V navodilih sem zasledil da je potrebno na Sinope modem vmesniku vpisati username: disabled ter password: disabled

Je kdo imel podobno izkusnjo?
Je potrebno na Sinope nastaviti se kaj, da bo deloval izkljucno kot modem in se ne bo poskusal vpletati v PPPoE (med centralo ter Asusom) oz. se obnasati kot ruter?

Sinope568 http://itm.siol.net/doc/2008/7/Sinop...jizica_NEW.PDF
Odgovorite s citatom
Staro 27.03.2009, 22:46
shqwarch Uporabnik shqwarch ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 79
Privzeto Re: Sinope568 kot modem ter Asus w500 kot ruter

@nexus6, svaka ti čast da ti je Asusov router uspelo na to sinolino škatlo spariti lahko sisrečen meni še to ne rata. Če sme vprašati. Kaj si naredil, da ti zadeva deluje? Če nočeš da ti smetim tu lahko nadaljujeva na ZS

Na strani 38 v navodilih je še ena rešitev, če bo vžgala(delala), potem pa to nastavtev še shrani.
Staro 28.03.2009, 09:14
Novinec

@shqwarch, ne me prehitro hvalit, ker mi se ni cisto uspelo ;-)
drugace sem pa na asusov w500 ruter nalozu dd-wrt linux firmware in ker ma ta skatla tud USB port sem nanj obesu se 500GB disk in mam zej v Asus ruterju kwazi linux server in ruter obenem.

No nazaj k problemu, na Sinope-ju sem nastelov username na disabled in password na disbaled in ene 4krat zadevo "Commit"-ov in "Restart"-ov da je sploh zadeva prjela (beri: se ni vec hotela povezovati na ADSL centralo in mi ni vec kradla staticnega IPja), ko sem mel to reseno sem Sinope-ja umaknu na 192.168.1 subnet, da se mi ne mesa v moj 192.168.0 subnet (na katerem mam vso ostalo mrezo).

Trenutno se mi Asus ne odziva, pomoje sem ga "brick"-nu, ko sem ga vec kot 30x odklopu in prklopu na power supply. Za sedaj sem ga nadomestil s starim Belkin ruterjem na katerem sem cist normalno vpisov user/pass za ADSL na WAN portu in misko se je sam od sebe lepo povezal, na zacetku ga je sicer nekej fleshiral in je utripov ko christmas tree, no cez 3 minute je blo vse ok. Parkrat sem ga odklopu in prklopu in za zdaj zgleda da se normalno poveze na ADSL prek Sinopeja in mreza zopet deluje.

V naslednjih dneh se bom posvetu Asusu, najprej ga morm ozivet, potem nazaj nastelat dd-wrt linux nato pa ga zopet poskusat umestit v svojo mrezo kot ruter.

za svoj Asus lahko poisces ustrezen dd-wrt firmware na:
http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv3/dd-wrt/hardware.html
Odgovorite s citatom
Staro 28.03.2009, 20:51
shqwarch Uporabnik shqwarch ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 79

A pa na začetku ti je deloval Asus (ko še nisi dal nanj dd-wrtja) normalno, ko si dobil Sinope modem?

Po mojem imaš z***an firmware na Sinopu, ker drugače bi ti moral delati brezproblema. Se pravi pod internet daš disconnect in potem pod save, commit potem bi pa moral zadevo verjetno za nekaj časa izkljušiti iz omražja in potem nazaj priklopiti. Tisto z restartom je falš narejeno meni ga nikoli ni uspelo restartat ne v firmwaru ne fizično z gumbom, ker ti potem očitno DHCP izklopi in bi se potem spet moral iskati z IPji.

PS: ali imaš file: wl500g-clear-nvram.trx ter file wl500g-recover.trx ker mi manjkata na uradni strani jim ne deluje link od teh dveh.

Nazadnje uredil shqwarch : 28.03.2009 ob 21:17.
Odgovorite s citatom
Staro 01.04.2009, 14:05
Novinec

dd-wrt sem dau na Asusa takoj ko sem ga nabavu, takrat sem imel se star Siol modem ki ni mel buildin ruterja in stvar je seveda delala brez problema, tudi ob prekinitvah napajanja.

fajla:
http://wl500g.dyndns.org/wl500g-clear-nvram.trx
http://wl500g.dyndns.org/wl500g-recover.trx

splosno o instalaciji:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Installation
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
asus, kot, modem, ruter, sinope568, ter, w500

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sinope568 in odpiranje portov Abronsius Tehnična pomoč 6 01.05.2011 18:28
Dostop v Sinope568 prek routerja stalin29 Tehnična pomoč 2 04.03.2008 12:54

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:06.