Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.10.2014, 17:23
manc Uporabnik manc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce manc
Član od: Oct 2001
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 322
Privzeto Re: Innbox V50U Home Gateway

Verjemi da sem to poizkusil v teh dneh že x-krat.
Staro 10.10.2014, 18:16
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Citat:
Objavil-a manc Prikaži sporočila
Verjemi da sem to poizkusil v teh dneh že x-krat.
Jaz bi jim na polno telefoniral pa naj popravijo. Sploh glede na tale odziv ki sem ga sedaj dobil:

Citat:
Objavil-a Ana P
Dobrodošli v živem pogovoru, Mitja S. Vaš svetovalec je Ana P., Tehnična podpora.
18:45:28‎ Ana P., Tehnična podpora: Lepo pozdravljeni! Kako vam lahko pomagam?
18:45:34‎ Mitja S: Živijo Ana,
18:45:40‎ Mitja S: Uporabniško ime ***.
18:45:46‎ Mitja S: Preveri prosim če je tebi modem dostopen.
18:50:35‎ Ana P., Tehnična podpora: Je ja.
18:50:49‎ Mitja S: Mhm, daj mi ga rebootni prosim, da ga ne bom spet z elektriko.
18:51:11‎ Ana P., Tehnična podpora: Urejeno.
18:51:13‎ Mitja S: Preveriš prosim še če zadnja dva dni kakšne nepravilnosti dogajajo.
18:51:36‎ Mitja S: In če je mogoče kakšen firmware novejši na voljo, magari beta, ki pa se je izkazal za stabilnega?
18:52:22‎ Mitja S: Mislim, da ti ni zagrabil reboot =)
18:54:33‎ Ana P., Tehnična podpora: Lahko da nebo, pri meni se še trudi. Zato je lažje iz elektrike itklopit. Nadgranje pa nove ni nobene trenutno na voljo.
18:56:45‎ Mitja S je zapustil pogovor
18:58:13‎ Mitja S se je pridružil pogovoru
18:58:38‎ Mitja S: Lažje že lažje, samo ni pa prav. Če bi jaz šel server cluster v službi hard resetirat zato ker takole štekno bi brez službe ostal =)
18:58:49‎ Mitja S: SIcer pa sem ga zdaj 2 dni zjutraj, ker je vjutro bil "čisto mrzel"
18:59:10‎ Mitja S: Zdaj sem hotel enega normalnega naredit pa sem ugotovil da ne gre gor.
18:59:17‎ Ana P., Tehnična podpora: Ok, vam lahko še kako drugače pomagam?
18:59:34‎ Mitja S: Da, te lahko prosim, da malo spremljaš load in usage prosim.
19:00:05‎ Mitja S: Pa če bi še lahko preverila ali je recimo danes med 07:00 in 08:00 bil kdaj izgubljen stik z modemom prosim.
19:00:37‎ Mitja S: Samo toliko, da vidim če se splača morda jutri poklicat pa vprašat za load in to v kolikor bo spet čisto zmrznil ali je bolj smiselno ga samo rebootnit.
19:00:48‎ Ana P., Tehnična podpora: Žal spremljat tega ne morem.
19:00:53‎ Ana P., Tehnična podpora: Prekinitve tudi ne vidim.
19:01:24‎ Mitja S: mhm, a sploh nobene ni zabeležil?
19:01:37‎ Mitja S: Kaj pa za včeraj zjutraj tudi ne?
19:01:48‎ Ana P., Tehnična podpora: Zadnja prekinitev pred tole sedaj je bila ob 2h zjutraj.
19:01:57‎ Mitja S: Okej, kaj pa je bilo takrat?
19:02:24‎ Mitja S: Reboot? Izpad povezave? PPPoe Reconnect?
19:02:52‎ Ana P., Tehnična podpora: user-request, torej prekinitev iz strani uporabnika, router, računalnik, switch karkoli od tega.
19:03:14‎ Mitja S: mhm.
19:03:20‎ Mitja S: Pa potem se je nazaj postavil?
19:03:26‎ Mitja S: Ali ni bil na voljo do zjutraj?
19:04:01‎ Ana P., Tehnična podpora: To vam ne morem odgovorit, kdaj je dosegljiv in ne jaz ne vidim. Vidim vzpostavitev in prekinitev povezave, to še ne pomeni da je modem takrat dosegljiv.
19:04:28‎ Mitja S: Razumem. Torej prekinila se je ob 2eh zjutraj
19:04:32‎ Ana P., Tehnična podpora: Nekaj se je prekinilo.
19:04:33‎ Mitja S: Pa se je takrat ptoem tudi postavila nazaj?
19:04:43‎ Mitja S: Ali se ni nič zabeležilo?
19:04:49‎ Ana P., Tehnična podpora: Ne, ob 8h zjutraj je bila nato ponovna povezava.
19:05:00‎ Mitja S: Okej, pa imava ql podatek.
19:05:02‎ Ana P., Tehnična podpora: Katera od 15 naprav na modemu vzpostavi povezavo/jo prekine jaz ne vidim.
19:05:12‎ Mitja S: Nobena načeloma =)
19:05:31‎ Mitja S: No torej ob 2eh zjutraj je prekinilo povezavo, jaz sem rebootal modem ob 8ih ker se ni odzival in se je postavil nazaj.
19:05:41‎ Mitja S: Lahko še za včeraj pogledava prosim če se tole ujema.
19:06:05‎ Ana P., Tehnična podpora: Včeraj ni nič. Naslednji podatek je od 8.10
19:07:11‎ Mitja S: A bi te lahko prosil, da bi predala kolegu, ki ima SSH dostop prosim. Nekaj časa sem imel log vklopljen - ne vem če je morda še vedno.
19:07:33‎ Ana P., Tehnična podpora: Žal nebo mogoče gospod.
19:07:40‎ Mitja S: Zakaj?
19:09:17‎ Ana P., Tehnična podpora: Nimamo nekoga zaposlenega zato da bi spremljal povezave. To je zadeva ki se počne za poslovne SLA stranke. Niti ne vidim nekega razloga da bi v vašem primeru spremljali povezavo. Na modemu imate ogromno naprav obešenih, ta slaba odzivnost je sigurno povezana s tem, tako da modem sam po sebi je verjetno čisto ok. Plus večkrat smo vam že preverjali takšne zadeve.
19:09:49‎ Ana P., Tehnična podpora: Vam lahko še kako drugače pomagam?
19:11:17‎ Mitja S: Point ni v tem, da bi imeli zaposlenega, ki bi meni preverjal povezave. To lahko jaz bolje počnem sam. Gre se za to, da se je modem že 2x obesil ob 2eh ponoči in sem ga moral zjutraj ponovno zagnat ob 8ih - v tem času se ni odzival. Kolikor pa vem imate še veliko bolj zahtevnih strank kot sem sam. Ta napaka je pa sicer že prijavljena in smo dogovorjeni, da se še slišimo v kolikor se bo ponovila kar se tudi je.
19:11:18‎ Ana P., Tehnična podpora: V tem primeru pa svetujem da pokličete ob 2h ko se to zgodi in bomo skupaj preverili.
19:11:44‎ Mitja S: Hehe, prav pa bom :D
19:12:12‎ Mitja S: Potem se pa slišimo ob dveh :P
19:12:13‎ Mitja S: Lp.

