Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.09.2007, 15:36
mihapin Uporabnik mihapin ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 2
Privzeto Prehod s Sinfonike in izbira novega paketa oz. kako so me lepo nategnili

Po znanem prehodu iz Sinfonike na Siol sem se zaradi akcije 4 mesece zastonj internet odločil za paket Trio. Seveda mi je bilo rahlo sumljivo, ali bo ta akcija veljala tudi za nas, ki smo naredlil prehod, saj so se vse pogodbene obveznosti prenesle na Siol, kar bi pomenilo, da sem v bistvu že njihov stari naročnik. Kličem, in to večkrat, na informacije, kjer mi po parih neuspelih poskusih(telefonist/ka ni imel pojma o čem govoriva) nekdo potrdi, da akcija velja tudi za naročnike, ki so naredili prehod. Sklenem pogodbo in seveda dobim položnico za 1.mesec s polnim zneskom. Napišem reklamacijo, v odgovoru pa dobim preprosto obrazložitev, da akcijski popusti veljajo le za nove naročnike Siol storitev, v mojem primeru pa je šlo le za prehod med paketi. Gospod direktor tega ali onega oddelka, lahko se zahvalite vašim nesposobnim uslužbencem telefonistom za veliko novih nategnjenih strank.

Zanimivo je tudi, da v pogodbi piše, citiram: "Naročniško razmerje je bilo sklenjeno v času naročniške akcije(1.4.2007 do 31.8.2007).

Kako si razlagati ta stavek ob vseh drugih nejasnostih, ki so se zgodile ob tem prehodu mi tudi ni jasno.

P.S.
če ima še kdo podobno izkušnjo naj me kontaktira na pintericmiha@yahoo.com
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2007, 07:36
saso30lj Uporabnik saso30lj ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 84
Privzeto Re: Prehod s Sinfonike in izbira novega paketa oz. kako so me lepo nategnili

Poskusi s prijavo na tržni inšpektorat. Škoda, da nisi posnel telefonskega pogovora.
Odgovorite s citatom
Staro 15.09.2007, 10:01
mtance Uporabnik mtance ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2005
Naslov: Moste
Sporočila: 86
Privzeto Re: Prehod s Sinfonike in izbira novega paketa oz. kako so me lepo nategnili

Sej imajo oni vse pogovore snemane
Odgovorite s citatom
Staro 15.09.2007, 10:37
uroshl Uporabnik uroshl ni prijavljen
Novinec

No ti bom jaz odgovoril, ker tudi jaz mislim iti na siol. Ko sem prebral ta tvoj primer, sem še pa jaz začel težit. Torej pokličem tja, dobim odgovor - da so pri tem lahko komplikacije in ona ne ve čist točno kako in kaj.

Danes pošljem mail:Citiram:

Zdravo,

zanima me, sedaj trenutno sem pri amisu in bi šel na siol, torej bi opravil prehod. Ali zame velja tista akcija za nove naročnike ki bodo naročniško razmerje za SiOL internet sklenili med 24. avgustom in 15. novembrom, torej 4 mesece zastonj ali ne.

lp

Dobim odgovor:citiram:

Spoštovani,

veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Akcija za vas velja, saj trenutno še niste naš naročnik in ne opravljate spremembe obstoječega paketa pri Telekomu temveč opravljate prehod med operaterjem.
Za naročilo nas lahko pokličete na številko 080 8000 ali obiščete spletno stran http://moj.siol.net/narocilo.
V primeru dodatnih informacij nam lahko 24 ur na dan pišete na elektronski naslov info@siol.net. Z veseljem vam bomo pomagali.

