Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.06.2007, 10:11
uci Uporabnik uci ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2004
Sporočila: 1
Privzeto težave

Sicer ne spada ravno sem (posredno pa saj je siol telekomov) ampak foruma o telekomu nisem našel. Za kaj gre?
A kdo ve e-mail kakšne živinice v Novomeškem telekomu. Kajti rad bi jim poslal pošto z podobno vsebino spodaj pa ne vem komu.
Ima še kdo težave?
Če vas zanima si preberite spodaj.
--------------------------------------
spoštovani!

Prejšnji teden, v četrtek 14.06. 2007 je sin v popoldanskih urah opazil, da ne dela internet. Po pregledu kablov ugotovi, da ne dela tudi telefon. Pokličem 116. Operater je zaseden. Kličem 10 x. Operater je zaseden. Dobro bom že potrpel in poklical naslednji dan.
Po petkovem klicu (15.06. 2007) v jutranjih urah se okoli poldneva oglasita dva tipa, ki trdita, da napaka ni v hiši temveč v napelavi do hiše. Baje je ena parica nekje prekinjena. Bosta sporočila naprej. In gresta.
V petek nikogar več.
V soboto nikogar. Povezavo v internet mi uspe vspostaviti nekajkrat, vendar le za nekaj minut. Obupam.
Da delajo ob nedeljah pa tudi ne verjamem.

V ponedeljek zjutraj (18.06. 2007) telefon in internet ne delata. Pokličem 116. Glej ga zlomka. Operater mi pravi, da je nalog zaključen in da je okvara odpravljena. Zopet prosim in moledujem. Pokličem še SIOL na 080 1000. Mogoče bodo kaj kontaktirali. Saj so vendar ista firma. ADSL sedaj plačujem telekomu. Nič.

Upam, da bodo v torek (19.06.2007) prišli. Ja res. Mene osebno sicer ni bilo doma. Po 13. uri prideta dva modela, ki s stene odtrgata spliter, (razdelilnik) ga zamenjata (sedaj visi na kablih), telefonski kabel speljeta mimo prenapetostne zaščite (ga odstranita). Naj mi strela uniči še telefonska aparata? Toda glej ga zlomka. Dela. Modela odideta. Popoldne internet dela 15 minut, povezava se prekine. Resetiram modem, lučka na WAN utripa. Po več resetiranjih se mi uspe povezat za 20 minut. Sinu le uspe nekaj sneti s strani fakultete. Nato zopet nič. To se ponavlja pozno v noč.

Sreda zjutraj (20.06.2007). Telefon ne dela, internet ne dela. Kličem 116. Operater pravi, da je vse urejeno in da je nalog zaključen. Preklinjam. Še dobro da snemajo. Pravi, da bo posredoval naprej.

Medtem, ko tole pišem (ja v službi, ob 10. uri ), poskušam poklicati domači številki. NIČ.

Naj na koncu povem, da imam ISDN z dvema številkama. Eno uporabljata 80 letna starša, ki sta težje pokretna in jima je to edina vez z mano, ko sem odsoten. Me prav zanima, kaj bi bilo, da se jima sedaj kaj pripeti. ADSL uporabljata sin in hčerka, ki študirata v Ljubljani. Da se je sin prijavil na izpit na Fakulteti za elektrotehniko je moral k sosedom. Hčer je seminarsko na fakulteto poslala od prijateljice. Ja, ravno sedaj so izpiti. Jaz račune plačujem preko KLIK-a. Pred mano je telekomova položnica z datumom zapadlosti 19.06. 2007. Me prav zanima koliko obresti mi bodo nabili ker bom zamudil.

Zatorej vas prosim, da posredujete pri vaših nesposobnih vzdrževalcih in uredite zadeva takoj in mi posredujete odgovor na spodaj navedeni e-mail še danes.
Odgovorite s citatom
Staro 20.06.2007, 19:45
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990
Privzeto Re: težave

Mogoče na hitro tudi sam poglej, če je kje slab stik oziroma kakšna od žic ni dobro povezana.

Direktor ima naslov bojan.dremelj@telekom.si .