Nazadnje uredil mnheia : 10.10.2014 ob 18:21.
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2014, 18:20
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Jaz bi jim na polno telefoniral pa naj popravijo. Sploh glede na tale odziv ki sem ga sedaj dobil:
Zdaj pa boste spet imeli delo z brisanjem objav - bučke! Mislim, res zelo pozitiven LEVEL 1 odnos. Kot, da sem jaz kriv, da vi dajete na modeme "jajca" od firmwara. Lepo bi pustili originalen firmware pa bi zadeva delovala čisto normalno.

Glede na to, da noben ni bil buden ob dveh ponoči, niti ni delovala nobena naprava lahko sklepam, da ne znate interpretirat rezultatov, ki jih imate. A če grem zdaj ga iz elektrike potegnit bo se tudi zabeležilo kot user interaction? Pa kako naj stikalo rebootne modem?

Poleg tega pa nimam 15 naprav. Ampak jih več kot pol manj. Pa tudi ni razlog, da je modem 30 dni čisto okej, zdaj pa spet zafrkava. Ja seveda spet se naj uporabnik loti hard reseta da bo delal 30 dni. Komaj čakam. Poleg tega nikoli ni bilo 15 naprav istočasno ONLINE! To, da jih vidiš v DHCP ne pomeni, da so vse online. A usposabljate se kaj?

Nič, grem spat pa se slišimo ob dveh zjutraj ko spet zmrzne. Upam, da bo tisti ki je dežuren bil danes ponoči buden pa ne bo dihal v slušalku kot kak hrček kot že v preteklosti. Ali pa jutri zjutraj če se mi ne bo dalo preverjati.

V vsakem primeru bom tokrat lepo beležil vse izpade in vložil reklamacijo. V kolikor boste pa kaj jokcali pa adijo. Bom ta čas lepo vzel T2, telemach, amis ali kdorkoli se bo pač potrudil enako pa naslednje leto
pri selitvi z optiko.

Mislim zdaj sem pa res jezen. Katastrofa. Zadnjič sem spremenil paket na 20 / 5 in me kličejo trikrat da mi povedo da so opravili (očitno preveč zaposlenih pa jim je dugcajt) tu pa ne morejo dati naprej da se preveri pa javi pa popravi.

Nazadnje uredil mnheia : 10.10.2014 ob 18:30.
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2014, 18:54
Uporabnik

Pa zdaj je 1 ura od reboota in se webconfig spet ne odziva na requeste. Trenutno sta na modemu dva prenosnika, ter siol box in domači strežnik na kablu. na strežniku je prometa za par Kb.

Aja tu je še centralna enota pa kamera. Je res full sem zahteven ...

