Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 25.10.2006, 23:22
brumer Uporabnik brumer ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce brumer
Član od: Dec 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 25
Privzeto Re: Lita platišča pozimi?

Če je avto nov bi bil moj nasvet- cenejše zimske na navadne plehnate feltne in z časom veliko prišparaš pri montaži in centriranju ,pa še lita platišča bodo ostala vedno lepa brez nevem kakšnega čiščenja in poliranja namreč sol pozimi je za lita platisča smrt ,namreč od soli aluminij oxidira in pri vsaki montaži feltno malo poškodujejo,malo pa še kamenčki po cestišču,tudi na kakšnih ledenih robnikih itd. in tam vedno začne oksidirati.
Staro 05.11.2006, 17:33
srf Uporabnik srf ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2004
Sporočila: 5

Že leta imam na litih platiščih zimske gume. Do sedaj nikoli nisem imel slabih izkušenj da bi se mi lak luščil ali kaj podobnega zaradi soli. Jasno pozimi kdaj pa kdaj avto in platišča tudi očistim in vse je ok. Ko sem imel še plehnata platišča pa je bil vedno problem rjavenje, potem šmirgljanje, barvanje, novi okrasni pokrovi... Včasih je bil problem pri litih platiščih ker je bila slaba kvaliteta materiala, slabo lakiranje in podobno, kar pa pri današnji tehnologiji sedaj odpade. Tudi lita platišča se da dobiti po ugodni ceni, zato menim, če jih dobiš jih kar daj gor.
Staro 05.11.2006, 21:32
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a jurka
Prosim vas za en nasvet.

Moj mali avtek ima lita platišča in seveda zaenkrat še letne gume, vsekakor pa ga bo treba kmalu preobuti v zimske gume.
Pa me zanima, kakšno je vaše mnenje - mu natakniti nove zimske gume na ta platišča, ali kupiti nova platišča in zimske gume? Res ni dobro imeti litih platišč pozimi, češ da se hitreje uničijo?

Avto dopušča tudi gume 175/65/14, ki so nekoliko cenejše od trenutnega profila 185/55/15.
Katere zimskei svetujete (kateri profil), da mu nataknem?

Bom vesela vsakega vašega nasveta, mnenja...

Hvala!
zimske gume 175/65/14 in ne 15"...lita platišča se res uničujejo pozimi (poškodbe zaradi peska in ostalih reči).

Sam si dam alu-platišča dol in dam gor klasična jeklena.

Ker pa je nakup nemala zadeva si kupi ene rabljene na www.avto.net

Staro 06.11.2006, 09:38
kvaka Uporabnik kvaka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kvaka
Član od: Jan 2003
Naslov: somewhere over the network
Sporočila: 3.712

Vse je odvisno, če imaš lita platišča nakit ali zato da so gume gori. Jaz imam na njih (valjda da so neke poceni, ker so bile serijsko gor na poceni avtu) zimske gume zdaj 6 sezon pa... kajtevem. Jim nič ne manjka (gledam pa jih itak ne, razen mimogrede ko je treba gume "napumpat").
Staro 11.11.2006, 22:58
CASIO Uporabnik CASIO ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 1

Za Zimo So Mi Vsi Priporocili Jeklena Platišča. Na Avtu Mam Lita 16' Platišč Za Zimo Pa Sem Raje Vzel 15'. Aja Pa Pnevmatike So Mal Ožje In Višje. Za Zimo Priporočam Jeklena Platišča Sej Se Ti Ni Treba Bat Kje Te Zanese Al Kje Boš Povozu Kak Robnik K Ga Ne Videš.

Značke
lita, platišča, pozimi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:24.