Tudi meni se je pri eni stranki zgodilo, da je bila čez vikend napaka "popravljena". Menda to naredijo zaradi norme, ker po ponovni prijavi napake prične čas odprave teči ponovno. In ker ima Telekom preveč zaposlenih, se pač vsak boji za svojo službo in da bi ga zaradi počasnosti odprave napak odpustili.

Je pa hitrost odprave težav različna glede na lokacijo, meni so težave ponavadi rešili v roku par ur po klicu na 116. Tudi v soboto popoldne.

Bodi pazljiv ob klicanju na 116 z mobilnega telefona, saj klic zaračunajo po tarifi za vroče linije.

Staršema raje kupi čimbolj enostaven mobilni telefon (velike tipke), nastavi velike črke in številke ter sprogramiraj tipke, da samodejno kličejo tvojo številko (in po potrebi druge pomembne številke).
Odgovorite s citatom
Staro 21.06.2007, 13:36
container Uporabnik container ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 1

Nihče, ki pozna živine v telekomu, ne bo povedal njihovih kontaktov

Drugače pa le pogum in vztrajnost!
Verjetno dobijo na SiOL-u vsak teden nekaj takšnih mailov in pač to se jim zdi nujno zlo ... glede tega ne bo naredil nič kaj konkretnega nihčev SiOL-u, če stvar res ne bo v medijih oziroma kako drugače odmevna.
Ker je treba za prehod na t-2 še vedno precej pretrpeti (večinoma zaradi birokracije, ki jo Telekom dosledno upošteva = zadnje datume izvedbe seveda) in je torej fluktuacija uporabnikov prepočasna, se SiOL-u ni treba bati za njihove uporabnike.

Sam sem trenutno v postopku prehoda na T-2 ravno zaradi takšnega pripetljaja (pa seveda zaradi natega 2 leti nazaj z monopolnimi cenami). Po drugi strani je res tudi, da ima tudi T-2 probleme z žicami (prav tako kot siol, saj so žice telekomove - razen optike seveda).

Tako pač je. Živimo v družbi, kjer je IKT (info komm tehnologije) še vedno v razvoju in zanesljivost delovanja ni navedena pri nobenem TK operaterju. Če zmanjka štroma gre svet k vragu (v temo), če zmanjka interneta bo samo kaos. To se mi zdi tudi vse večji problem.

Da bi vaš glas prišel do izraza bi se morali res potruditi. Recimo napisati uradno pritožbo na izvedbo storitev, poslati kaj na urad za varstvo potrošnikov (ti so zadnje čase precej učinkoviti).... Sami so mi na SiOLu rekli, da obstaja obrazec za povrnitev stroškov za dneve izpada in sem se jim smejal, saj se mi ni zdelo vredno. Morda to ni najbolj pametno, saj če vsi tako razmišljamo, se nihče ne pritoži in nič se ne premakne - s tem ko SIOL ustvarijo birokratsko oviro, si tudi sami naložijo precej dela v primeru, da smo potrošniki trmasti in vztrajamo pri zahtevah.

Nasvet: 0801000 je zastonj cifra. Tudi z mobilnega. Pokličite tja in jih prijazno povprašajte kako rešiti situacijo. In vsekakor se je najslabše znašati nad nič krivimi telefonisti - oni so še najmanj krivi. Obratno Vam bodo lahko naredili celo kaj več, če jih boste lepo prosili in jih povprašali po imenu (da bi jih potem lahko pohvalili). Ta metoda meni precej uspeva.
Odgovorite s citatom
Staro 26.06.2007, 14:09
mon Uporabnik mon ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 5

Žal je v Sloveniji prisotno mnogo "Balkanizma", čeprav so nesposobni le določeni ljudje in določena podjetja (večinoma so to ex-državna podjetja, ki delujejo po principu "tako pač je in če vam kaj ne ustreza, lahko greste").

Sam že kar precej let živim v Veliki Britaniji, kjer je situacija bistveno drugačna. Žal se v Sloveniji operaterji (ne samo SiOL) "še" ne zavedajo kaj pomeni izguba uporabnikov, ker se praktično večina uporabnikov ne more odločiti drugače (če pa se, pa pride do zaviranja in obupne birokracije ob spremembi).