Nazadnje uredil mnheia : 10.10.2014 ob 18:57.
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2014, 21:26
Pripravnik

Hmm. A to, da bi rad, da deluje, kar plačuješ je zahtevna stranka ali kaj?
Sam sem dal svoj problem z port forwarding na tehnično pomoč in verjamem, da bodo kot vedno do sedaj poštimali zadevo.
Staro 10.10.2014, 21:31
Uporabnik

Saj težava ni v njih - razen morda v zgornjem primeru. Mislim, da se nekdo, ki očitno nima treh čistih okoli tehnike spomni govorit bedarije je pa tudi višek.

Prav butasto se mi zdi, da so pokvarili 300 EUR vredno zadevo, ki med drugim zmore 1 GB povezave pokvarili z firmware. In o tem govorim. Takšno spravljanje na tovarniške nastavitve, izklopi iz elektrike in podobno ni pravi način za reševanje. Potrebno je pritisniti na izvajalca ali pa preklicati pogodbe!

Slovensko podjetje gor ali dol. Če niso zmožni zagotoviti stabilnih izdelkov naj gredo v stečaj ker to kaj delajo je katastrofa. Zdaj sem poslal na tehnicno.pomoc in reklamacije pa upam, da se nekdo dvigne in reši zadeve. Da bi vsaj delovalo po kablu brez prekinitve bi še šlo.

Ne vem kaj so delali ampak od kar so spremenili hitrost se je začelo to dogajati ob dveh ponoči. Zdaj pa naj pogledajo kaj se dogajajo in rešijo ali pa grem. Enostavno po tem ko 8 - 10 ur rešujem tehnične težave drugih nimam volje reševati še svojih če za to nekomu plačujem.

Okoli port forwarding ti želim vso srečo. Jaz sem velikokrat imel to težavo, da mi vrat enostavno ni preusmerilo. Ali pa jih ni izbrisalo iz preusmeritve. Do sedaj sem težave vedno rešil z vrnitvijo na tovarniške nastavitve - včasih je bilo treba to opraviti tudi po 10x.

Mislim škoda besed. Meni pač ne bo noben solil pameti in mi razlagal, da mi modem štekne na user request ob 2eh vjutro. Pazi ŠTEKNE ne REBOOTNE. Aja zahtevek je pa na konci še dalo stikalo ali router. In ko prosiš, da predajo naprej ker sami nimajo pojma to ni možno.

Nvm, pač očitno je okol 400 €, ki jih pri njih pustim vsak mesec za vse storitve pač premalo.

Nazadnje uredil mnheia : 10.10.2014 ob 21:46.
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2014, 21:40
Uporabnik

P.S. Pa da ne omenjamo niti servisnih strani oz. moj.telekom.si, ki sedaj že par mesecev ne deluje tako kot bi moralo kljub temu, da 90% ljudi na to opozarja.

Izvajalec samo čaka in čaka in čaka. Pritisnite madona malo če ste naročnik. Naj se naredijo neke spremembe ali pa prekličite pogodbe. Ne vem kam mečete naš denar!
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2014, 21:53
Pripravnik

Ah ponastavljat 100 krat pa ne vem kaj. Treba je spisat nov gonilnik, ki upošteva navedene težave, pa je. Treba je samo zainteresirane o tem obvestiti, da pa to traja, pa razumem.
Staro 10.10.2014, 21:57
Uporabnik

Citat:
Objavil-a manc Prikaži sporočila
Ah ponastavljat 100 krat pa ne vem kaj. Treba je spisat nov gonilnik, ki upošteva navedene težave, pa je. Treba je samo zainteresirane o tem obvestiti, da pa to traja, pa razumem.
Kako dolgo? Jaz jih sedaj opozarjam že skoraj pol leta. Pri takih stvareh mora biti pristop drugačen, način reševanja pa hiter in v dobro uporabnika. Meni to enostavno ni več sprejemljivo.

So pa še druge težave na katere opozarjam že tri leta pa so se rešila komaj v zadnjem firmwaru. A bom potem čakal 3 leta, da bo modem stabilen? Da se ne bo zaradi vaših checkov rušil ob dveh zjutraj?

Nazadnje uredil mnheia : 10.10.2014 ob 22:00.
Odgovorite s citatom
Staro 10.10.2014, 23:30
Pripravnik

Včasih je malo za počakat, ja, samo Siol internet in njihova podpora je še vedno No1 pri nas.

Značke
gateway, home, innbox, v50u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 21:42
WiFi IP Dericam M801W PTZ in Prospero632+ Home Gateway mazo Tehnična pomoč 2 18.11.2011 18:58
Sinope568+ Home Gateway preimenuje ime povezave simnovv Tehnična pomoč 1 14.06.2011 14:19
Sinope568+ Home Gateway Problem - Port Forwarding ShadeiouS Računalništvo in internet 3 05.01.2011 21:01
Odpiranje PORT-ov na Sinope568+ Home Gateway Routerju freshQ Računalništvo in internet 0 21.06.2010 11:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:42.