Tako, tudi meni ni jasno, kako si dobil odgovor , da tista akcija ne velja. Naslednji teden mi poteče pri amisu, sam zdej ne več al naj grem na siol al ne, ker tako komplicirajo da glava boli.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 15.09.2007, 21:57
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Ja, samo nisi v isti situaciji. Sinfonikine uporabnike je Siol "kupil" in so postali Siolovi, verjetno zato težave z akcijo. Amis pa je dejansko drug operater.
Odgovorite s citatom
Staro 15.09.2007, 22:12
missClause Uporabnik missClause ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce missClause
Član od: Dec 2006
Sporočila: 155

ko si ti plačal prvo siolovo položnico, si prišel na našo shemo in si naredil spremembo, in seveda velja to kot katerekoli druga sprememba paketa.

na pogodbi ti je to pisalo, vendar če bi ti naprej še pisalo: "Naročnik se zaveže za 12 mesecev, ter pri tem ima štirimesečno brezplačno naročnino" bi bila tvoja reklamacija upravičena.
Odgovorite s citatom
Staro 15.09.2007, 22:14
missClause Uporabnik missClause ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce missClause
Član od: Dec 2006
Sporočila: 155

Citat:
Objavil-a uroshl Prikaži sporočila
No ti bom jaz odgovoril, ker tudi jaz mislim iti na siol. Ko sem prebral ta tvoj primer, sem še pa jaz začel težit. Torej pokličem tja, dobim odgovor - da so pri tem lahko komplikacije in ona ne ve čist točno kako in kaj.

Danes pošljem mail:Citiram:

Zdravo,

zanima me, sedaj trenutno sem pri amisu in bi šel na siol, torej bi opravil prehod. Ali zame velja tista akcija za nove naročnike ki bodo naročniško razmerje za SiOL internet sklenili med 24. avgustom in 15. novembrom, torej 4 mesece zastonj ali ne.

lp

Dobim odgovor:citiram:

Spoštovani,

veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Akcija za vas velja, saj trenutno še niste naš naročnik in ne opravljate spremembe obstoječega paketa pri Telekomu temveč opravljate prehod med operaterjem.
Za naročilo nas lahko pokličete na številko 080 8000 ali obiščete spletno stran http://moj.siol.net/narocilo.
V primeru dodatnih informacij nam lahko 24 ur na dan pišete na elektronski naslov info@siol.net. Z veseljem vam bomo pomagali.

Tako, tudi meni ni jasno, kako si dobil odgovor , da tista akcija ne velja. Naslednji teden mi poteče pri amisu, sam zdej ne več al naj grem na siol al ne, ker tako komplicirajo da glava boli.

LP
to je sprememba ponudnika, in bi naredil prehod med ISP - ponudniki kar pomeni da bi ti na Siolu dejansko sklenil novo pogodbo, če pa bi npr. Telekom prevzel vse Amisove naročnike, pa bi že avtomatsko v naši bazi bili in bi dejansko potem delali prehode med paketi in ne med ponudniki
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2007, 09:52
mihapin Uporabnik mihapin ni prijavljen
Novinec

@missClause:

Popolnoma jasno mi je bilo, da sem od trenutka, ko sem naredil prehod s Sinfonike že vaš naročnik, zgleda pa da bi morali to malo bolj objasniti tudi vašim(oz. Telekomovim) tel. operaterjem, saj sem se na podlagi tel. pogovora odločil za paket Trio(zaradi akcije), drugače se ne bi. Kdo je zdaj tu kriv?

Tudi pogodbo sem dobro prebral in če ne bi bilo tistega stavka: "Naročniško razmerje je bilo sklenjeno v času naročniške akcije(1.4.2007 do 31.8.2007)" bi že spet ORNK posumil, da nekaj tu ne štima, ampak zakaj zaboga bi dajali ta stavek noter, če sem že vaš stari naročnik!!!????

Mislim, da gre za eno veliko zavajanje. Hote ali nehote, bi pa lahko razsodilo kako sodišče.

lp
Miha
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
izbira, kako, lepo, nategnili, novega, paketa, prehod, sinfonike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zaračunavanje licence pri podaljšanju varnostnega paketa Dravlje Tehnična pomoč 24 21.06.2007 13:46
Izbira paketa in prehod An O storitvah 3 13.12.2006 11:12

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:00.