Vsake toliko časa, ko se vrnem k staršem v Slovenijo, me čudi odnos v tem primeru Siola do potreb uporabnikov (Internet se v UK jemlje kot elektrika in mora imeti takšno zanesljivost kot le-ta). Smešno je, ko vidiš slovenske operaterje, ki za svojih par 200.000 uporabnikov ne morejo zagotavljati 24/7 storitev. Še bolj smešni pa so roki za odpravo napak, če gre kaj narobe.

Kakorkoli, slovenski operaterji bodo morali krepko seči v žep in nadgraditi infrastrukturo v tej meri, da bodo lahko uporabnikom zagotavljali kvalitetne storitve in se ne samo "mastiti" na račun izkoriščanja uporabnikov in obnašanja kot "garažni operater" (SiOL je po številu uporabnikov garažni operater v kakšni izmed bolj razvitih EU držav). Brez skrbi, še vedno jim bo ostalo dovolj, da bodo lahko delovali v meji "normalne" profitabilnosti.

Kakorkoli, zdravilo za te težave je, da se veliko o tem govori (tudi javno), v bitko in prizadevanja vključite Urad za varstvo potrošnikov, žal pa se bo brez poštene konkurence in glede na primat na infrastrukturnem delu stvar premikala verjetno bolj počasi.

Veliko uspehov.
Odgovorite s citatom
Staro 26.06.2007, 18:05
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.023

Ah daj no daj, ce pa povprasam kolega ki zivi v VB se pa samo cudi kako imamo pri nas postimane stvari. O razvezanem dostopu ali VDSL lahko samo sanja, da ne govorimo o limitiranju bandwidtha (koliko lahko preneses na mesec). Ni vse crno-belo kot se ti morda zdi.
Odgovorite s citatom
Staro 26.06.2007, 20:21
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

MON, ti pa nisi dosti izven naše kokoške hodil, ane? Bi moral videti kakšno Španijo, Anglijo... Porazno, za njih smo mi v IT raju.
Staro 27.06.2007, 12:12
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

Mam strica v Londonu, ki daje za internet precej bajne vsote, s tem da o nekih visokih prenosih lahko le sanja.
Adsl pri njemu sploh ni možen in je omejen na Kablski dostop.
Staro 29.06.2007, 12:03
mon Uporabnik mon ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 5

Fantje, verjetno vsi skupaj veste več kot jaz, ki že 7 let živim blizu Kenta in delam v Londonu.

Res je, vse je pogojeno z denarjem, ki si ga pripravljen odšteti (tudi limitiranje bandwidtha na broadband povezavah).

Odvisno je spet vse od mikrolokacije, nekje v UK je shit, nekje pa u iber kul, odvisno na katerem ponudniku si in od denarja, ki ga plačuješ...

Komu je navsezadnje pomembna infrastruktura (ali je optika, xDSL ali kabel) je čisto vseeno, hotel sem samo poudariti da so po mojih izkušnjah pri nas (v UK) mnogo bolj naravnani na uporabnike (bolj se potrudijo, ker se bojijo za vsakega uporabnika), kot pa pri vas v Sloveniji (vsaj po izkušnjah mojih staršev in mojih izkušnjah, ko rešujem težave). Če bo kdo kdaj hodil po Kentu, naj se mi javi na mail, pa gremo na pivo ali dva in stvar dobro predebatiramo .
Odgovorite s citatom
Staro 29.06.2007, 17:56
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.023

To pa cisto verjamem da se bolj potrudijo za uporabnika. No razen ce je govora o BT.
Odgovorite s citatom
Staro 29.06.2007, 23:14
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

MON, mi imamo pisarno v Chelseju in smo imeli lani silne težave ter naleteli na strašno odbijajoč odnos ISPjev.

Značke
težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z internetom mato02 Tehnična pomoč 82 18.04.2008 19:28
Težave s telefonijo marjan jerman Tehnična pomoč 13 16.04.2007 23:35
Sagem modem težave firewire Tehnična pomoč 5 27.02.2007 18:09
Težave z SCDA the_nfscarbon_guy Igre, konzole 5 05.01.2007 18:52
Težave s SiolTV simon123 SiOL TV 13 10.09.2006 10:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:48.